גברים
רואה פורנו (צילום: lolostock, GettyImages IL)
צילום: lolostock, GettyImages IL

שאני אשפשף? מה פתאום

בחור צעיר מארה"ב סיפר לאחרונה בריאיון כי הוא הפסיק לאונן לפני יותר משנה מסיבות בריאותיות – והוא לא היחיד. מאות אלפי אנשים הצטרפו לקהילה הזו, והם ינסו לשכנע גם אתכם

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 10:00 10.01.18 

שנה גודל אות

אוננות - במידה הנכונה - היא פעולה נהדרת שיש בה כמה וכמה יתרונות בריאותיים, אבל לא כולם מעוניינים להוסיף את הפעולה לרשימת המטלות שלהם. מסתבר שיש כמה קבוצות שממש מתעקשות על כך שהפעולה מזיקה לבריאות, והסיבה היא לא מה שחשבתם.

תנועת ה-No Fap Movement (כלומר, התנועה למניעת שפשופים) נוסדה לפני למעלה משנה, אי שם בתהומות הנשייה של אתר הפורומים Reddit. הכל התחיל אחרי שהתפרסם "מחקר" ובו טענה כי הפסקת אוננות מעלה את רמות הטסטוסטרון בגוף ב-45 אחוזים. האם הוא אמיתי? האם הוא אמין? לא ידוע. מה שכן ידוע זה שכיום התנועה מונה יותר מ-286 אלף אנשים, המכנים את עצמם Fapstronauts, וכולם נמנעים מאוננות. ביניהם, גם לוק איילרס, שטוען כי הוא לא אונן במשך 421 ימים.

איילרס התראיין לאחרונה לערוץ היוטיוב LAHWF, שם הוא התייחס ליתרונות שבהימנעות מאוננות. "הרבה אנשים מדברים בתנועה על כך שזה שינה את חייהם, על זה שההפסקה נתנה להם כוחות על טבעיים", מספר איילרס, "מדי פעם גם אני מרגיש ככה. הדרך הטובה ביותר שאני מסוגל לתאר את זה היא שאני מרגיש שיפור של 10% בכל מיני היבטים בחיי, הכוללים מוטיבציה, ביטחון עצמי, אנרגיה ובריאות נפשית".

איילרס מספר שאחד הדברים שגרמו לו להצטרף לתנועה הייתה ההבנה שהוא מכור לצפייה בפורנו. לטענתו, הצפייה התכופה בתכנים פורנוגרפיים גרמה לו להתבייש בעצמו, הפריעה לו להתמקד וגם שאבה ממנו את כל ההשראה בחיים.

חשוב להדגיש כי העובדה שאיילרס נמנע מאוננות לא אומרת שהוא לא מקיים יחסי מין – נהפוך הוא. הוא סבור כי כל עוד אתה מגיע לסיפוק עם הפרטנרית שלך אז זה טוב לבריאות (ועל זה קשה להתווכח). למעשה, הוא מאוד נלהב לגבי סקס. במהלך הריאיון הוא סיפר על כך ששמע על יחסי מין שיכולים להימשך שעות ארוכות עד רגע השיא, כלומר סקס טאנטרי. הוא עדיין לא ניסה את זה, אבל הוא מאוד רוצה. כמו כל אדם נורמלי, כנראה.

מאז שאיילרס גילה את היתרונות של הפסקת האוננות, הוא התחיל לערוך מפגשי ייעוץ לאנשים דרך תוכנת ה-Skype. במהלך המפגשים, הוא עוזר לאנשים שמתמודדים עם התמכרות לתכנים פורנוגרפיים, דיכאון, חרדה חברתית או אנשים שמתקשים לשוחח עם נשים.

הסיפור של איילרס מזכיר מאוד את סיפורו של אלכסנדר רודס, צעיר בן 22 שהחליט להפסיק לאונן אחרי שהעיד שהיה עוסק במלאכה 10 פעמים ביום  בזמן צפייה בפורנו.