גברים
סקס (צילום: Shutterstock)
צילום: Shutterstock

"אכלתי את הצמח הזה - וחיי המין שלי השתנו"

בעיית אין אונות נגרמת ממצבים רבים, ועבור ג'רמי גלאס זה קרה כתופעת לוואי מתרופות אותן נאלץ לקחת. לאחר שהבין ששום דבר לא מצליח להעלות את החשק המיני שלו ושהוא אפילו לא מסוגל לחשוב על סקס - הוא פנה לפתרון אחר, טבעי יותר

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 08:29 09.01.18 

שנה גודל אות

ג'רמי גלאס סבל ב-2013 מתחושות קשות של חרדה. כדי לטפל במצב, הוא פנה לרופא מומחה והחליט יחד איתו לעבור טיפול קל בכדורים. אחת מתופעות הלוואי של השימוש בכדורים הייתה ירידה של החשק המיני שלו - מה שלא עזר לרומם את מצב הרוח. "לא הייתי מופתע, אבל גם לא הייתי שמח לגבי זה", כתב בטור למגזין men's health. "אז נכנס המאקה לסיפור".

המאקה הוא צמח קדום אשר גדל בהרי האנדים, שהיה בשימוש בני האינקה וידוע כפתרון טבעי לבעיות פריון וחשק מיני. מיוחסות לו סגולות רפואיות רבות נוספות, כמו הרגעה והקלה על תופעות לוואי של גיל המעבר, אבל למרות זאת - לא הרבה יודעים על קיומו או צורכים אותו כחלק מהתפריט היומי.

המאקה, שצבעו ירוק בהיר בדרך כלל, נטחן לרוב לאבקה וניתן להוסיף אותו לשלל מאכלים. ג'רמי החליט לנסות את הצמח, כאשר הרגיש ששום פתרון אחר לא מצליח להחזיר לו את התחושה הטבעית של החשק המיני שפעם היה לו. "החלטתי לנסות את המאקה על עצמי במשך חודש", כתב.

צמחי מרפא: ממרח מאקה (צילום: דרור קליש)
מעלה את החשק המיני? מאקה
|
צילום: דרור קליש

"בהתחלה הייתי זהיר - לא ידעתי איך אגיב למאקה בשילוב עם שאר התרופות שלי... התייעצתי עם ג'מין ברהאמבאט, אורולוג ומומחה לבריאות מינית". דווקא האורולוג שג'רמי התייעץ איתו, היה סקפטי לגבי השפעת הצמח על החשק המיני שלו. לדבריו, מספר מחקרים השוו בין מטופלים שקיבלו את צמח המאקה למטופלים שקיבלו תרופת פלצבו - וכן נמצא שהצמח השפיע לחיוב על נשים וגברים כאחד, "אבל כמו עם תוספים אחרים, אנחנו לא יודעים בדיוק איך המכניזם עובד", אמר המומחה.

למרות זאת, האורולוג אמר שאם ישנם מטופלים שלוקחים מאקה ואומרים שזה עובד להם - הוא יתמוך בהחלטה לצרוך את המוצר. "אז הלכתי למכולת בקצה הרחוב שלי וקניתי בקבוק של מאקה טהור", כתב ג'רמי.

ביום הראשון לשימוש, ג'רמי טען שלא הרגיש שום הבדל או תופעות לוואי. שום שינוי לא הורגש, עד שהגיע היום השלישי לשימוש בצמח.

ג'רמי אמר שקודם כל השינוי היה בראש: מצב הרוח השתפר והוא הרגיש שהוא יכול להיות מרוכז ורגוע יותר בפעולות יומיות. בהמשך אכן הגיע גם שינוי עצום בחשק המיני שלו. לדבריו, המצב שלו היה כל כך גרוע שהוא לא היה יכול לחשוב אפילו על קיום יחסי מין ביום עמוס, אבל יום אחד הוא פתאום הרגיש שהוא רוצה את זה - והרבה מזה.

"כשקיימתי יחסי מין - זה היה אפילו יותר טוב מהרגיל... עד סוף החודש כבר לא היה לי אכפת אם מאקה באמת עובד או אם מדובר בהשפעת פלצבו. אני יכולתי רק להתרכז בשינוי המשמעותי בראש שלי ובמכנסיים. זאת הסיבה שאני ממשיך להשתמש בכל בוקר בצמח המאקה".

ג'רמי כמובן מדגיש שמדובר בניסיון האישי שלו עם האבקה, ושהוא כמובן לא יודע איך היא תשפיע על כל אחד אחר. באופן כללי, תמיד כדאי להתייעץ עם מומחים לפני לקיחת תוספי תזונה. אבל היי, אנחנו מפרגנים לבן אדם שגילה את עצמו מחדש.