כמה ימים לפני ערב החג ניגש עובד חבר, בעל חברה לסחר מכוניות מטירת הכרמל לדוכן לוטו בעיר מגוריו, החליט לנסות את מזלו ושלח טופס צ'אנס. זמן קצר לאחר מכן, בזמן שחבר המשיך את שגרת יומו, הוא התפלא לגלות שאותו טופס ששלח "על הדרך" זיכה אותו בסכום של 5,700 שקלים.

"אימא שלי תמיד אמרה לי: 'אם תיתן - תקבל'. כבר תקופה שאני מחלק כסף לאנשים ובורא עולם מחזיר לי כדי שאמשיך לגרום להם אושר", מספר חבר בראיון מיוחד ל-mako. "בשבילי, האושר והשמחה שאני גורם לאנשים חשובים לי יותר מכל הכסף שבעולם. לאושר אין ערך כספי".

כן, הגיע הזמן שתכירו: עובד חבר, בן 46, כוכב הרשת החדש של ישראל ומי שהסרטונים שלו מרסקים אחד אחרי השני את טיק טוק ונחשב לממציא המושג ההורס: "טיפים! רק טיפים!, שסוחף את הרשת ומטריף מדי יום מאות אלפי גולשים שמחכים לסרטונים החדשים שלו.

"אין יום בו אני לא מקבל עשרות הודעות מאנשים שפונים אליי בפייסבוק, בוואטסאפ ובטיק טוק. הם מבקשים ממני להעלות כל יום סרטונים חדשים ומחכים לראות את מי אני הולך להפתיע. כולם במתח, ואני מעורר באנשים האלה השראה להיות כמוני ולתת. לתת ולגרום כיף לאנשים", מספר חבר בחיוך.

@oved_haver

גם לבת ים הגענו.!! רק טיפים רק טיפים

♬ original sound - oved_haver

"כל הסיפור הזה התחיל לגמרי בצחוק, בקטע בין הבן שלי לחברים שלו", מספר חבר על הפיכתו לכוכב ויראלי, "אמרתי להם תראו איזה טיפים אני מחלק לאנשים, והסרטון הראשון היה מבוים לגמרי בשביל הקטע והצחוקים. אחרי שצילמנו אותו העליתי את הסרטון לטיק טוק והוא זכה להצלחה גדולה מאוד, אז אמרתי לעצמי למה שלא נחלק כסף בחינם סתם ככה לאנשים, נפתיע אותם בכל מיני מצבים שהם לא מוכנים, נראה איך הם יגיבו ואני אתעד את זה", חושף חבר את תחילת הדרך.

ספר לי על הרגע בו הבנת שאתה בדרך להפוך מעוד אדם לתופעה
"באחת הפעמים הראשונות אני וחבר תרמנו 400 שקלים ליום למשימה הזו. שני שטרות של אלתרמן. כל יום אני מסתובב בכל מיני מקומות בצפון הארץ; אם זה בקניונים, ברחובות, במסעדות, בבתי קפה או בטרמפיאדות. אני  בא לאנשים שבחיים לא ראיתי צועק להם: 'טיפים! רק טיפים!', נותן להם את השטרות והולך. אני אפילו לא מחכה שיגידו לי תודה או משהו כזה".

ואיך הם מגיבים לך?
"וואו, אתה צריך לראות את התגובות שלהם - הם בהלם מוחלט", צוחק חבר, "הם מופתעים ולא מבינים מאיפה באתי להם. אחרי השוק הראשוני הם מחייכים ואז מעכלים שמישהו עשה להם את היום ואולי גם את השבוע והשנה. הם מאושרים אני מבסוט לאללה".

@oved_haver

♬ original sound - oved_haver

כאמור, הסרטונים של חבר בטיק טוק עפים כמו בייגלה חם באצטדיון טדי לפני עידן הקורונה, ובאחת הפעמים הוא תיעד את עצמו נכנס לקניון ומפתיע מוכרת בדוכן של טלפונים סלולריים כשהוא צועק: 'רק טיפים'. המוכרת, שלא מבינה מאיפה נחתו עליה 400 שקלים בלי לעבוד ומי המלאך ששלח לה את חבר - נשארה המומה במשך דקות ארוכות עד שהצליחה להתאושש ולהבין מה עבר עליה.

בסרטון אחר הבחין חבר בחייל בטרמפיאדה, ניגש אליו בזמן שהמתין לאוטובוס והושיט לו 400 שקלים תוך כדי שהוא צוהל בקול רם: 'רק טיפים'. בסרטונים נוספים שפרסם הוא ניגש להומלס, מנקה רחובות, עובד בפיצרייה, מתדלק בתחנת דלק או מארחת במסעדה, נותן להם את השטרות הכחולים, מסתובב והולך.

"יש כאלה שחושבים שזה סרט מתיחות ולא מאמינים שהכסף נשאר אצלם", מסביר חבר, "הם חושבים שעבדו עליהם, שזו הצגה ושאחר כך אקח מהם את הכסף - אבל וואלה זה אמיתי. אם הייתי מביים או מבלף, הגולשים היו יוצאים עליי, חושפים זאת ומראים שאני משקר. אבל אני עושה את זה מכל הלב, זה הכיף שלי לשמח אנשים. יש כאלה שלא אוהבים שאני מצלם אותם אז אני לא מפרסם את הסרטונים. בכל מקרה הכל נעשה באהבה".

בסרטונים האחרונים שלו, כך נראה, התקציב נרגע וירד מ-400 ל-200 שקלים ליום. "הסכום משתנה מדי פעם, כמובן. חוץ מזה מה רע לקבל 200 שקל בלי לעבוד?", אומר עובד בצחוק מתגלגל, "לא היית מסכים לקבל 200 שקל ככה סתם? ברור שכן", הוא אומר וחושף פרט מפתיע, "בעלי עסקים רואים את ההצלחה של הסרטונים שלי ומבקשים ממנו להצטלם אצלם בעסק. יש כאלה שמוכנים לשלם לי לא מעט כסף להיות סוג של פרזנטור שלהם - אבל אני לא מוכן. אני עושה את זה בכיף ולא בשביל להתעשר", הוא אומר בנימה של אושר.

@oved_haver

גם לעכו הגענו מי יודע איפה נהיה מחר? תרשמו בתגובות ערים ##ביתספרלמוסיקה ##foryou

♬ original sound - oved_haver

לדבריו של חבר, צמד המילים "רק טיפים" כבר הפך למטבע לשון בקרב אנשים רבים שמגיעים לבתי עסק ומשאירים הרבה יותר טיפים לעובדים מאשר בעבר, והקטע הלא פחות מעניין הוא שקמו לחבר כל מיני חקיינים שהעלו סרטונים דומים. "אני המקור, האורגינל, כל השאר חקיינים. אין לי בעיה שיש אנשים שמחקים אותי, רק שייתנו כסף לאנשים כמוני וייגרמו להם לאושר. הלוואי שיהיו עוד כמוני", אומר חבר, "כל עוד זה נעשה למטרה טובה אין לי בעיה עם זה".

ומה הלאה? אתה מתכנן עוד הפתעות להמשך?
"יש לי כמה הפתעות לשנה החדשה אבל אני מעדיף לא לחשוף כלום. שאנשים יחכו, שיהיו קצת במתח. הרי זה בדיוק מה שהפך את כל זה לתופעה".