הורים
קייסי אנתוני (צילום: AP)
צילום: AP

״אני בסדר עם עצמי וישנה די טוב בלילות״

קייסי אנתוני איבדה את בתה בת השנתיים בשנת 2008 בנסיבות לא ברורות. למרות שזוכתה במשפט, האמריקנים עוד מאשימים אותה. עכשיו האם השנואה באמריקה מדברת

מערכת הורים | mako | פורסם 07:47 13.03.17 

שנה גודל אות

בשנת 2011 שפט ועד מושבעים אמריקני כי קייסי אנתוני אינה האשמה ברצח בתה בת השנתיים קיילי, שנמצאה מתה בשנת 2008. זה היה אחד המשפטים המסוקרים בארה״ב בתקופתו, שישה שבועות שהלהיטו את יצרי התקשורת והציבור, שהפנו כולם אצבע קולקטיבית ומאשימה נגד האם, שהציגה סדרה של טיעונים מבולבלים ולא הצליחה לשכנע בצדקתה. פסק הדין הדהים וזעזע את הציבור, שכבר אמר מבחינתו את דברו, ומאז שמרה האם על שתיקה תקשורתית. כעת, היא מדברת לראשונה, ומביעה געגועים לבתה.

קיילי נעלמה מביתה בפלורידה ביוני 2008, אבל סבתא שלה הגישה תלונה במשטרה רק חודש מאוחר יותר. לקח עוד חצי שנה עד שנמצאה גופה במצב ריקבון מתקדם ביער שליד בית סבה וסבתה. האצבעות הופנו, טבעית אל האם. לא היו כל עדויות או עובדות אמיתיות להאשמה, פרט לדברים נסיבתיים משונים, כמו העובדה שהאם נראתה רוקדת במסיבה ארבעה ימים אחרי היעלמות בתה, או שסיפרה למשטרה שהילדה נחטפה בידי המטפלת. לדברי התביעה, האם, שחיה אז בבית הוריה, חנקה את הילדה בעזרת מסקינטייפ כי נמאס לה לדאוג לה.

לבסוף, כאמור, נפסק כי האם אינה אשמה, וכי היתה זו טביעה בבריכת השחייה המשפחתית. אנתוני הסבירה את רצונה להסתיר את מות בתה מהרשויות בהשפעה של טראומה אותה היא סוחבת מילדות, אז עברה התעללות מינית. כל הסיפור ההזוי, בו המון פרטים משונים שמתקשים להסתדר, עדיין מעורר ויכוחים וחקירות עצמאיות של אנשים פרטיים רבים, וקייסי נתפסת כרוצחת, על אף זיכויה מאשמה.

עכשיו מדברת אנתוני עם סוכנות AP ואומרת שבתה, אילו היתה היום בין החיים, היתה ״"לדה מגניבה לגמרי, בת 12, ששומעת רוק קלאסי ואוהבת ספורט. אני עדיין לא יודעת מה קרה, ואילו אירועים בדיוק הובילו למוות של בתי. לא ברור לי מה היה שם. בהתחשב במה שיצא לתקשורת, אני מבינה למה אנשים מרגישים רגשות קשים כלפי. אני מבינה למה יש להם דעות כאלה. אני באמת לא יודעת מה האמת. בפעם האחרונה שאני ראיתי את בתי היא היתה בסדר. היא היתה עם אבא שלי, עשיתי מה שאמרו לי. ישנתי כשהבת שלי נעלמה. אני זוכרת שהייתי במיטה, ולא ידעתי איפה היא".

את אנתוני האשימו, לבסוף, רק בדבר אחד: העובדה ששיקרה לשוטרים, בה הודתה. "אנשים משקרים כל יום לשוטרים", היא אומרת עכשיו. "אני פשוט אחד מהאנשים האומללים שהודו בשקר של עצמם. אבא שלי היה שוטר ושוטרים נוטים להאמין רק לשוטרים אחרים. לא אכפת לי מה אנשים חושבים עלי, ואף פעם לא יהיה לי אכפת. אני בסדר עם עצמי וישנה די טוב בלילות".מעניין לגלות שקייסי חיה כיום בפלורידה עם הבלש שהוביל את צוות ההגנה שלה, ועבד גם במקרה של או. ג׳יי סימפסון, והיא עצמה מעוניינת להפוך בהמשך לבלשית גם היא ולעשות צדק במקומות בהם היא מרגישה שדינה עוות.

>> "אבא לא אמור לומר קדיש על בנו"