לפני זמן קצר הסתיים בתאטרון מייקרוסופט שבלוס אנג׳לס טקס פרסי האמי ה-69 אותו הנחה סטיבן קולבר. הלילה הגדול ביותר של תעשיית הטלוויזיה האמריקנית התחיל בשידור המסורתי מהשטיח האדום שכהרגלו הכיל כמות לא סבירה של שיניים מולבנות, שמלות ערב בשווי תל״ג של מדינה במזרח התיכון וכמות ניתוחים פלסטיים שגרמה למחסור בבוטוקס בכל אזור קליפורניה רבתי. הטקס עצמו נפתח במערכון פתיחה מושקע, משעשע ונשכני בסגנון מיוזיקל שהוביל קולבר שהיה חד, מהיר ושנון. הקטע עם הפזמון החוזר ״הכל טוב יותר בטלוויזיה״ כלל הופעות אורח של רבים מכוכבי הסדרות המועמדות השנה, בין היתר - הקאסט של ״החיים עצמם״, ״האמריקנים״, ״דברים מוזרים״ וניצבות בגלימות האדומות של ״סיפורה של שפחה״ שפשטו אותן ופצחו בריקוד לצד קולבר. אה, כן, וגם נסיך ההיפסטרים, המוזיקאי צ׳אנס דה ראפר, הפציע כדי להוכיח שאמי 2017 הוא הכי קול.

via GIPHY

via GIPHY

הבחירה בקולבר להנחות את הטקס הרגישה כמעט מתבקשת בשנה הראשונה לנשיאותו של דונלד טראמפ ומערכון הפתיחה שלו הוכיח שהוא אכן המנחה הכי נשכני ופוליטי (אך לא טרחן) כשהצליח לשלב בדיחות על ״משחקי הכס״ (״כולכם מועמדים כי הם לא״) יחד עם עקיצות לכיוונו של טראמפ (״אתם יודעים שהוא בטוח צופה״). בין הבדיחות המוצלחות שלו בלטו במיוחד: ״היא מוכיחה שבהוליווד יש תפקידים גם לנשים מעל גיל 12״ שהופנתה לכיוונה של המועמדת הצעירה ביותר השנה מילי בובי בראון (״אילבן״ ב״דברים מוזרים״), ״אני בטוח שבשנה הבאה תקבלי מושב טוב יותר״ שהופנתה לעברה של אופרה ווינפרי שלמרות שלא הייתה מועמדת, ישבה במרכז השורה הראשונה וגם הופעת אורח של דובר הבית הלבן (לשעבר), שון ספייסר, שהוזמן על ידי קולבר לספר לקהל שלטקס השנה יש את הקהל הגדול ביותר בהיסטוריה. אגב, מליסה מקרתי שחיקתה את ספייסר במהלך העונה האחרונה של ״סאטרדיי נייט לייב״ וזכתה על כך במועמדות לפרס, נראתה קצת מבוהלת. אגב, קולבר נזף בצדק בהוליווד וטען שאם היא הייתה מעניקה לטראמפ פרס על תכנית הריאליטי שלו ״המתמחה״ כנראה שהוא לא היה נכנס לפוליטיקה. ביקורת עצמית זה חשוב.

מה עוד? במהלך הטקס התברר שקולבר הוא בעצם מארח בעולם של ״ווסטוורלד״ והוא נלקח לבדיקת מעבדה על ידי ג׳פרי רייט (דוקטור ברנרנד) שבחנה את היכולת שלו להציג תגובות אותנטיות כמו הפסד של פרס, זכייה מוגזמת ופגישה מקרית עם טום האנקס באפטר פארטי; אחד הרגעים המשעשעים של הערב כלל ראיון ״ראשון״ ו״בלעדי״ של קולבר עם האמי בכבודה ובעצמה בגילומה של מאמא רו (זוכה האמי רו פול). ההיילייטס של הראיון כללו רכילות על הפרסים המקבילים לה כמו האוסקר (״הוא רצה שנצא אבל אני לא סומכת על גבר עירום שמחזיק חרב״), הטוני (״בוגד בבעלו״) וטקס בחירת הקהל (״היא מאוד בייסיק״). אני יכולה לקבל איימן?; קייט מקינון, אחת הנשים המגניבות בעולם שזכתה בפרס לשחקנית המשנה הטובה ביותר על ״סאטרדיי נייט לייב״ וסיפקה נאום רווי דמעות שכלל גם הוכרת תודה להילרי קלינטון אותה היא חיקתה בתכנית וקיוותה שתהפוך לנשיאה הראשונה של ארצות הברית; בפרס המקביל למקינון זכה אלק בולדווין שהקדיש אותו לנשיא דונלד טראמפ.

via GIPHY

סטרלינג קיי. בראון שזכה בפרס לשחקן הטוב ביותר בדרמה על תפקידו ב"החיים עצמם" רצה להודות לכל אחד מחברי וחברות הצוות עד אשר האורות באולם הוחשכו והמיקרופון שלו נותק. אחד הרגעים המדהימים בטקס שאולי חמק לחלק מהצופים מתחת לרדאר התרחש כאשר השחקנית הוותיקה, ג׳קי הופמן, שהייתה מועמדת לפרס המשנה במיני סדרה (על תפקידה כמאמאסיטה ב״אויבות: בטי וג׳ואן״) קיללה ״לכל הרוחות״ כאשר הפסידה את הפרס ללורה דרן שזכתה בו על תפקידה ב״שקרים קטנים גדולים״.

רשימת הזוכים המלאה (לפי סדר חלוקת הפרסים):

ג'וליה לואי דרייפוס
צילום: באדיבות yes

שחקן המשנה הטוב ביותר בדרמה: ג׳ון לית׳גו (״הכתר״, נטפליקס)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בקומדיה: קייט מקינון (״סאטרדיי נייט לייב״, yes)

שחקנית המשנה הטובה ביותר במיני סדרה: לורה דרן (״שקרים קטנים גדולים״, yes  ו-hot)

הבימוי הטוב ביותר בקומדיה: דונלד גלובר (״אטלנטה״, yes)

תכנית המערכונים הטובה ביותר: ״סאטרדיי נייט לייב״ (yes)

הכתיבה הטובה ביותר בסדרה דרמטית: ברוס מילר (״סיפורה של שפחה״, hot)

שחקן המשנה הטוב ביותר בקומדיה: אלק בולדווין (״סאטרדיי נייט לייב״, yes)

הבימוי הטוב ביותר במיני סדרה: ז׳אן מארק ואלה (״שקרים קטנים גדולים״)

שחקן המשנה הטוב ביותר במיני סדרה: אלכסנדר סקארסגארד (״שקרים קטנים גדולים״)

הכתיבה הטובה ביותר בתכנית בידור: ״השבוע שעבר עם ג׳ון אוליבר״ (hot)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בדרמה: אן דאוד (״סיפורה של שפחה״, hot)

הכתיבה הטובה בסדרה קומית: עזיז אנסארי ולינה ווייט (״מומחה לכלום״, נטפליקס) *וויט היא האישה השחורה הראשונה שזוכה בפרס על כתיבה

תכנית הריאליטי הטובה ביותר: The Voice

הבימוי הטוב ביותר בסדרה דרמטית: ריד מורנו (״סיפורה של שפחה״, hot)

הכתיבה הטובה ביותר במיני סדרה: צ׳ארלי ברוקר (״מראה שחורה״, נטפליקס)

הבימוי הטוב ביותר בתכנית בידור: דון רוי קינג (״סאטרדיי נייט לייב״, yes)

תכנית הבידור הטובה ביותר: ״השבוע שעבר ג׳ון אוליבר״ (hot)

השחקן הטוב ביותר בקומדיה: דונלד גלובר (״אטלנטה״, yes)

השחקנית הטובה ביותר בקומדיה: ג׳וליה לואיס דרייפוס (״ויפ״, yes ו-hot) שכרגע מחזיקה בשיא כל הזמנים

הקומדיה הטובה ביותר: ״ויפ״ (yes ו-hot)

השחקן הטוב ביותר במיני סדרה: ריז אחמד (״ליל האירוע״, yes ו-hot)

השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה: ניקול קידמן (״שקרים קטנים גדולים״, yes ו-hot)

סרט הטלוויזיה הטוב ביותר: ״מראה שחורה: סאן ג׳וניפרו״ (נטפליקס)

המיני סדרה הטובה ביותר: ״שקרים קטנים גדולים״

השחקן הטוב ביותר בדרמה: סטרלינג קיי. בראון ("החיים עצמם", yes)

השחקנית הטובה ביותר בדרמה: אליזבת מוס ("סיפורה של שפחה", hot)

הדרמה הטובה ביותר: "סיפורה של שפחה" (hot)

ועוד קצת - 

על תקן הקשישות החרמניות שמספרות בדיחות ויברטורים - דולי פארטון, ג׳יין פונדה ולילי טומלין:

via GIPHY

שברה את השיא למספר הזכיות - ג׳וליה לואי דרייפוס:

via GIPHY