בשלושת החודשים שחלפו מאז הוקפא הקול הקורא, חווינו אירועי קיצון מטלטלים, נעים בין כאב בלתי נתפס, לרגעים של הקלה ומנסים להיאחז בניצוצות של תקווה. בימים בהם נדמה שאי הוודאות משתלטת על כל חלקה טובה, בחרה הקרן, בשיתוף עם קשת ומוזיאון תל אביב לאמנות, לדבוק בערכי המצוינות עליהם מושתת מוסד פרסי רפפורט, ולהוקיר את הרגע ההיסטורי בו החברה הישראלית התגלתה במלוא חוסנה.

לפיכך, הוחלט כי השנה יוענקו פרס האמנות והפרס לנשים פורצות דרך במתווה שונה ומותאם. הפרס לאמנות יוקדש למימוש עבודות וידאו חדשות, המהוות עדות או מהדהדות את השאלות והתחושות העולות בעת הזאת, ובה בעת מבקשים בקרן להעלות על נס את הנשים הגיבורות, אשר מאז ה-7 באוקטובר פורצות דרכים חדשות במגוון תחומים. הפרס לנשים יכלול השנה חמישה מענקים, בסך 15 אלף דולר כל אחד.

גם השנה ואולי במיוחד השנה, קרן ברוך ורות רפפורט וקשת, מזמינות אתכם ואתכן להמליץ על נשים ו/או יוזמות המובלות ע"י נשים, הפועלות מאז ה- 7 באוקטובר ומתמקדות בתקומה, גבורה, טיפול, שיקום, תיעוד והסברה. זו ההזדמנות שלכם לפרגן לנשים המופלאות האלו ולהמליץ עליהן לוועדת הפרס.

פרס רפפורט, הוא אחד ממוסדות הפרס הבולטים בישראל. הפרסים בסך כולל של למעלה ממיליון שקלים, מוענקים מידי שנה בשלוש קטגוריות:

  1. פרס בתחום האמנות, מוענק בשיתוף מוזיאון תל אביב לאמנות מאז שנת 2006.
  2. פרס על מצוינות במחקר ביו - רפואי, מוענק בשיתוף מכון רפפורט למחקר בטכניון מאז שנת 2010.
  3. פרס לנשים פורצות דרך, נוסד בשנת 2013 ומוענק מאז מדי שנה לנשים אשר עשייתן במרחב הציבורי, החברתי, הקהילתי או הכלכלי בישראל יוצאת דופן וראויה לציון.

ואלו הנשים המופלאות שזכו בפרס בשנת 2023 

צביה כהן - זכתה באות על מפעל חיים לאישה מעוררת השראה. מרים שלר - זכתה בפרס על עשייה רבת שנים. ד"ר רוני פוסטן-קורן - זכתה בפרס על עשייה בראשית הדרך,  טל אוחנה ורותם ידלין - זכו באות הוקרה לאשת השנה במגזר הציבורי.

מרים שלר - זוכת פרס רפפורט 2023  (צילום: אריאל שליו לוגו: עודד בן יהודה)
מרים שלר - זכתה בפרס על עשייה רבת שנים|צילום: אריאל שליו לוגו: עודד בן יהודה
ד
ד"ר רוני פוסטן-קורן- זכתה בפרס על עשייה בראשית הדרך|צילום: MARK LARGE DAILY MAIL

בימים אלו נפתח שלב הגשת המועמדויות לפרס, וזה בדיוק הזמן שלכם להמליץ על מועמדת או יוזמה שאתם מכירים ומהווה השראה לכולנו.

פרטים אודות אופן הגשת המועמדות, תקנון הפרס והזוכות בעבר ניתן למצוא באתר הפרס בכתובת:

www.rappaport-prize.org.il

המועד האחרון להגשת מועמדות לפרס: 15.03.2024

קרן ברוך ורות רפפורט משמשת כזרוע העיקרית לפעילות הפילנתרופיה על-פי חזונם של ברוך ורות רפפורט ז"ל. בין היתר פעלה הקרן להקמת הפקולטה לרפואה בטכניון ובית החולים לילדים ע"ש רות רפפורט במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. בנוסף תומכת הקרן במכון רפפורט למחקר במדעי הרפואה בטכניון, במוזיאון תל אביב לאמנות, בתזמורת הפילהרמונית הישראלית ובמוסדות רבים נוספים.