מוזיקה

"זה ברמה של קריוקי, מה אני אעשה איתה?"

במהלך הקריירה שלו עדי לאון עובד עם לא מעט זמרים מצליחים באולפן ההקלטות, ובאופן כללי ידוע כמפיק מוזיקלי קשוח במיוחד שמדקדק על כל צליל. אבל מה קורה כשהוא פוגש חמש נשים שמעולם לא שרו באופן מקצועי ובכל זאת חולמות להיות זמרות? בדיוק בשביל זה אספנו את הרגעים שהוציאו אותו מאיזון

מערכת ערוץ 24 | ערוץ 24 | פורסם 15:47 09.07.17 

שנה גודל אות

את הצד הקשוח של עדי לאון הספקנו לראות על המסך לא מעט פעמים, לרוב כשהוא נמצא בעמדת השופט שחורץ גורלות עבור זמרים צעירים. אבל האם עבודה צמודה כמנטור של חמש נשים מפורסמות תרכך אותו קצת יותר באולפן ההקלטות? אם לשפוט על פי מה שראינו עד כה בתכנית "להיות זמרת" שמשודרת בערוץ 24 - כנראה שלא.

מפרצי צחוק בלתי נשלטים כשהזיופים מגיעים לשיא ועד הלם מוחלט, אספנו את הרגעים שבהם עדי לאון כנראה היה רוצה שמישהו יקנה לו אטמי אזניים. למה שי מיקה הצליחה לבלבל אותו? איך נגמר הוויכוח הקולני עם שמחה גואטה? ומי מהבנות סירבה להמשיך לשיר?

"בסוף נגיע לקול כמו של גבר"

לאביבה תבורי אמנם יש קשר משפחתי לעולם המוזיקה, אבל נראה שהיא עצמה קצת מתקשה באולפן ההקלטות. אחרי קטע הראפ שביצעה בשיר הנושא של התכנית, תבורי נכנסה להקליט גרסה משלה ל"שיר הפרחה" של עפרה חזה, אבל אחרי אינספור חזרות ושינויים נראה שאפילו עדי לאון עומד להרים ידיים. היא מצידה דווקא לקחה את הביקורת בקלילות, ואפילו הפתיעה עם חיקוי משעשע.

"היא יכולה לעצבן אפילו כיסא"

אם יש משהו שהבנו מהר מאוד ב"להיות זמרת" זה ששמחה גואטה ממש לא פראיירית. במהלך הצילומים לשיר הנושא של הסדרה, גואטה הרגישה שלא שומעים אותה מספיק בהקלטה, ואמרה בדיוק את מה שהיא חושבת. מהר מאוד השיחה עלתה לטונים גבוהים, והוציאה את עדי לאון מהכלים: "מתנהגת כמו איזה דיווה, תסתמי את הפה כבר".

"זה ברמת האמא של הקריוקי, מה אני עושה איתה?" 

שי מיקה רוצה להיות מולטי טאלנט ולהשתלט גם על גזרת המוזיקה, אבל בינתיים זה נראה שיש לה עוד דרך ארוכה. היא אמנם מנסה לקחת את הביקורת של עדי לאון בחיוך, אבל הוא קצת פחות מרוצה מהסיטואציה. במהלך החזרות באולפן, עדי זיהה שינויים קיצוניים בגוון הקול והקצב של שי מיקה לאורך השיר, והודה שאפילו הוא קצת מבולבל. האם הוא יצליח לנקות ממנה את כל המניירות שכל כך מציקות לו באוזן?

"למה אתה צוחק? כי אני מרחם עלייך" 

רגע לפני שהיא נכנסה לאולפן ההקלטות, שרון פרי ביקשה מעדי לאון לשמור על כנות ולהגיד לה את כל האמת בקשר ליכולותיה הווקאליות, אפילו אם מדובר בביקורת שלא בטוח נעים לשמוע. מהר מאוד היא גילתה שאולי עדיף אם היו מתייחסים אליה בכפפות של משי, ופרץ הצחוק מהצד השני של הזכוכית הצליח להוציא אותה מריכוז במהלך ההקלטות.

רגע של פרגון: "כמו חייל רוסי, זה נכנס לה לראש והיא מיד עושה את זה כמו שצריך"

מבין הבנות שמשתתפות בתכנית אנה זק היא היחידה שבחרה לשיר באנגלית, מתוך כוונה לפנות לשני מיליון משתמשים ברחבי העולם שעוקבים אחריה באפליקציה מיוזיקלי. היא אמנם רק בת 16 אבל הצליחה להפתיע את עדי לאון באולפן ואפילו לסחוט ממנו מחמאה: "יש לה פוטנציאל, הייתי עושה לה הפקת פופ מטורפת".

עוד בערוץ 24:

"להיות זמרת": שלישי-חמישי בשעה 18:00,ערוץ 24