ערב טוב עם גיא פינס
כמה צפויים לקבל כוכבי הפסטיגל? (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12)
צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

מעלה מעלה: כמה ירוויחו כוכבי הפסטיגל?

השנה ישבר שיא של מספר הופעות הפסטיגל, כשבחנוכה הקרוב יעלו הכוכבים על הבמה לא פחות מ-130 פעמים. אחרי שבשנה שעברה נמכרו חצי מיליון כרטיסים למופע המדובר של חנוכה, המפיקים מעלים הילוך ויחד איתו גם את ההכנסות. אז כמה ירוויח כל אמן מוביל שיעבוד במהלך החג במקום להשמין מסופגניות?

ערב טוב עם גיא פינס | | פורסם 20:54 02.12.19 

שנה גודל אות

אז אם הצלחנו לשים לרגע בצד את הקאמבק המרגש של צביקה פיק לבמות ואת סערת "שיר הפרחה", המופע הגדול של חנוכה מביא איתו עוד המון אמנים מוכשרים, וגם לא מעט כסף. עם שיא של כל הזמנים הכולל 130 הופעות, המשתתפים המובילים הולכים לקבל דמי חנוכה יפים מאוד.

בשנה שעברה הפסטיגל שבר שיאי מכירות עם כחצי מיליון כרטיסים, והכנסות בגובה 55,000,000 ש"ח. מה שהותיר רווחים של שמונה ספרות למשפחת אדרי, שמפיקה את הפסטיגל בשנתיים האחרונות. השנה נוספו עוד מופעים שיכניסו לכיסו של כל אחד מהאמנים המובילים כמיליון שקלים, בנוסף לאהבת הילדים כמובן, שהיא הנכס האמתי שהביא אותם עד הלום, או לפחות לבמות בחנוכה.

צביקה פיק עולה לראשונה לבמה מאז השבץ (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
צביקה פיק ואליאנה תדהר
|
צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת

אז מה קורה קצת מאחורי הקלעים? אליאנה תדהר, שמתורגלת להופיע על בימת הפסטיגל כבר תשע שנים, מחלקת טיפים לאפרוחים החדשים, למרות שהם בכלל לא פראיירים. הזמר והשופט החדש של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, איתי לוי, כבר התקין מזוזה בחדר הפרטי שקיבל, ומצויד במזרן לשנ"צים של 20 דקות בין הופעה לסלפי.

נועה קירל, מרגי והפאוץ' קיבלו חדר זוגי, שייתן להם זמן איכות מעבר לבמה, וכדאי שינצלו אותו טוב כי למרות מה שחשבנו, צה"ל לא עשה למרגי הנחות. החייל העסוק שמופיע רק אחרי הצהריים, נאלץ להגיע כל בוקר לצבא ולמלא את חובתו למדינה, מעבר לתרומה שלו לילדי ישראל בחנוכה.


אבל הכוכבת האמתית היא הזמרת שדובקת בספר הקלישאות של ההריוניות הטיפוסיות. עדן בן זקן שנמצאת בחודש הרביעי, מריצה את בעלה שוקי מאחורי הקלעים, וחיה ממנות של מלפפונים חמוצים ונס קפה.