דייטינג
נערה עצובה (צילום: Daniel_Dash, Shutterstock)
לא כייף כשאומרים לא, אבל לא תמיד זה תלוי בנו
|
צילום: Daniel_Dash, Shutterstock

מה הסיבות שבגללן דוחים אתכם?

מי מאיתנו לא חווה דחייה מבן או בת זוג פוטנציאליים שלא רצו להיות איתנו? כמעט כולנו. השאלה אם אפשר למנוע את הדחיות האלה בכמה הבנות פשוטות, שיאפשרו להתמודדות עם סירוב להיות הרבה פחות קשה ופוגעת

מערכת ערוץ הדייטינג | דייטינג | פורסם 10:44 24.12.17 

שנה גודל אות

אם אתם ללא זוגיות אבל ממש רוצים אחת ומרגישים שלא משנה מה תעשו זה פשוט לא עובד, יכול להיות שמשהו בדרכי ההוויה שלכם צריך להשתנות. אהבה היא דבר נפלא, אבל גם כדי להשיג אותה, יש דברים שמומלץ לעשות, ודברים שממש לא מומלץ. מהם הדברים שבגללם תקבלו "לא" מבני או בנות זוג פוטנציאליים? חמישה דברים חשובים:

אתם לוחצים מידי

ביטחון עצמי הוא כנראה הדבר הכי סקס, ותחושה שיש על מי לסמוך לא יכולה להיות שלילית בקשר - ההפך. מדובר באחד הדברים הכי חשובים. הבעיה מתחילה כשהקו הדק שעובר בין ביטחון ואגרסיביות - כזו שלא רואה את הצד השני - נעלם. יכול להיות שיש מישהו או מישהי שמעוניינים בכם, אבל האינטנסיביות וההתלהבות המוגזמת שלכם, הם מה שירתיעו אותם וימנעו מהם ליצור אתכם קשר. לכל אחד יש את הקצב שלו. נסו להתאים את העוצמות שלכם למי שמולכם. לא מתוך ביטול עצמי, אלא מתוך הקשבה והתחשבות וכמובן הרצון להשיג את מטרתכם, שהיא שיאהבו ויעריכו אתכם.

הם פשוט לא בקטע שלכם

זה אולי נשמע בנאלי, אבל לעיתים אנחנו נוטים לחפש את הפגמים בעצמנו כשאנחנו מקבלים סירוב, מאשר פשוט לקבל את זה שהצד השני לא רוצה. אז ניוז פלאש - יש אנשים שלא ירצו אתכם בחיים, לא משנה מה תעשו. אתם פשוט לא עושים להם את זה. נסו לחשוב על כל המחזרים והמחזרות שאמרתם להם לא כי חשבתם שאין סיכוי, זה פשוט לא זה, ותבינו כמה זה הגיוני.

הם לא מוכנים למערכת יחסים

לצערנו, אין בישראל (ואולי בעולם?) חינוך משמעותי ומשפיע מספיק בתחום הזוגי, ואנשים לרוב יעשו מה שהם ראו בסרטים ובתכניות הטלוויזיה. התוצאה של חוסר ההבנה של מהותה העמוקה של מערכת יחסים, מובילה לקשרים לא בריאים ולא מספקים. אבל, למרות תמונת מצב הפסימית, רובנו מבינים שזוגיות היא עבודה, ומכאן שיש מי שמבינים גם שזוגיות בשלב כזה או אחר בחייהם, זה פשוט לא דבר שהם רוצים. במקרה הזה המשפט של "זה לא אתה, זאת אני", תופס ובגדול. זה, דרך אגב, לא אומר שאין להם רגשות, תשוקות או שהם מאוהבים בכם בסתר. זה פשוט שהקונספט של קשר רציני, מחייב ובלעדי (ברוב המקרים) לא מסתדר להם כרגע בלו"ז. ולא, אהבה לא מנצחת הכל.

A post shared by Broken ♡ (@17broken) on

הם לא מבינים מה אתם רוצים מהם

רובנו מעדיפים להרגיש תחושת וודאות על פני תחושת בלבול ואי יציבות, כך גם בקשרים רומנטיים. להתחיל משהו חדש שלא ברור לאן הוא הולך זה בסדר להתחלה, אבל יש שלב בו אפשר להתחמק משיחת "יחסינו לאן". כמו כן יכול להיות שאתם בכלל חושבים שהייתם מאוד ברורים ובהירים לגבי כוונותיכם, אבל נראה שהצד השני לא מבין אותן, ומאותת לכם שהם לא קולטים מה מהות הקשר. לכן, אם אתם מרגישים דחייה, כדאי שתבררו האם יש להם צורך שתהיו יותר ברורים.

הם מחכים שתקחו צעד קדימה

סיבה נוספת לדחייה יכולה להיות הציפייה שלהם שתהיו המובילים, תוכיחו את אהבתכם או רצונכם בקשר, ותהיו "המבוגר האחראי". לעיתים הסתגרות והתרחקות, נובעות מרצון לבחון האם תגיע תגובה, בקיצור לקבל קצת תשומת לב. במידה ואתם מרגישים התחמקויות או התעלמויות, הצהירו על רצונכם. הביעו אהבה, אכפתיות וחמלה. אל תהפכו את השיחה לקרב אגואים, וחשבו אולי הצד השני נפגע בלי שידעתם? חשוב מאוד שכשאתם מביעים את הרצון בקשר, לא תעשו את זה כדי לרצות, אלא כי זה באמת מה שאתם בוחרים בו.

עוד ב-mako דייטינג: