יהדות
הדרך לחופה רצופה כוונות טובות  (צילום: joyride, GettyImages IL)
צילום: joyride, GettyImages IL

מבוקשת, מבוקשת, מבוקשת: 5 הצעות שייקרבו אותך לחופה

כולם מתחתנים סביבך ואת מרגישה לבד? בדיוק כמו בטבע, גם לרווקה הדתייה יש לפעמים תקופות של יובש: בצורת הצעות. מזל שמטילדה פה כדי לתת כמה טיפים והצעות ייעול משלה

מטילדה | mako | פורסם 13:46 15.03.17 

שנה גודל אות

זה קורה לטובות ביותר, למבוקשות ביותר, לאיכותיות ביותר. לפעמים פשוט ההצעות לא מגיעות. לא פעם יוצא לי לשמוע מבנות על חודשים שלמים שהן לא מקבלות אף הצעה, או לפחות הצעה רלוונטית ורצינית שמרגישה להן כמו משהו שכדאי לבדוק. אני לא יודעת אם זה בגלל הקטע הזה ששואלים קודם את הבחור ורק אח"כ את הבחורה (כי הבנות יותר רגישות ואסור שייפגע להן הביטחון אם הן ישמעו תשובה שלילית מהצד השני. בעיניי זה דבר שגורם להצפה בצד השני ותהרגו אותי למה זה טוב...אבל על זה ארחיב אולי פעם אחרת). אולי זה דווקא בגלל שעונים ביולוגיים למיניהם או שאולי זה פשוט עניין של ביקוש והיצע. סטטיסטית יש יותר בנות שמגדירות את עצמן כ-"מחפשות" מאשר בנים. או אולי אדייק ואומר - גברים גברים.

אז מה בנות עושות? מפרישות חלה, אומרות נשמת כל חי עד צאת הנשמה, שיר השירים וישועות למיניהן. עמוקה, אומן ושאר צדיקים. אני לא מזלזלת חס וחלילה וברור לי שיש מי שמנהל את העולם. אין ספק שכשמתעוררת בעיה או קיים קושי כדאי לפנות לבוס הגדול, אבל אולי יש גם מקום לעשות מעשה.

אז במקום לשבת על זרי הדפנה ולבכות על מר גורלנו, החלטתי הפעם לתת לכן אני כמה הצעות, הצעות ייעול בכל הנוגע להורדת גשמים בתחום הדייטים. אז אם גם הכנרת שלכן מתייבשת ואתן מרגישות מיואשות ושהגעתן לקו האדום, יש לי כמה רעיונות עבורכן (שעבדו גם בשבילי ובשביל חברות טובות) ליישם ליד התהילים. ולא, זה לא כולל להקיף את עצמכן בעיגול ולחכות לנס:

1. צאי בחוץ

זה די ברור מאיליו שכל עוד את יושבת בבית עם פיג'מה חסרת מעשה לא יקרה שום דבר. ז"א תפגשי שוב את בני המשפחה או לחילופין את השותפות. במקרה הכי טוב אולי השכן יקפוץ לבקש חלב, במקרה הרע הוא שכן נשוי. בכל מקרה, כדי שהעולם הזה יזכור שאת קיימת כדאי שתצאי החוצה. קודם כל כי לא כדאי להישאב לשגרה הזאת ולשעמום. תשמרי על עצמך שמחה ואנרגטית, תני לעצמך את מנת הכיף שאת צריכה. וחוץ מזה, כשיוצאים החוצה בד"כ פוגשים אנשים חדשים. לכי למקומות שאת יודעת שיש סיכוי שתפגשי אנשים שלא הכרת. אבל הכי חשוב: את לא צריכה לעשות דברים שאת לא מרגישה בנוח איתם. זה יכול להיות אירוע בקמפוס, זה יכול להיות פאב רלוונטי, זו יכולה להיות שבת במקום רחוק, זה יכול להיות טיול חברים. המפגשים החדשים יכולים להתרחש במלא דרכים, בטוח אחת מהן מתאימה גם לך.

מבוקשת

2. אני רק מזכירה

זה אמנם נשמע מובן מאיליו, אבל מסתבר שגם אם אנחנו מסתובבות בעולם החיצון גלויות ראש ואצבע, לא כולם זוכרים שאנחנו רווקות, או לכל הפחות שאנחנו מחפשות ושאולי גם הם יכולים לעזור. אז אל תתביישי, תגידי להם שאת מחפשת, תגידי להם שאת תשמחי לשמוע, תעודדי אותם לפתוח עיניים באופן אקטיבי בשבילך ותחזקי אותם. אני יודעת שזה אמור להיות הפוך, אבל הרבה רוצים להציע ולא מספיק בטוחים או לא יודעים עד כמה 'יש להם את זה' בשידוכים. אז תזכירי, תגיעי, תשמרי על קשר ואל תברחי. אני בטוחה שישמחו לדאוג לך, רק אל תצפי שכולם יזכרו מאיליהם, כמו שאת עסוקה בעצמך אל תשכחי שגם להם יש את הצרות שלהם וכל אחד טרוד בענייניו.

3. יפה מבפנים ומבחוץ

את לא צריכה לספר לי, אני יודעת, את מיוחדת במינך. מהממת ומקסימה, ממש בחורה לחתונה. אבל אנחנו חיים בעולם בו רואים קודם את הקנקן ורק אז בודקים מה יש בו. מה שאומר - תשקיעי בעצמך גם מבחוץ. לא תמיד יש לך סבלנות לזה אבל חשוב שתייצגי את עצמך בכבוד. לא פעם יצא לי לדבר עם בנות שמתלוננות שפסלו אותן על מראה ולחלופין עם בנים שפוסלים על מראה. אין ספק שזה מעליב ששופטים אותך לפי חיצוניות אבל אפשר להבין גם את הצד השני. חברה סיפרה לי על רב מוכר שהרצה לבנות על היכרויות וטען שהוא לא מבין איך בנות הולכות ומשטחות על קברי צדיקים, עושות את כל הסגולות האפשריות אבל לא מתאפרות או עושות דיאטה במקרה הצורך. הבנות יצאו זועמות אבל היא דווקא התחברה מאוד למה שהוא אמר. לא צריך להתחסד ולהתייפיף. ז"א צריך להתייפיף. קיצר - תתייפיפי.

גם הקנקן וגם מה שיש בו  (צילום: Plume Creative, GettyImages IL)
גם הקנקן וגם מה שיש בו
|
צילום: Plume Creative, GettyImages IL

4. לפרופילללללל

בהמשך להצעה הקודמת אני מוסיפה גם את עניין הרשתות החברתיות למיניהן. הטכנולוגיה היום היא כבר חלק בלתי נפרד וברור לכולם שכשמקבלים שם לבירור, הדבר הראשון שעושים הוא לחפש אותו בפייסבוק. אם אתה לא שם - אתה לא קיים. ואם אתה קיים - כדאי שתיראה טוב. תבדקי איך הפרופיל שלך נראה מבחוץ. איזה תמונות חשופות לאנשים חיצוניים (שימי לב שזו לא זו מההכתרה או ההיא מחודש ארגון עם הסווטשרט של האח מהצבא), איזה סטטוסים שלך גלויים, ובכלל תדאגי לתמונת פרופיל ייצוגית, כזאת שתוציא אותך טוב, שתהיה ברורה, שיהיה ברור למי שרואה אותה שהוא חייב לפגוש אותך לפחות פעם אחת. אה כן, גם את התמונה בוואטסאפ. הבליינד-דייט עבר מן העולם, היום כמעט ולא יוצאים בלי לראות תמונה לפני. אז איך אומרים? איף יו קנט ביט ד'ם, צ'יז ד'ם. ואל תשכחי לחייך.

5. לצוד ברשת

וכהמשך להמשך, אם כבר ברשתות עסקינן, קחי על עצמך את התפקיד הפעיל. אם ההר לא יבוא אל מוחמד - מוחמד יבוא אל ההר. אם בעליה לא מחפש אחר האבדה, חפשי את את בעלייך. אם זה בשלישים למיניהם - תאתרי, תחפשי (כמובן אחרי שאת דואגת להשקיע בפרופיל כמו שאמרנו). גם בפייסבוק את יכולה למצוא חברים משותפים שנראים לך מעניינים, להסתכל על תיוגים שמשכו לך את העין. תבררי, תבדקי, תשלחי, תרחרחי, הוא נשוי? הוא פנוי? הוא תלוי? הוא אפוי? קחי את זה כהצעה שלך לעצמך, ואת יודעת הכי טוב מה את רוצה. אל תתביישי, אם הוא כבר מצא חן בעינייך - חצי מהדרך כבר נעשתה, עכשיו כל מה שנותר לך לעשות זה להקסים אותו בחזרה. וזה - קטן עלייך.


עד כאן בינתיים. ראיתן? דווקא כשלא חושבים על זה זה מגיע. המרפי הזה. הייתן מאמינות שתקבלו היום כל כך הרבה הצעות בבת אחת?!