מרגישות לעתים קרובות את הצורך להשתין בדיוק כשאתן באמצע אקט מיני? אתן ממש לא לבד, זה הרבה יותר נפוץ ממה שנדמה לכן. "זה נורמלי לחלוטין להרגיש את הדחף להשתין במהלך קיום יחסי מין. למעשה, כ-60 אחוז מהנשים מרגישות את הצורך הזה", מסבירה ד"ר שרי. איי. רוס, גינקולוגית מיילדת ל-NetDoctor. אז מה זה בעצם אומר והאם אתן צריכות להיבדק אצל רופא נשים? הנה התשובות.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

חשוב להשתין לפני ואחרי הסקס

ככל הנראה ששמעתן על העצה הרווחת (והמאוד נכונה), שכדאי להשתין אחרי סקס, כדי למנוע זיהומים בדרכי השתן. אך מעטות יודעות שכדאי גם להטיל את מימיכן גם לפני. השופכה ושלפוחית השתן קרובות לנרתיק, לכן כששלפוחית השתן מלאה, סקס יכול לגרום לדחף להשתין. ככל שאתן נעות במהלך קיום יחסי מין, כך גם שלפוחית השתן שלכן. אם זה קורה לכן הרבה, אל תשכחו לבקר בשירותים לפני שאתן נכנסות למיטה.

אישה יושבת על אסלה בשירותים (צילום:  SircPhoto, shutterstock)
חשוב להתפנות לפני ואחרי הסקס|צילום: SircPhoto, shutterstock

אולי הכל בגלל יובש בנרתיק

יובש בנרתיק יכול להוביל לגירוי של צינור השופכה ולפיכך להוביל לדחף להשתין. "הימנעו מיובש בנרתיק או מגירוי באזור, על ידי שימוש בחומר סיכה", מסבירה קריסטין ד'אנג'לו, סקסולוגית.

עוד ב-mako בריאות:
>> זה המיתוס הכי גדול על סקס שכולם מאמינים לו
>> מחקר ישראלי: מזון מסוג זה תורם לירידה במשקל
>> האם אתם עייפים במידה נורמלית או מדאיגה?

הקשר שבין הצורך להשתין לנקודת הג'י

אזור נקודת הג'י נמצא בסמוך לספוג השופכה ולבלוטות סקין, הבלוטות שאחראיות על השפיכה הנשית. כשנקודת הג'י "מופעלת", היא יכולה במקביל להפעיל גם את ספוג השופכה וצינור השופכה, מה שעלול להוביל לתחושת צורך להשתין. נוסף לכך, כשבלוטות הסקין מתמלאות נוזל, הן עשויות להוסיף לחץ לשופכה. לכן, גם אם אתן לא באמת צריכות להשתין, זה בהחלט עלול להרגיש ככה. למעשה, ד'אנג'לו מציינת כי הרבה פעמים, דחף להשתין עשוי להגיע רגע לפני שפיכה נשית.

מתי כדאי להיוועץ ברופא נשים?

כאמור, צורך להשתין במהלך הסקס הוא דבר נורמלי. אבל ישנם כמה מצבים שבהם כדאי להיוועץ בגינקולוג. אם הדחף להשתין מלווה בכאבים, זה עשוי להוות אינדיקציה לזיהום בשלפוחית או בדרכי השתן. ובכל מקרה – תמיד כדאי להיוועץ ברופא אם אתן חוות כאבים בזמן קיום יחסי מין. סיבה נוספת שיכולה להיות לכך, היא שרירי רצפת אגן חלשים. "אם יש לכן חולשה באזור רצפת האגן עקב לידה, שיעול כרוני, התעטשות או עצירות – זה יכול גם להוביל לדחף להשתין בזמן סקס", מסבירה ד"ר רוס. הדרך הטובה ביותר לחזק את שרירי רצפת האגן היא תרגילי קיגל.