הורים
אופניים חשמליים (צילום: Shutterstock)
צילום: Shutterstock

כמה באמת עולים לכם אופניים חשמליים?

מלבד המחיר הראשוני והתחזוקה, כדאי שתדעו שהאופניים החשמליים גובים מחיר יקר עוד יותר: תאונות, גניבות, החלפת סוללה ומה לא. הסיבה העיקרית: רוב האנשים לא עושים שימוש נכון באופניים שרכשו

ניסן שטראוכלר | mako | פורסם 20:51 13.03.17 

שנה גודל אות

מתן מרחובות (27) קנה לפני כארבע שנים אופניים חשמליים יד שנייה ב-5,000 שקל. "האופניים משמשים אותי לפגישות הרבות שיש לי בתוך הערים, אני גם מגיע איתם לרכבת ומשם נוסע לתל אביב או לכל מקום אחר. כמו רבים אחרים אני מעדיף להתנייד איתם ממקום למקום בגלל מגוון סיבות מוכרות".

אחרי הקנייה, מתן חשב שההוצאה הכספית תיגמר עם סכום הראשוני, יחד עם תחזוקה שוטפת, אולם המציאות של החזקת אופניים ממש לא מסתכמת בזה. "בארבע השנים האחרונות עשיתי תיקונים רבים. הייתה לי תאונה קטנה שבה היה צורך בתיקון של 1,200 שקל בגלל שהכידון והגלגל נפגעו, החלפת סוללת ליתיום שצריך להחליף מדי תקופה עלתה לי גם בסביבות 1,200 שקל ועכשיו אני צריך להחליף עוד סוללה שתעלה לי 1,500, ויש כמובן את ההחלפות השגרתיות של הפנימיות בגלגלים. בקיצור, אופניים חשמליים זה הרבה יותר מאשר הוצאה ראשונית, עולה כסף להחזיק אותם".

גם טלי מרמת השרון קנתה אופניים חשמליים ב-4,000 שקל לפני כשנתיים וחצי, ואלו שימשו בעיקר את בעלה כשהיה מרכיב את בנם הקטן לגן. "בשלב כלשהוא הבן הגדול השתלט על האופניים, כי לכולם יש אופניים וגם הוא רצה, ופתאום האופניים הפסיקו לעבוד וכל זה אחרי שעיקר השימוש האינטנסיבי בהם נמשך שנה אחת בלבד. הלכנו לחנות אופניים ושם בדקו את האופניים ומצאו בעיה בדיסק, בגז ובעיות נוספות, ומחיר התיקון הרקיע ל-2,800 שקל, מחוסר ברירה ועל אף העלות הגבוהה תיקנו את האופניים. פשוט לא היה משתלם למכור את האופניים ".

2,000 שקל לדגמים הזולים ועד 13,000 שקל ליקרים

אופניים חשמליים - תאונות דרכים (צילום: אור ירוק )
"לא נועד להרכיב חברים, יש הוראות יצרן ברורות לגבי המשקל שהכלי יכול לסחוב"
|
צילום: אור ירוק
מאות אלפי אופניים חשמליים נקנו בישראל בשנים האחרונות, הערכות שונות מדברות על מספר של 300.000 זוגות, אחרות על כ-200.000 - מה שבטוח הוא שהמספרים הגבוהים והרכישות הרבות המתקיימות מדי שנה מייצרות שוק רחב של חלקי חילוף ותיקונים. מחירי אופניים חשמליים משומשים נעים לרוב החל מ-1,000-3,000 שקל, בעוד שמחירי אופניים חשמליים חדשים מתחילים מ-2,000 שקל לדגמים הזולים ועד 13,000 ואף יותר על הדגמים היקרים.

אולם גורמי מקצוע מדגישים שאת הרכישות לא צריך לבצע דווקא לפי המחיר, אלא לפי הצרכים, "הסטנדרט היום גבוה באופן יחסי ממה שהיה נהוג לפני כמה שנים. כיום הצרכן מקבל מוצר טוב, הבעיה היא שהשימוש באופניים לא תואם את השימוש המקורי אליו הכלי נועד" אומר איסי גרין, בעלים של STREETBE, המשווק מגוון פתרונות אבטחה, בין היתר באופניים חשמליים. "במקרים רבים התקלות באופניים חשמליים עולים יותר מאשר אופניים רגילים. פנצ'ר יעלה פי 3 ויגיע ל 100 שקל במקום 30 כי זו פשוט עבודה אחרת". איסי מציין עוד בעיות המצויות באופן תדיר באופניים חשמליות ועולות לא מעט, כמו למשל גניבות.

האכיפה תעבור מהמשטרה לעיריות
""הכלי לא נועד לקפוץ בין מדרכה למדרכה ברחובות תל אביב
גנבים היום יעדיפו לגנוב אופניים חשמליים מאחר ואפשר למכור אותם ביותר כסף, מה שמוביל כמובן לחשיבות בקניית מנעול טוב, אם כבר קניתם אופניים באלפי שקלים, עדיף להשקיע במנעול שעולה יותר מ 100 שקלים, כך שעלות מנעול טוב בעל סיכויים טובים של להקשות על הגנב יעלו 300-400 שקל, כמובן שיש גם את הבלאי הרגיל. "אדם שקונה אופניים חשמליים צריך להבין שהם לא טוסטוס, החוסן של הכלי שונה והוא אמנם יכול להיות מהיר, אך הוא פחות חזק" אומר גרין, "הכלי לא נועד לקפוץ בין מדרכה למדרכה ברחובות תל אביב, ולא נועד להרכיב חברה או חברים, יש הוראות יצרן ברורות לגבי המשקל שהכלי יכול לסחוב ושימוש חורג גורם לבלאי גבוה יותר, מה עוד שהכלי פריק ומחולק לכמה חלקים שנפגעים מכל הקפיצות. הכלי מיועד לנסיעה על כביש, מה יקרה אם תיקח את הרכב שלך ותיסע כל הזמן על כורכר? ברור שהבלאי של הרכב יגדל, וכך זה גם באופניים החשמליים, וכמובן שיש לזה משמעות של הוצאות כספיות".

ואכן, אחת מתופעות הלוואי המוכרות הינן פגיעות בגלגל, תיקון שעולה 400-500 שקל וקורה לרוב לאחר שהגלגל נפגע והרוכב לא מבין בזמן שיש לקחת את הגלגל לתיקון, לפני שיש צורך בבנייה מחודשת של הגלגל, "הצרות בדרך כלל מתחילות אחרי ששנת האחריות נגמרת, בשנה השנייה, תאונה או תקלה בשנה השנייה או לאחריה עשויות להיות יקרות מאוד אם אין ביטוח או אמנת כתב שירות המסייעות בספיגת העלויות" אומר גרין, "האופניים החשמליים הם כמו מכשיר נייד, אם מישהו יעמיס על האייפון שלו ויכלה את מוצריו אז הוא ייהרס מהר, יש כאלו שיתקנו ויש כאלו שכבר ירכשו חדש, מה שכן, תמיד יש פה עלויות ואנשים צריכים להיות מודעים ששימוש נכון בכלי ימנע את העלויות הללו".

כדי לנסות ולמזער את ההוצאות על הכלים המתכלים, ניתן לרכוש ביטוח או אמנת שירות מגורמים שונים בשוק. גרין מספק אמנת שירות המספקת סבסוד על גניבת האופניים במחיר של 29 שקל לחודש, וסבסוד של כ-70%-80% על חלקי חילוף במקרים שבהם הם מתכלים, וזאת כבר במחיר של 69 שקלים לחודש. חברות הביטוח מציעות מחירים סביב ה-80 שקל לחודש על ביטוח שמכסה פגיעות גוף ונזקי צד ג', "אנשים צריכים להבין ששימוש נכון באופניים מונע תקלות ובעיות, הבעיה היא שכאן השימוש פעמים רבות ומסיבות מגוונות אנשים לא שומרים על האופניים בהתאם להוראות היצרן, וזה גורם להוצאות רבות".

>> לכל הכתבות בנושא