עודה קוטייר שוב מסתבך בין כתלי הכלא. ראש ארגון הפשע מג'לג'וליה המוחזק באגף הפרדה בכלא רימונים, ניהל שלשום ויכוח מילולי קשה עם חובש במרפאה בכלא, שבעקבותיו החליט קצין בכיר לשפוט אותו לשלושה ימים בצינוק.

ההחלטה גרמה למהומה גדולה מאוד בכלא כאשר עשרות מחייליו המוחזקים באגפים השונים, חלקם באגפי ההפרדה, התחילו לחולל מהומות, שבעקבותיהן הכריזה הנהלת הכלא על מקרה חירום והם ננעלו בתאים ובאגפים במשך כשבע שעות מבלי יכולת לצאת החוצה או להתקשר לבני משפחותיהם.

"היה בלאגן, האסירים היו מבוהלים מאוד. הסוהרים והקצינים לא רצו לספר מה קרה. המשפחות שלנו היו מודאגות מאוד, חשבו שהיה יריות בתאים", מספר ל-mako אחד האסירים בכלא, "תשמע, קוטייר שולט בכל כלא שהוא מגיע אליו. הסוהרים פוחדים ממנו פחד מוות. הם פוחדים שאנשים שלו יפגעו בהם ובבני המשפחות שלהם". כעבור כשבע שעות החיים בכלא חזרו לשגרה לאחר שהסוהרים הצליחו להרגיע את הרוחות.

קוטייר (37), נחשב לאחד העבריינים המסוכנים ביותר הכלואים בישראל ומשפטו מתנהל בימים אלה בו הוא נאשם בשלושה מעשי רצח שבוצעו על ידי חייליו.

מאז נעצר למעלה משנתיים סוהרים רבים פוחדים לשמור עליו באגפי ההפרדה. חלקם מורידים את התגים עם שמותיהם שלא יזהה אותם. הוא היה מעורב בכמה תקריות אלימות עם סוהרים.

על פי החשד במשטרה שלא הוכח, אנשיו של קוטייר היו מעורבים בכמה תקריות ירי לעבר בתי כלא בשרון ובמרכז הארץ כמחאה על כך שהוא מוחזק בתנאים קשים ביותר וזכויותיו נפגעו.

משירות בתי הסוהר טרם התקבלה תגובה.
 
תגובת עורכות הדין נעמה אלחדד ושני מורן: בשונה מהמתואר בכתבה, קוטייר נשלח לימי בידוד מהסיבה היחידה שדרש את הטיפול הרפואי המגיע לו על פי חוק.
לא ייתכן שפעם אחר פעם תנסה התקשורת לצייר אותו כ״מפלצת״ אימתנית, בעוד שבפועל המציאות מראה אחרת.
קוטייר אהוב בכל בית סוהר אליו הוא מגיע! לסוהרים אין שום סיבה לחשוש ממנו והטענה לפיה יש כאלה שמסירים את ״תג השם״ שלהם מחשש היא לא יותר מאשר בדיחה עלובה. נהפוך הוא, הוא אהוב בכל מתקן כליאה אליו הוא מגיע והוא נוהג לכבד כל אדם באשר הוא ובפרט אנשי שב״ס על כלל דרגותיהם.
לדאבונם של שב״ס, קוטייר בקיא בכל זכויותיו ובחובותיהם של שב״ס כלפיו. מעולם הוא לא דרש דבר המנוגד לחוק.
העמידה על זכויותיו, היא זו שמובילה לקונפליקטים מיותרים. הראיה שכאשר הדבר נבחן על ידי בית המשפט, עתירותיו מתקבלות.
קוטייר שוהה בתנאים הכי קשים שקיימים! חיות בספארי זוכות ליחס מועדף בהשוואה אליו. כל ניסיון להראות כאילו שב״ס ״מתקפל״ לדרישותיו הוא בבחינת עורבא ופרח.
את המלחמה על זכויתיו מנהל קוטייר בבתי המשפט. כך היה וכך תמיד יהיה.