חוש הריח נקלט אצלנו במהירות הבזק, אפילו מהר יותר מחוש הראייה: ייקח לכם רגע לקלוט עד כמה הבית מבולגן, למשל, אבל אם משהו מריח רע, אתם תשימו לב לכך מיד כשתפתחו את הדלת. לדאוג לאוורור זה בייסיק, אבל לא מספיק אנשים מודעים לחשיבות שבבישום הבית ולאפקט האדיר שיכול להיות לו על השהות בפנים: ריח נעים יהפוך את הבית למזמין ומרגיע יותר. 

ובכל זאת, לפעמים משהו מריח רע. אם תבשמו את האוויר ישירות על הריח הרע, השניים יתערבבו ויתקבל אפקט מטשטש - ולא מספק. החדשות הטובות הן שיש לכך פתרון: מבשם לבית עם פעולה כפולה - בישום מצד אחד, ונטרול אקטיבי של הריחות הרעים מצד שני. אקטיב פרש הוא המבשם האוטומטי המתקדם ביותר של חברת איירווייק, המשתמש בפורמולה חדשנית המבוססת על רכיבים טבעיים. הוא מתאים לכל חלל בבית, ופועל 24/7 כך שלא צריך לדאוג לגבי הדלקה או כיבוי שלו - מציבים אותו בבית ונותנים לו לעשות את העבודה. לצד הפצת ריח נעים, אקטיב פרש יודע להילחם אקטיבית בריחות רעים הנפוצים בבית - למשל ריחות טיגון של בצל, שום או דגים מהמטבח, פרווה רטובה של כלב שחזר מהטיול, או ריחות העומדים בחדר השירותים. הפעולה האוטומטית שלו תדאג לכך שהבית שלכם תמיד יריח טוב - מבלי שתצטרכו לדאוג לכך בעצמכם.

אירוויק - אקטיב פרש - 2 (צילום: freepik)
צילום: freepik

אם עומד בבית ריח רע שאתם לא מבינים את מקורו, אפשר לתת למבשם האוטומטי לטפל בו - ואפשר גם לחשוב רגע מאיפה הוא מגיע. הנה כמה גורמים לריח מוזר - ומה שאפשר לעשות כדי לטפל בהם. 

לא ריח רע ולא נעליים

חזרתם מריצה בחוץ? מגיע לכם כל הכבוד, בלי קשר למזג האוויר. הדבר הראשון שרוצים לעשות כשחוזרים הביתה הוא לחלוץ נעליים ולשבת על הספה עם משהו קר כדי להירגע, אבל מדובר במתכון לברכת שלום עכורה מאוד עבור כל מי שייכנס הביתה אחריכם. עדיף למצוא מקום אחר לנעליים שאינו ליד דלת הכניסה לבית, במיוחד אם הן הרגע נלבשו וזקוקות לאוורור. 

הפתרון: למצוא מקום אחר לנעליים, או להניח להן להתאוורר במרפסת. את הכניסה לבית, אגב, מומלץ מאוד לבשם, מפני שהיא אחראית לרושם ולתחושה הראשוניים שמקבלים כשחוזרים הביתה: זה מקום נהדר להציב בו את האקטיב פרש של איירוויק, במיוחד אם הוא מחובר לסלון או למטבח. 

לכל פח יש מכסה

הזבל הוא הגורם מספר אחת לריח רע בבית, במיוחד אם הפח שלכם הוא ללא מכסה. אם אתם חושדים שמשהו בבית מריח רע ולא בדיוק יודעים מה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להוריד את הזבל.

הפתרון: אם זה עדיין לא עוזר, כדאי לשטוף את הפח, ולשקול לקנות פח עם מכסה ו/או להציב אותו בארון מתחת לכיור ולא במקום חיצוני. 

המפלצת שמתחת למיטה

אין יותר כיף מלצפות בסרט במיטה עם פיצה ומשהו טעים לשתות - לאכול בחדר השינה זה אמנם מעשה מחריד, אבל פה טמון כל הכיף. הבעיה היא שלאף אחד אין כוח לרדת לזרוק את הקרטון בסוף הערב, הרבה יותר קל לדחוף אותו מתחת למיטה וללכת לישון. אם הקרטון הזה יישכח שם, הגורל שלכם יהיה רע ומר. 

הפתרון: לא להתעצל ולרדת לזרוק את הקרטון - וגם את הזבל באותה הזדמנות חגיגית. ובכל מקרה, לא לדחוף דברים מתחת למיטה! 

בגדי המלך הישנים

אם הלכתם למכון דעו שאנחנו גאים בכם מאוד,  אבל אם פשוט תשליכו את הבגדים ספוגי הזיעה אל סל הכביסה ותחכו ליום הכביסה הבא, הם יעלו ריח קשוח - ואם תשכחו אותם בתיק, אנחנו לא רוצים להתחיל בכלל לתאר את החוויה של לפתוח אותו כעבור מספר ימים. 

הפתרון: לתת לבגדים להתייבש בחוץ קודם, או לזרוק אותם ישר לכביסה בתוכנית מהירה של 15 דקות. 

המגע האנושי

הגוף האנושי הוא מכונה מופלאה, אבל היא יכולה להיות אחראית גם על כמה ניחוחות מופלאים קצת פחות. האזור המועד לפורענות הוא כמובן השירותים - אבל החדשות הטובות הן שיש מה לעשות בנידון.

הפתרון: קודם כל לדאוג לאוורור של השירותים: שהחלון תמיד יהיה פתוח, ואם אין חלון - ונטה. אבל בואו, השירותים הם המקום שהכי חשוב לבשם בבית, ויש מגוון פתרונות שיתאימו לכך: מספריי שמתאים בעיקר לפתרון בעיות נקודתיות לטווח קצר, דרך מבשמי מקלות חינניים שמתאימים מאוד לחללים קטנים כאלה, ועד לאקטיב פרש של איירוויק, שהינו מושלם גם לחדר האמבט. 

המגע החייתי

אין על בעלי חיים, בחיינו, הם הלב והחיים שלנו, מוסיפים כל כך הרבה אור ושמחה ואנרגיה לחיי היומיום ומפוצצים את הלב שלנו מאהבה. אבל בואו נודה באמת, לפעמים הם יכולים לתפקד לא רק כחיות מחמד אלא גם כמבשמים, ולהיות הגורם לריח לא טוב בבית.

אירוויק - אקטיב פרש - 3 (צילום: freepik)
צילום: freepik

הפתרון: לשמור על ההיגיינה שלהם, למשל לנקות את הפרווה של הכלב או להחליף את החול של החתולים. כשיש בעלי חיים בבית חשוב מתמיד להקפיד על אוורור הולם. ריח של פרווה רטובה למשל אפשר לאוורר או לבשם. מבשם אוטומטי מתקדם כמו אקטיב פרש של איירווייק יסייע לכם לשמור על ריח נעים בכל חללי הבית.

משב רוח רענן

ישראל היא מדינה חמה מאוד, ורוב הדירות בנויות כדי להתחשב בעובדה הזו - מה שמשאיר אותן חשופות לקור כלבים בחורף. בקיצור, אין מנוס מלהשתמש בפתרונות מיזוג גם כשחם וגם כשקר, ולפעמים הפתרונות האלה אמנם דואגים לטמפרטורה נעימה יותר - אבל המחיר הוא ריח מאובק, פלסטי או סתם מוזר. 

הפתרון: קודם כל לבדוק שלא מדובר בבעיה מסוכנת - אם מפזר החום מפיץ ריח פלסטי כדאי להחליף אותו, ואם יש ריח שרוף - צריך לבדוק שהוא לא קרוב מדי לרהיטים. אם יש ריח מאובק הוא כנראה מגיע מהמזגן, אותו חשוב מאוד לנקות פעם בכמה שבועות או חודשים, לפי תדירות השימוש בו. ברגע שתעשו זאת פעם אחת ותגלו כמה אבק הצטבר בפנים כבר תבינו לבד כמה זה חשוב. 

דלת הקסמים

אחד הדברים הגרועים ביותר שיכולים לקרות במטבח הוא ריח רע שעולה מהמקרר. אם סתם יש לכם חיבה לדגים, לגבינות מסריחות ולירקות ממשפחת המצליבים זה סיפור אחד, אבל אם משהו שם התקלקל זה כבר סיפור אחר. דלת המקרר אמורה להיות הדלת לגן עדן, לא לגיהינום, ואם מברך אתכם משב רוח רעיל כשאתם פותחים אותה - יש לעשות משהו בנידון בדחיפות. 

הפתרון: לבדוק אם מתנהל ניסוי מדעי בעומק המקרר ללא ידיעתכם - בדרך כלל מדובר בירקות ופירות, בגבינות או בבשר שהתקלקל. ובכל מקרה, פעם בכמה שבועות כדאי להוציא את תכולת המקרר ולנקות אותו מבפנים. אקטיב פרש הוא פיתרון מושלם לחלל המטבח, שכן הוא מנטרל ריחות לא נעימים נפוצים בחלל זה.

מחיר השכחה

גם הבשלנים הטובים ביותר שורפים דברים מדי פעם - בין אם מדובר באורז שנשאר יותר מדי זמן על הגז, או שקית פופקורן למיקרו שבחרה להעניש אותנו על העצלנות. אם זה המצב, בנוסף לבאסה על האוכל שייזרק לפח, יש גם עניין הריח - כי הבית בטח מתהדר בריחות מטרידים. 

הפתרון: אין הרבה מה לעשות מעבר לפתיחת החלונות ולזריקת האוכל השרוף החוצה, אבל זה תמיד כדאי לדאוג לבישום הולם של המטבח, בעיקר ברגעים כאלה.  

זיכרונות מתוקים (ושמנוניים)

יש לא מעט מאכלים שמשאירים אחריהם עננת זיכרון נוסטלגית שאי אפשר להיפטר ממנה, אבל הבולט מבניהם הוא שניצל. כמה חבל שדווקא המאכל הטעים והממכר ביותר גורם לריח שאמנם נעים בזמן שאוכלים, אבל שקשה מאוד להיפטר ממנו אחר כך - זה כמו אות קין שנשאר במטבח במשך נצח אחרי שכבר סיימתם לזלול ולנקות אחריכם. 

הפתרון: לפתוח את כל החלונות כבר במהלך הטיגון, ולהשאיר אותם פתוחים גם אחר כך. ובכל מקרה, אם אין לכם פתרון בישום למטבח, אתם חייבים לדאוג לכך. הכי טוב פשוט להציב בו את אקטיב פרש של איירוויק - מבשם אוטומטי שפועל 24/7, ושיודע לא רק לבשם אלא גם להילחם אקטיבית בריחות רעים של טיגון, של ירקות עם ריח חזק כמו בצל ושום, ושל מוצרים ריחניים אחרים כמו דגים למשל.  

צחוק הגורל

אין מתסכל מזה: הרגע ניקיתם את הבית, עשיתם ספונג׳ה, ניגבתם אבק, שפכתם אקונומיקה בכיורים, והכול נראה טיפ-טופ. אבל, הבית עדיין לא מריח טוב - הוא מריח מחומרי ניקוי. יש אנשים שהריח הזה מוצא חן בעיניהם, אבל יש אנשים ששונאים אותו - ולפעמים פשוט נופלים על חומרי ניקוי שמריחים פחות טוב. 

אירוויק - אקטיב פרש 1 (צילום: freepik)
צילום: freepik

הפתרון: את הבית מנקים כדי לגרום להרגשה טובה בתוכו, ולכן הפעולה האחרונה בתהליך צריכה להיות הבישום שלו - כלומר הפעלה של בישום אקטיבי. כשיהיה לכם בית נקי ומסודר שגם מריח מדהים, תוכלו באמת להרגיש בבית ולהתענג על זה. ואם אתם רוצים להיפטר מהטרחה של הדלקה וכיבוי של המבשם, בחרו באחד שפועל אוטומטית באופן קבוע - כמו האקטיב פרש של איירוויק. עם מכשיר כזה לא צריך לדאוג - הוא עושה את העבודה בשבילכם, תמיד. 

להריח טוב בלי דאגות

ההתנהלות השגרתית בבית כוללת התמודדות עם ריחות רעים וטבעיים לחלוטין. מטבח יכול להריח מבצל, שום, שמן או דגים גם שעות אחרי הבישול, בטח אם מדובר בטיגון; חיות מחמד עלולות להפיץ ריח רע, במיוחד אם הן נרטבו בגשם; וגם בשירותים הכי מאווררים בעולם יעמוד לפעמים ריח לא נעים. 

במקום לטפל בכל מקרה נקודתית, אפשר למצוא פתרון אוטומטי שיגרום לכם שהבית תמיד יריח נקי ונעים, ללא דאגות. מותג איירווייק משיק את אקטיב פרש, המבשם האוטומטי המתקדם ביותר שלו, המשתמש בפורמולה חדשנית המבוססת על רכיבים טבעיים. אם תוסיפו ריח טוב על ריח רע, האפקט יהיה ניחוח מעורבב ומבלבל; כאן נכנס לתמונה האלמנט הייחודי של אקטיב פרש, שלא רק מפיץ בבית ניחוח נעים - אלא פועל אקטיבית כדי לנטרל ריחות לא נעימים. חיי היומיום שלנו עמוסים מספיק כדי שנרצה פשוט להתנהל בבית בחופשיות ושתהיה בו אווירה נעימה גם מבלי שנצטרך לדאוג להפגת כל ריח רע שעולה. לכן אקטיב פרש הוא פתרון אינסטנט מושלם שישמור על הבית נעים ורענן תמיד, 24/7.