תרבות

האיראני שזכה באוסקר או הכלב עם גלגול הנשמות: לאיזה סרט ללכת?

מותחן אקשן או דרמה רומנטית? משהו לראות עם בן/בת הזוג או עם החבר'ה? כל מה שחדש, כל מה ששווה, כל מה שמתאים לכם עכשיו בקולנוע - הסרטים המומלצים של השבוע

מערכת ערוץ התרבות | mako | פורסם 15:13 16.03.17 

שנה גודל אות

 

"הסוכן": המותחן של אסגאר פרהאדי לקח בחודש שעבר את אוסקר הסרט הזר והשלים שתי של זכיות של הבמאי האיראני (הפעם הקודמת הייתה על "פרידה" מ-2011). אמד וראנה, זוג נשוי, נאלצים לעזוב את ביתם ממש באמצע הלילה ולעבור לדירה שהדיירת שלה - זונה שקיבלה לקוחות בביתה - נעלמה בלי הודעה מראש. השניים, שבדיוק מככבים בהפקת חובבים של המחזה "מותו של סוכן", מנסים להסתגל לתנאים החדשים כשאלימות פורצת לביתם והופכת לגמרי את סדרי חייהם. 

"נשמה של כלב": הרעיון של גלגול נשמות טופל בעבר בקולנוע, אבל כאן הוא מקבל תפנית: הנשמות שאנחנו עוקבים אחריהן הן של כלב (קולו של ג'וש גאד) והבעלים שלו (דניס קוויד). מבוסס על רומן מאת וו. ברוס קמרון ומבויים בארבע ידיים - ארתור לואיס ולאסה הלסטרום. הסרט מופץ ברחבי העולם לאחר הצפה של סרטון שהעיד לכאורה על יחס לא הולם לבעלי חיים על הסט, שמועה שנחקרה והוכחה כשגויה. 

"ג'וזפין קצת בהריון": מרילו ברי מביימת ומככבת בקומדיה על בני זוג שמתקשים להתמודד עם התוצאה החיובית של בדיקת הריון. ג׳וזפין (ברי) חוששת לאבד את החירויות שלה, ג'יל (מדי נבו) בכלל נכנס להלם כללי, וגם החברים והמשפחה לא בדיוק עוזרים. אנחנו מכירים כמה אנשים שזה יכול להיות התקציר של הסרט התיעודי עליהם, אבל רשמית זאת קומדיה צרפתית בדיונית. 

"האמון": אלייז'ה ווד וניקולס קייג' כצמד שוטרים שעובדים בחדר הראיות של משטרת לאס וגאס, ובינתיים מחלטרים במכירה של בחינות הסמכה גנובות לעמיתיהם. זה אומר שהם מחוברים לעולם הפשע המקומי, והחיבור הזה חושף בפניהם סוג של מפת אוצר: מיקומו של סכום כסף משמעותי ששייך לסוחר הרואין. הם מחליטים ללכת על זה, ואתם יודעים - מה כבר יכול להשתבש וכל זה. ביימו וכתבו ואלכס ברוור. 

"ויוה": חזוס עובד כמעצב פאות במועדון דראג וחולם להופיע על הבמה כדראג קווין. בדיוק כשהוא מקבל צ'אנס לזרוח, אבא שלו – פעם מתאגרף ותמיד אלכוהוליסט והומופוב – משתחרר מהכלא ונוחת בדירה של חזוס. סרטו של הבמאי פדי ברת'נך מתרחש בהוואנה, קובה, אבל זאת הפקה אירית שהייתה הנציגה הרשמי של אירלנד לאוסקר האחרון. מככבים הקטור מדינה וחורחה פרוגוריה, מוצג בסינמטק הקרוב למקום מגוריכם.

צריכים עוד מידע?

הנה מה שהמבקרים שלנו חושבים על הסרטים שרצים עכשיו בקולנוע:

תומר קמרלינג יושב בחושך

נעמה רק אומרת

וגם:

סוגרים קופה: הסרטים הכי מצליחים בקולנוע

טריילר פארק: הטריילרים הלוהטים של השבוע