תושבת מרכז הארץ, נשואה ואם לילדים בשנות ה-40 לחייה, נאלצה לפני כחודש להיכנס לבידוד של שבועיים לאחר שנחשפה לחולה קורונה מאומת במקום עבודתה.

ג', שלא רצתה לקחת את הסיכון שגם היא נדבקה בנגיף ועלולה להדביק את בני משפחתה, החליטה להעביר את תקופת הבידוד ביחידת הדיור הסמוכה לבית הוריה שמתגוררים בעיר אחרת.

במהלך תקופת הבידוד בבית הוריה, בן זוגה של האישה וילדיה נשארו בביתם, ובן הזוג טיפל בשלושת הילדים ובתחזוקת הבית; הוא בישל, עשה כביסה וביצע את כל המטלות שבימים רגילים היה רגיל לחלוק עם אשתו.

בתום תקופת הבידוד, כאשר חזרה ג' לביתה, היא הופתעה לגלות שבעלה מפגין כלפיה קרירות בלתי מוסברת, לא שמח עם חזרתה, ולדבריה בן זוגה "לא גילה כל סימני געגוע".

"זו הייתה התקופה הכי יפה, רגועה ומדהימה בחיים שלי", סיפר הבעל, "היה לי שקט והיה לי כיף כשאשתי הייתה רחוקה ממני והסתדרתי יופי עם הילדים".

וכך, התקופה בה היה רחוק מאשתו הובילה את הגבר לפנות לעורכת הדין שרין סולן שהגישה בשמו תביעת גירושים לבית הדין הרבני בדרישה לחייב את אשתו לתת לו גט לאחר שלטענתו הוא הבין שהם אינם יכולים עוד לחלוק את אותו תא משפחתי. "בכל התקופה בה אשתי הייתי בבידוד לא הרגשתי בחסרונה", טען הבעל בפני עו"ד סולן.

האישה מצדה, שקיבלה בהפתעה מוחלטת את התנהגותו של הגבר ודרישתו להתגרש, הציגה תמונה שונה בתכלית, ולדבריה, בתום התקופה בה שהתה בבידוד ובניסיון להבין את התנהגותו המוזרה של בעלה היא גילתה כי הוא ניהל רומן מאחורי גבה עם שכנתם הצעירה.

כדי לחזק את טענותיה, הציגה ג' בפני בעלה תמונות אותן הוציאה ממצלמות האבטחה המותקנות בביתם ובהן נראה הגבר כשהוא מבלה זמן ממושך עם שכנתם הצעירה בשיחות נפש ארוכות.

הבעל מצדו הכחיש בכל תוקף את העובדה שניהל רומן עם השכנה שהיא גם חברתה הטובה של אשתו, ולדבריו הוא אכן ניהל איתה שיחות ארוכות, אבל הכל היה במטרה להפיג את השעמום, ובאחד הערבים כאשר נתקל בקשיים לבשל ארוחת ערב לו ולילדיו, היא הגיעה כדי לעזור לו ונשארה לישון בסלון.

ג' , שלא קיבלה את הסבריו של הגבר העבירה את התמונות בהן נראה בעלה מבלה זמן ממושך עם שכנתם לבית הדין הרבני, וכעת יחליטו הדיינים האם לפסוק שהבעל אכן ניהל רומן עם השכנה וייאלץ לשלם לאשתו את סכום הכתובה או שכל רצונו להתגרש מאשתו אכן נובע מרצונו להמשיך לחיות את חייו בלעדיה.