מוזיקה

ריטה: "השנה תהיה לי אהבה גדולה"

ריטה של שנת 2015 היא אישה עצמאית מתמיד, שאחרי שנים של ניווט בים סוער, סוף סוף הגיעה לחוף מבטחים. היא מעריצה את הבנות שלה, מתחננת שתפסיקו לכוון אליה את 'אקדחי הסלפי' שלכם, ובפעם הראשונה מאז הגירושים מוכנה ורוצה לאהוב. עינת ארליך ישבה איתה והרימה כוס יין לחיי האהבות הגדולות שבדרך

הבילויים | ערוץ 24 | פורסם 11:33 07.05.15 

שנה גודל אות

בימים אלה חוגגת ריטה 20 שנה ליציאת אלבומה השלישי, "אהבה גדולה", שזכה למעמד של אלבום פלטינה משולש ובעקבותיו יצאה לסיבוב הופעות שנמשך ארבע שנים והיה לאחד מאבני הדרך  המשמעותיות בקריירה המוסיקלית שלה. מאז ועד היום הקהל מעניק לה אהבה גדולה, ולזה, סיפרה לעינת ארליך, היא עדיין לא מתרגלת:

"עד היום, לפני שאני עולה להופעה, אני מסתכלת איך הקהל מגיע בהמוניו ועדיין לא מאמינה. כל אלה באים בשבילי?"

הבנות לא צוחקות עליך שאת עדיין כל כך מתרגשת מזה?

"הן צוחקות עלי על הרבה דברים אחרים. אם תשאלי אותן, יש להן אמא אסטרונאוטית, חולמת, וכמו שנועם תמיד אומרת לי – 'אמא, את מוגזמת'. הן תמיד אומרות שהיו רוצות לשים מצלמה בבית, כדי שאנשים יוכלו לראות איך אני באמת מתנהלת".

ספרי לי עליהן. שתיהן הרי כל כך מוסיקליות.

"משי משחקת במחזמר "שיער". יש לה תפקיד קטנטן וסולו של דקה ורבע. היא פותחת את הפה, והעולם נעצר. יש לה איזה ניקיון חסר מאמץ ומניירות, זה פשוט קסם. אני בניגוד אליה הייתי מאד פראית, היה צריך לאלף אותי, לנקות אותי".

את נותנת לה עצות בנוגע לקריירה?

"כמובן, אבל היא גם לא טיפשה. היא גדלה לתוך זה, והיא יודעת שאני לא אוכל לחסוך ממנה את כל שברונות הלב והחרדות והחששות".

ונועם?

"היא כבר בת 14, והיא מנגנת ושרה, וברגע שהיא שמה את הידיים על הפסנתר זה מרגיש כאילו אישה בת ארבעים מתחילה לשיר. יש לה המון מהכישרון של רמי, מהמוזיקליות שלו, מהקצב שלו".

את רואה את עצמך עושה איתן איזה פרויקט?

"זה מקום מאד מסובך, אבל בטח שהייתי רוצה. עם משי נניח מאד נזהרנו עד עכשיו. פנו אלינו לגבי איזו הופעה משותפת בלונדון, ואמרתי - אני חייבת להראות שהיא לא רק 'הבת של', אז ענו לי, 'סליחה, אבל היא כבר מזמן לא הבת של. אולי את האמא של'. וזו הייתה מחמאה נהדרת".

צילום: עידו לביא. באדיבות תכשיטי רויאלטי (יח``צ: עידו לביא,  יחסי ציבור )
"הבנות מאד רוצות לראות אותי בזוגיות". ריטה
|
יח``צ: עידו לביא, יחסי ציבור

אפרופו אהבה גדולה...

"השנה תהיה לי אהבה גדולה. אני חושבת שעד עכשיו זה לא היה אפשרי. כשמתגרשים, זה לא רק הזוג עצמו - יש גם ילדים בתוך הדבר הזה, שהאדמה נשמטת מתחת לרגליים שלהם. הייתי חייבת להראות לבנות המדהימות שלי שאין דבר בעולם כולו שחשוב לי יותר מהן. כשזוגיות מתחילה זה מצריך הרבה מאד זמן ותשומת לב- ואני לא הייתי יכולה להעניק את זה לאף אדם בעולם חוץ מלהן.

אני מרגישה שהייתי בתוך ים סוער, שוחה ומחזיקה ילדה ביד אחת וילדה ביד שניה, והשנה הרגשתי שסוף סוף אני מניחה אותן על החוף. הבטחתי להן שהשנה זה יקרה, כי זה חשוב להן מאד. הן מאד רוצות לראות אותי אוהבת ונאהבת. אני רק מקווה שכל הצהובונים והפפראצי לא יעשו לי את המוות. בפעם האחרונה שזה קרה באמת ישבתי וקראתי ופרצתי בבכי. מעולם לא התרגלתי לאובדן הפרטיות. העידן הזה של הפלאפונים, שכל אדם מחזיק בידיו את אקדח הסלפי... אני רוצה להדפיס על החולצה שלי- 'אני מתחננת, לא עוד סלפי'. אנשים לא מבינים שכולם רוצים להצטלם. אני נעמדת מאות פעמים, כל צעד- תמונה. פעם אהבתי לרדת מהבמה אל הקהל ולהרגיש את האנשים. היום אף אחד לא מחבק אותי, רק מצלמים".

תזכרו את זה כשאתם מגיעים לראות את ריטה במופע החגיגי לרגל 20 שנה ל"אהבה גדולה", שייערך ב- 28.5. באיימקס מיוזיק ארנה, בגני התערוכה בתל אביב.

הראיון המלא עם ריטה ישודר בערוץ 24 ביום שישי 8.5 ב- 18:00, וביום שבת 9.5 ב- 19:45