לא תמיד כיף להיות הראשונה: ואלרי חמאתי הצהירה על עצמה שהיא לא אוהבת לעשות דברים שקלים לה, ולכן בדיוק הגיעה להתחרות ב"רוקדים עם כוכבים" 2024. אחרי שרקדה סמבה וטנגו לצד הרקדן רוי גורביץ', הזמרת הודחה אמש (א') ראשונה מתחרות הריקודים הקשה בעולם ונפרדה בהתרגשות. "זו זכות ענקית להיות פה, חלום שלא כל אחד יכול להגשים. אני לא אוהבת להתמודד רק עם מה שקל, ובאתי להראות לעצמי שאני מסוגלת", אמרה בדמעות.

אז נכון שהשופטים היו מלאים בביקורת והערות, אבל גם העריכו מאוד את האומץ והנחישות של הזמרת. "את מוכנה להתמודד עם אתגר כל כך קשה, ומותר לפשל. את צריכה להרגיש גדולה שבאת לעשות משהו כל כך מאתגר", אמרה לה אנה ארונוב. בריאיון ב"לילה טוב בגיא פינס", התייחסה חמאתי להדחה: "אני טופחת לעצמי על השכם,  על עצם העמידה הזאת בפני שופטים שבמקצוע שנים. אולי אני נופלת אבל אני יודעת לקום נורא מהר וזה מה שחשוב".

"השופטים מהממים, הם עושים את העבודה שלהם". המשיכה חמאתי. "אני בטוחה שאם הייתי שופטת בתחרות שירה גם אני הייתי קשוחה לא פחות, אני מעריכה אותם על הכל. הדחה לא הדחה, מבאס מאוד, לא אשקר אבל בסופו של דבר אני זמרת ומוזיקה לעולם לא עוצרת".

לקראת סוף הריאיון ביקשה חמאתי להוסיף עוד משפט על המצב במדינת ישראל בשמונת החודשים האחרונים: "חשוב לי להגיד שהכל שולי ליד המציאות המזעזעת והטרגית שאנחנו עוברים. שום דבר לא עצוב חוץ מהמציאות שסביבנו כרגע וזה נותן לי פרופורציות".