גברים
מטוס פרטי (צילום: טוויטר\@RetroPickers)
צילום: טוויטר\@RetroPickers

הצצה למטוס הפרטי של אלביס פרסלי

מלך הרוק אנד רול השאיר אחרי מותו הרבה דברים - ואחד מהם הוא מטוס פרטי מפואר שכבר 30 שנה נראה בדיוק כמו שהבעלים שלו השאיר אותו בפעם האחרונה שעלה לטיסה. הנה הצצה נדירה למה שכולם מנסים להשיג עכשיו תמורת מיליונים

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 11:59 09.01.18 

שנה גודל אות

אם מתעלמים מתיאוריות הקונספירציה - אלביס פרסלי לא נמצא איתנו כבר משנת 77' של המאה הקודמת, אבל מסתבר שהוא השאיר אחריו הרבה יותר משירים אלמותיים. אחד מהדברים האלה, הוא המטוס הפרטי שלו.

כן, כשאלביס עבר בין מדינה למדינה עבור ההופעות שלו, או סתם לבילויים, הוא היה עושה את זה במטוס פרטי מפואר. כלומר, מפואר מאוד יחסית לזמנים. המטוס אומנם כבר לא יכול לבצע את המטרה לשמה נועד, עקב שחיקה שקרתה עם השנים והשבתה ממושכת, אבל זה לא מונע מהמכונה לעלות למכירה פומבית תמורת סכומים מטורפים.

A post shared by Elvis Presley (@elvis) on

המטוס, מסוג לוקהיד ג'טסטאר משנת 62', נח במשך 30 השנים האחרונות ברוזוול שבניו מקסיקו. המטוס היה בבעלותם של אלביס ואביו, ורנון פרסלי. על פי אתר Liveauctioneers.com, המטפל במכירה הפומבית של המטוס, מצבו הפנימי של הנכס היקר נשאר במצב מדהים. המטוס עוצב על פי טעמו ובחירתו של אלביס והוא כולל מקומות ישיבה מקטיפה אדומה, דברים עשויים זהב או מצופים זהב, חלקים עשויים עץ ושטיח אדום לכל אורך המטוס. באופן כללי, מאז מותו של המלך, איש לא נגע במטוס והכל נשאר כשהיה.


ההערכות הן שהמטוס יימכר תמורת סכום שנע בין 2 מיליון דולר ל-3.5. זה המטוס היחיד של אלביס שנמצא כרגע בבעלות פרטית. שני מטוסים פרטיים אחרים שרכש עברו לחזקתו של "המוזיאון של אלביס פרסלי".

אגב, אם אלביס עוד היה איתנו, אז ממש אתמול הוא היה חוגג יום הולדת 83.