המאבק בכסף המזויף שמציף את בני ברק נמשך. השבוע נתפסו צעירים נוספים שניסו לקנות בחנויות בעיר עם שטרות מזויפים על ידי מתנדבי ארגון "שומרים". הפעם נתפס ביחד עם הנער מי שעל פי החשד מי שסיפק להם את הכסף המזויף, והיה מעורב בהפצה של השטרות. כל המעורבים נמסרו לידי שוטרי משטרת מרחב דן.

מדובר בעיקר בשטרות של 200 שקלים שמוצאים את דרכם לעיר, אם כי על פי עדויות הכסף מצא את דרכו גם למוקדים חרדיים נוספים כגון אלעד, ביתר עלית, מודיעין עלית, בית שמש וירושלים. מדובר בכסף מזויף באיכות זיוף גבוהה במיוחד. גם מכונות שאמורות לחשוף את הזיוף לא מצליחות לאתר אותו. אולם דווקא בדיקה פשוטה של הצד האחורי של השטר יכולה לגלות את הזיוף: פס הכסף מתקלף בקלות.

תפיסת נערים שניסו לקנות בשטרות מזופים בבני ברק (צילום: ארגון
תפיסת נערים שניסו לקנות בשטרות מזופים בבני ברק|צילום: ארגון "שומרים"

עבור בעלי העסקים בבני ברק, מדובר בנזק עצום. "אין יום שאנחנו לא מוצאים בקופה שטרות של 200 שקל מזויפים. באים לכאן אנשים שכנראה מתחזים לחרדים ונערים אז אתה רוצה להאמין שהם לא יעקצו אותך. בסוף היום אתה מגיע להפקיד את הכסף בבנק ומגלה שהפסדת אלפי שקלים ושהשטרות בחלקם מזויפים", טוען בעל עסק גדול בבני ברק, "אני עוד מחזיר להם עודף מ-200 שטר מזויפים עם כסף אמיתי".

תפיסת נערים שניסו לקנות בשטרות מזופים בבני ברק (צילום: ארגון
צילום: ארגון "שומרים"

על פיה החשד הגברים, הנשים והנערים שהתחזו לחרדים מגיעים מאזור פתח תקווה, כפר סבא  ויישובי השרון. בארגון השומרים, שמסייעים למשטרה להילחם בפשיעה בבני ברק, בטוחים שתושב העיר לא יעז לרמות בעלי חנויות.

תפיסת נערים שניסו לקנות בשטרות מזופים בבני ברק (צילום: ארגון
צילום: ארגון "שומרים"

"תושב בנק ברק לא ייעז לעקוץ בעלי חנויות. זה גזל. כולם יידעו על כך והוא יתבייש לצאת לרחוב להראות את הפנים שלו ושל המשפחה שלו. יסמנו אותו לנידוי", טוען שימי דן, חבר בארגון. "באים לפה חילונים שמתחזים לחרדים ועוקצים את בעלי העסקים שהם אנשים תמימים. עצרו כמה מהם שהיו מופתעים שעקבנו אחריהם".

בשבועות האחרונים נעצרו שמונה נערים שמתנדבי הארגון תפסו אותם עם השטרות המזוייפים והעבירו אותם לידי שוטרי משטרת מרחב דן שפתחו נגדם תיקים פליליים בניסיון להגיע לזייפני השטרות והמפיצים.