האם אנחנו מתקרבים סוף-סוף לקראת אמצעי מניעה לגברים שאינו קונדום? סטודנטית תואר שני לעיצוב תעשייתי באוניברסיטת מינכן הכתה גלים ברשת בעקבות פרויקט הגמר שלה, שלטענתה יכול להיות התשובה לגברים ונשים שרוצים לשים קץ לתלות בקונדומים וגלולות מניעה.

בריאיון לכלי התקשורת המקומיים, רבקה וייס סיפרה שהמוצר הוא בעצמם מעין אמבטיה חמה שבה מניחים את שק האשכים – לפני שגלי אולטרסאונד נכנסים לפעולה ולמעשה מפסיקים באופן זמני את תהליך ייצור הזרע.

"ההפעלה פשוטה למדי", סיפרה. "פשוט ממלאים את האגן במים ונותנים למכשיר לחמם אותם. כשהוא מוכן לפעולה, פשוט מכניסים פנימה את שק האשכים ומחכים כמה דקות שתהליך האולטרסאונד יסתיים".

וייס סיפרה ששאבה ההשראה לבנות את האבטיפוס של המכשיר מחייה האישיים. "לפני כשנה אובחנתי עם סרטן בשחלות שככל הנראה נגרם כתוצאה משימוש בגלולות למניעת היריון", סיפרה. "לא יכולתי להמשיך ליטול את הגלולות בעקבות הטיפול ואני ובן זוגי חיפשנו אלטרנטיבות לאמצעי מניעה קונבנציונליים כמו קונדום או התקן תוך רחמי".

הסטודנטית הוסיפה שעד כה השתמשו בטכניקת האולטרסאונד בהצלחה רק על בעלי חיים. למרות זאת, היא מקווה להשיג את התקציבים הרלוונטיים בשביל לממן את המשך הניסויים במכשיר – עד שבסופו של דבר תוכל לנסות אותו גם על בני אדם.

"זה לא סוד שכרגע בשוק אין לגברים כמעט אופציות לאמצעים למניעת היריון והבעיה הזו לא משפיעה רק עליהם", טענה. "זו בעיה מוכרת לחוקרים ברחבי העולם שמפתחים גם הם אמצעים אלטרנטיביים למניעת היריון".

מה אתם אומרים, הייתם מנסים את זה עליכם?