גברים
כאב באשכים (צילום: shutterstock)
צילום: shutterstock

"האשך שלי היה בגודל של אשכולית"

גבר בריטי חזר מחופשה בצפון אפריקה עם כאבים איומים באזור האשכים. בבית החולים נמסר לו שהוא נדבק במחלה נדירה שגרמה לאשכים שלו להתנפח בצורה קיצונית. הוא חשב שהמצב לא יכול להחמיר – עד שקרה הנורא מכל

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 10:00 09.01.18 

שנה גודל אות

גבר אנגלי תובע פיצויים מחברת התיירות הגרמנית TUI בגין רשלנות רפואית, שכתוצאה ממנה - לדבריו - נגרם לו נזק פיזי ונפשי, שכל אחד יזעזע לשמוע עליהם.

בשנת 2014, דיוויד וורסלי, בן 59, שהה עם אשתו במלון הרוּאי מרקו פולו בעיר האממט בצפון-מזרח טוניסיה. בשלב מסוים, הוא חש ברע וסבל מכאבים איומים בשק האשכים. וורסלי פנה לנציג של חברת התיירות לצורך ייעוץ רפואי, שם נאמר לו שאין כל סיבה לדאגה וכי הוא ככל הנראה לקה במכת חום. למרות זאת, וורסלי ואשתו החליטו לקצר את חופשתם, לחזור לאנגליה ולהתאשפז בביה"ח. בשלב הזה, הכאב החמיר ושק האשכים שלו התנפח בצורה מדאיגה מאוד.

"אחרי החופשה, האשך שלי היה בגודל של אשכולית", סיפר וורסלי בראיון לאתר החדשות הבריטי The Sun, "הכאב היה נורא כל כך שחשבתי שאני עומד למות. האשך עצמו היה כבד מאוד, כאילו הוא עשוי מזכוכית". מאוחר יותר, הרופאים סיפרו לו כי הוא נדבק במחלה נדירה שנקראת סלמונה אפריקאית.

וורסלי היה מאושפז עשרה ימים בביה"ח, שם נאמר לו שהוא צריך לשהות בבידוד מגע. "הרופאה אמרה לי שזו מחלה מדבקת מאוד ושאסור לי לישון עם אשתי", סיפר וורסלי, "כמה ימים מאוחר יותר, התעוררתי בסביבות 5 לפנות בוקר עם כאבים איומים באשך השמאלי. בקושי הצלחתי לזוז,  בכיתי מרוב כאב". בסופו של דבר, האשך שלו התנפח בצורה קיצונית כל כך, שהוא פשוט התפוצץ.

"הרופאה שטיפלה בי אמרה שהאשך השמאלי שלי התפוצץ כמו הר געש", סיפר וורסלי, "אפשר היה לשמוע את הפיצוץ, את הבּוּם. אחר כך הייתה הקלה גדולה בכאבים. זה הרגיש פנטסטי". כיום, הוא תובע פיצויים מחברת התיירות על הטיפול הלקוי מצדם. האנה קרוסבי, עורכת הדין שלו, מספרת כי זה המקרה החמור ביותר של 'חופשה מן הגיהינום' שהיא ייצגה בבית המשפט.

וורסלי טוען שמעבר לנזק הפיזי שנגרם לו, הוא מתמודד גם עם טראומה נפשית כתוצאה מן המחלה. "זה ללא ספק השפיע עליי מבחינה פסיכולוגית", אומר וורסלי, "זה חלק גדול מאוד מהגבריות שלי שנעלם". נכון לעכשיו, דובר חברת TUI מוסר כי "לא ראוי להגיב בשלב הזה" בגלל שהמקרה נמצא בהליכים משפטיים.