LIVING
מטבח מודרני (צילום: shutterstock)
פותחים שנה חדשה עם אנרגיות חדשות
|
צילום:shutterstock

פותחים שנה: 8 דרכים להעניק לבית גוד וייבס

הכניסה לבית מייצגת עושר, המסדרון מייצר הזדמנויות ומה קורה במטבח ובחדר השינה? מומחית לפנג שואי מגישה: הטיפים לעיצוב הבית שיזמנו אנרגיות טובות ומזל לשנה החדשה

אופיר ארצי | living | פורסם 10:44 09.01.18 

שנה גודל אות

 השנה החדשה שזה עתה התחילה היא הזדמנות מושלמת להיפטר מכל תחלואי העבר ולהתחיל מחדש, והכוונה היא גם לבית שלכם, החלל האינטימי בו אתם נמצאים כל יום. אם אתם לא סגורים בדיוק על מה זה, פריה שר, מומחית פאנג שוואי, מסבירה שמדובר ב"עיקרון שטוען שאנחנו חיים בהרמוניה עם הסביבה שלנו. המטרה היא  להשיג איזון בחיים ובחלל העבודה, ולמקסם את הפוטנציאל להצלחה בכל תחומי החיים". התרגום המילולי של פאנג שוואי, אגב, הוא "רוח מים", כשהמשמעות היא שרוח מפזרת את האנרגיה והמים מחזיקים אותה.

"בתים משקפים את המתגוררים בהם", טוענת שר, "ואם יש בבית משהו שחסר, מוזנח או בעל אנרגיה שלילית, זה מתבטא גם בחיים של הדיירים". איך מוודאים שזה לא קורה אצלנו? הנה כמה טיפים שחולקת שר:

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

שמרו על דלת הכניסה שלכם במצב מעולה

הכניסה לבית מייצגת עושר, ולכן עליה להיות במצב הכי טוב שרק אפשר. כדי לסייע לדלת למשוך אנרגיה טובה, מקמו עציצים משני צדדיה ודאגו שהיא מוארת היטב. 

תמי שלוש, ג, חוץ (צילום: שחר לוי)
מייצגת עושר. שמרו על כניסה מזמינה ופורחת. עיצוב תמי שלוש
|
צילום: שחר לוי

סדרו את המסדרון

לפי תורת הפאנג שוואי, המסדרון מייצג הזדמנויות, לכן כדאי לוודא שהוא לא חסום על ידי בלאגן והאנרגיה יכולה זרום בו. מעילים, נעליים וכל מה שדומה לזה כדאי לאחסן בתוך ארון כדי שהם לא יפריעו לתהליך, וכדי לעזור לצ'י להשתחרר מקמו מראה ופרחים טריים במסדרון, שמסוגלים לתת בוסט לאנרגיה.

יערה ציקורל, ג, מסדרון (29) (צילום: שירן כרמל)
מייצג הזדמנות. שמרו עליו מסודר וזורם. מסדרון. עיצוב יערה ציקורל
|
צילום: שירן כרמל

ודאו שהתנור והכיור לא מתנגשים

המטבח הוא מקום חיוני בבית שמייצג הזנה והרמוניית מערכת יחסים עבור כל הדיירים. ודאו שהתנור, הכיריים, המיקרו או הטוסטר והכיור שלכם לא ממוקמים זה מול זה, שכן זה יכול להוביל לריבים בין זוגות על ידי התנגשות של מים ואש. חשוב לשים לב גם לצבעים במטבח, ולהימנע מיותר מדי שחור ואדום, שגם הם גורמים למאבק בין מים לאש. ודאו גם שהתנור והכיריים לא ממוקמים מתחת לחלון או מול הדלת הראשית.

פנג שואי - מטבח ירוק (יח``צ: נלקח מאתר milkandhonewhone.com)
רוצים לשמור על יחסים טובים במשפחה? ודאו שהכיור והתנור לא מתנגשים
|
יח``צ: נלקח מאתר milkandhonewhone.com

 ארגנו רהיטים באופן אופטימלי

ודאו שהרהיטים בסלון שלכם הם פרופורציונליים לחלל: אל תחסמו דלתות ומקמו את הספה שלכם לצד קיר כדי לתת תמיכה לנוכחים. כדי להפעיל אנרגיית עושר, מקמו מנורה בפינת הסלון, עדיף בצורה אלכסונית לכניסה אליו.

נטלי גרוס, סלון (3) (צילום: הילה עידו)
מקמו את הספה קרוב לקיר. עיצוב נטלי גרוס
|
צילום: הילה עידו

 שקפו אור בפינת האוכל

חדר או פינת האוכל נחשבים בפאנג שוואי לחלל שבו אפשר להתרכז. למעשה, הוא מייצג את הטחול שלפי הרפואה הסינית העתיקה, הוא אלמנט שקשור לאדמה. כדי למקסם את האנרגיה בחלל, מקמו מראה על הקיר הסמוך כדי שהפינה תשתקף בה, ושימו פרחים טריים על השולחן. 

פינת אוכל באוויר (צילום: Ivan Hunter)
המקום בו אפשר להתרכז: שימו פרחים טריים על שולחן האוכל
|
צילום: Ivan Hunter

שמרו על חדר שינה נייטרלי

כדי לעודד מנוחה נעימה, חדרי שינה חייבים להיות נייטרליים וקלים מבחינת צבעים, ולמיטות חייב להיות ראש מיטה שממוקם כנגד קיר. באופן אידאלי, המיטה לא תהיה בדיוק מול הכניסה לחדר, ובצדיה ימוקמו שידות כדי לספק תמיכה. מומלץ גם להציב מנורות ונרות ריחניים על השידות כדי לעודד אנרגיה רומנטית.

החום בוטל, בחרו בחומרים טבעיים, תומיק. (צילום: בועז לביא )
חדר שינה בגוונים נטרליים. מיטה בעיצוב תומיק נגרות
|
צילום: בועז לביא

סגרו את מכסי האסלה

שמרו על חדרי הרחצה והאמבטיה שלכם נקיים, וודאו שכל האסלות בבית מכוסות כדי לא להשליך את אנרגיית העושר לפח. כדאי גם לדאוג לכמה עציצים וצמחים שיסייעו לשמור על האנרגיה בחלל. 

שתיים ועוד שניים, חדר רחצה ילדים (צילום: אורית אלפסי)
הקפידו לסגור את מכסה האסלה
|
צילום: אורית אלפסי

גינה וחצר מסודרת הן הכרחיות

גינה בחזית הבית מסמלת את העתיד ולכן כדאי שהיא תהיה יפה ומטופחת עם פרחים וצמחים טריים. גינה אחורית מייצגת גם בריאות, תשמרו עליה יפה ופורחת. גדרות, קירות או חומות חיצוניות חייבים להיות מתוחזקים לעילא כדי לספק תמיכה לדיירים בבית.

גדי פרידמן, חצר (11) (צילום: אסף פינצ'וק)
חצר אחורית מסמלת .בריאות אל תשחקו איתה
|
צילום: אסף פינצ'וק