הורים
גבר ואישה במיטה (צילום: Photographee.eu, Shutterstock)
מעניין לגלות שדווקא אלה שעבדו יותר שעות והיו להם יותר ילדים עשו יותר סקס מאחרים"
|
צילום: Photographee.eu, Shutterstock

לא תאמינו מה הסוד לסקס טוב בנישואים

מחקר אמריקני מצא שילדים ועבודה קשה גורמים לנו לתת עבודה במיטה. עוד מצא שכמות המין תלויה בגיל, ושסביר שאנחנו עושים פחות סקס מההורים שלנו, ויותר ממה שיעשו ילדינו

מערכת הורים | mako | פורסם 21:25 15.03.17 

שנה גודל אות

מאשימים את העובדה שאתם כבר לא מתשתוללים כמו שפנפנים במיטה בילדים ובשעות העבודה הארוכות? תחשבו שוב. מחקר אמריקני חדש ומקיף טוען שההפך הוא הנכון, ושבעשורים האחרונים כל דור עושה פחות סקס מקודמו. "העובדה שהשיחה על סקס היתה בגדר טאבו לפני דור או שניים לא אומרת שאנשים עשו פחות סקס", קובעים החוקרים.

המחקר, שפורסם בכתב העת המדעי "הארכיון להתנהגות מינית בת ימינו", נערך באוניברסיטת סן דייגו, ומביא מידע שנאסף על ידי לשכת הסקרים האמריקנית הלאומית שסקרה כ-26 אלף זוגות שחיים יחד מאמצע שנות התשעים ועד היום. המחקר מצא שחלה ירידה דרסטית בכמות המשגלים בין השנים 2000-2004, לבין 2010-2014 (16 משגלים פחות בשנה, בממוצע, ותשעה משגלים פחות מכפי שנערכו בין השנים 1995-1999).

"הנתונים מראים לנו שינוי מגמה לעומת עשורים אחרים, מבחינת סקס בתוך הנישואין", אומרת ג׳ין מ. טוונג׳, החוקרת הראשית ומרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת סן דייגו. "בשנות התשעים, הנשואים עשו יותר סקס כל שנה מהלא נשואים, אבל באמצע שנות האלפיים זה השתנה, הלא נשואים עקפו את הנשואים".

מעניין לראות שהדורות הבאים, אלה שמדברים על סקס בקלילות ופתיחות, בני דור ה-Y וה-Z, עושים הרבה פחות סקס מהוריהם וסביהם, ויש להם פחות פרטנרים מיניים. ״לגיל יש משמעות גדולה כאן,״ מבהירה טוונג׳. ״אנשים בני עשרים עושים סקס יותר משמונים פעמים בשנה, המספר יורד לשישים פעמים בשנה עד גיל 45, ואז בגיל 65, לעשרים פעמים בשנה בממוצע. זוגות נשואים שוכבים פחות ופחות, בעיקר מאז שנת 2000. במחקר קודם מצאנו ששביעות הרצון של אנשים נשואים ירדה משנת 2000, כי עם פחות סקס יש פחות סיפוק ושמחה. מעניין לגלות שדווקא אלה שעבדו יותר שעות והיו להם יותר ילדים עשו יותר סקס מאחרים".

זוג מאכזב במיטה (אילוסטרציה: Lighthaunter, Thinkstock)
תתנחמו בעובדה שהילדים שלכם יעשו עוד פחות סקס ממכם?
|
אילוסטרציה: Lighthaunter, Thinkstock

זוגות אמריקניים עם ילדים עד גיל 6 דיווחו כי שכבו מעל 80 פעמים בשנה בממוצע, יותר מאלה עם ילדים בוגרים יותר, ויותר מאלה בלי ילדים בכלל. הורים לילדים בני 6-12 שכבו בממוצע 69 פעמים בשנה, והורים לבני 12-17 שכבו 62 פעמים בשנה. זוגות ללא ילדים דיווחו על 47 משגלים שנתיים.

>> ובנימה זו: איך שומרים על הילדים מפני פורנו ברשת?