א-מיניות מוגדרת כחוסר משיכה מינית, שאינה נובעת מחוויה טראומטית. למרות שהתופעה ידועה עוד משנות ה-50, המחקר על א-מיניות עדיין בחיתוליו. מעט מחקרים לא עוזרים למודעות הנמוכה שכבר יש לא-מיניות, אך מחקר חדש עשוי לאפשר הבנה מעמיקה יותר של נטייה מינית זו. 

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אלפרד קינסי, ביולוג שהתמחה בסקסולוגיה ונחשב למייסד התחום, הכיר לעולם את הא-מיניות עוד בשנות ה-50, כאשר פירסם את סקאלת קינסי לדירוג נטייה מינית. שם, תיאר נטיות מיניות שונות, כאשר א-מיניות הוצבה בקטגוריה X. מאז ועד היום, המודעות מעט עלתה אך המחקרים נותרו מעטים ואנשים רבים מתקשים להבין את התופעה, למרות שהיא מוגדרת כסוג של נטייה מינית, כשם שאנשים הם סטרייטים, הומוסקסואליים או ביסקסואליים. בשל כך, אנשים א-מיניים שואפים שיכירו בהם, אך המודעות הדלה לא מסייעת בכך. 

שלושה חוקרים מאוניברסיטת בריטיש קולומביה, מורג יול, לורי ברוטו ובוריס גורזלקה, ביצעו מחקר שמטרתו לבחון ולהבין לעומק את תופעת הא-מיניות. הם עשו סקר, שכלל 739 אנשים, 351 מתוכם היו א-מיניים (הוגדרו כך לאחר שענו על שאלות הקובעות אם אדם הוא א-מיני). הם נשאלו על החוויות המיניות והפנטזיות שלהם. מסקנתם הייתה, ש"א-מיניות" היא הגדרה רחבה מדי, ושייתכן כי יש צורך בהגדרות ספציפיות ומדויקות יותר.

עוד ב-mako בריאות
>> "עברתי מילה בגיל מבוגר וזה לא שווה את זה"
>> השמנה, מחלות ומוות: הצד האפל של אבקות החלבון 
>> נס גדול: נפל מקומה 47 ושרד כדי לספר

גם לאנשים א-מיניים יש פנטזיות מיניות

הם גילו כי למרות שקיימים הבדלים בין אנשים מיניים לא-מיניים בכל הנוגע להרגלי אוננות ופנטזיות מיניות, נקודות הדמיון בין הקבוצות בחלק מהקריטריונים הללו, היו רבות. כמעט מחצית מהנשים הא-מיניות ו-3/4 גברים א-מיניים דיווחו על פנטזיות מיניות ואוננות, למרות שהם דיווחו גם על חוסר משיכה מינית לאנשים אחרים. מעבר לכך, הייתה חפיפה בפנטזיות המיניות שהמשתתפים דיווחו עליהן, בלי קשר להגדרתם כמיניים או כא-מיניים. לטענת החוקרים, פנטזיות מיניות נחשבו בעבר כאינדיקציה לתשוקות העמוקות ביותר שלנו. אך אם סברה זו אכן נכונה, המחקר שלהם המחיש כי אנשים לא בהכרח פועלים בהתאם לאותן תשוקות.

הם סבורים כי אדם א-מיני אמנם לא חש משיכה מינית, אך בכל זאת עשוי ליהנות מפנטזיה מינית, כנראה כדי להקל על גירוי מיני פיזיולוגי ואוננות. על כן, פנטזיות מיניות בקרב א-מיניים לאו דווקא משקפות תשוקות מיניות מולדות. החוקרים גילו דבר נוסף מעניין בנוגע לפנטזיות מיניות בקרב אנשים א-מיניים. משתתפים שהוגדרו כא-מיניים דיווחו על פנטזיות מיניות שלעתים נחוות בגוף שלישי. הם פנטזו על אנשים אחרים מבצעים אקט מיני, ולא על עצמם. סוג זה של פנטזיות היה נפוץ יותר בקרב א-מיניים מאשר מיניים. נדרשים מחקרים נוספים בנושא, שיעלו את הא-מיניות לדיון, יאפשרו לאנשים מיניים להבין א-מיניים יותר ובתקווה בעתיד, גם לקבל אותם כאנשים עם נטייה מינית אחרת ממה שאנחנו רגילים. 

(מקור)

>> הדברים שאתם עושים שפוגעים לכם בתפקוד המיני