מיטב המוחות ברחבי העולם עושים לילות כימים בחיפוש אחר חיסון לנגיף הקורונה, אבל מתברר שבישראל מישהו כבר מצא את התרופה למגפה. גם אם לא מדובר בנגיף עצמו. תכירו את "פאקורונה", תמצית צמחים אלכוהולית וטבעית שנרקחה במרתף של מזקקת "יוליוס", במיוחד לתקופה.

"פאקורונה" היא תמצית שנמצאת איפשהו בין סווידיש ביטר למשקה אלכוהול רגיל. טעמו של המשקה מעט מר מהרגיל (אפילו לז'אנר הזה), מכיוון שב"יוליוס" לא משתמשים בסוכר בכלל. הוא גם קצת חזק יותר- בכל בקבוק יש כ-100 מ"ל של 50% אלכוהול. התמצית מורכבת מ-11 צמחים, שעברו תהליך השרייה במזקקה ונבחרו בקפידה על ידי צוות הפיתוח. הצמחים "המבוגרים" ביותר שבבלנד עברו תהליך השרייה של בין 4 ל-5 שנים.

לכל אחד מהצמחים שנבחרו יש תכונות רפואיות בתחומים שונים, אך לפי "יוליוס", כמובן שלא מדובר בחיסון אמיתי אלא משהו אפילו עוצמתי יותר: "אנטידוט מטפיסי (מעבר לחומריות) שגורם לנו לנשום עמוק, לחבק את עצמנו באהבה עצמית ולחייך בחזרה אל העולם".

מזקקת יוליוס (צילום: באדיבות מזקקת יוליוס)
מזקקת יוליוס, קיבוץ חניתה|צילום: באדיבות מזקקת יוליוס

גם מזקקת "יוליוס" נפגעה, כמו מרבית העסקים בארץ מהמשבר הנוכחי, אך אנשי המזקקה לא רצו לתת לזה לפגוע להם ביצירתיות. "חזרנו לימי המערב הפרוע וצריך עכשיו לחשב מסלול מחדש", מספר ל-mako "ג'וב" (יובל הרגיל) מבעלי המזקקה. "בעיני, יש בזה משהו מאתגר. להתחיל לייצר ולמכור אלכוהול בסיטואציה החדשה שנכפתה עלינו, ממש להמציא את עצמנו מחדש. יש בזה משהו מקסים בעיני".

לכן, בהשראת המערב הפרוע, המזקקה פנתה למאיירת איילה טל, שתעזור להם לעצב את הבקבוק. באותם ימים, משקאות ביטר אכן נחשבו לתרופות ונמכרו על ידי רוקחים שהגיעו לעיירה. "אנשים היו יושבים בחורים שלהם, מנותקים מהעולם ולא הייתה להם דרך להתעדכן בדברים חדשים", מספר ג'וב. "מישהו היה מגיע מאזור אחר עם כרכרה עם ידיעות, תרופות חדשות ומשקאות חדשים. בגלל שהכל סגור עכשיו, דמיינתי את עצמי ממש כמו ההוא על הכרכרה שמציג לאנשים משהו חדש".

מה לגבי המינון של "התרופה"?
"3 פעמים ביום אחרי האוכל, מנות של 10 מ"ל ואתם מסודרים".

אגב, אם השם האמיתי של ג'וב מוכר לכם, זה אולי כי קראתם בעבר כתבות שחתומות על שמו, כשהיה מבקר מסעדות מוכר או מהשיר שנכתב עליו על ידי אלון עדר. כל זאת לפני התקופה שהחליט לעזוב הכל ולייצר אלכוהול בגליל. הרגיל מגיע ממשפחה קולינרית די מוצלחת- אחיו הוא הבעלים של הבר המיתולוגי בתל אביב "מנזר", ואחיו השני מהבעלים של "בסטה", המסעדה בשוק הכרמל. לכן, כאדם עם נסיון רב וגנים קולינריים, זה לא מפתיע שדווקא עכשיו הוא מצא את הדרך שלו להתמודד עם המצב.

ואכן, ג'וב מספר כי לא מדובר במשהו שתוכנן מראש, אבל עם פרוץ המגפה הוא הבין שזה הזמן להגשים את הפנטזיה שהייתה לו: "פנו אלינו שנייצר אלכוג'ל, אבל הכמות שלנו לא באמת תעזור וכל מפעל לקוסמטיקה יכול היה לייצר את זה. רצינו לעשות משהו עם ערך מוסף שמתאים לנו. 'פאקורונה' הוא מוצר עם אמירה חזקה מבחינתנו".

מזקקת יוליוס - פאקורונה (צילום: באדיבות מזקקת יוליוס)
צילום: באדיבות מזקקת יוליוס

האג'נדה של המזקקה, שנוסדה ב-2008 ונקראת על שם אחד השותפים שנפטר בסמוך להקמתה, היא הפקת אלכוהול ללא שימוש בסוכר או צבעי מאכל (מלאכותיים וטבעיים). הקו המנחה הוא טהרת האלכוהול וגם "פאקורונה" כמובן עומד בתנאים אלו. בין המשקאות שהחבר'ה מקיבוץ חניתה רוקחים ומזקקים ניתן למצוא ברנדי תפוחים, גוורץ, תזקיקי אפרסקים, שזיפים ועוד.

ניתן להשיג את "פאקורונה" ושאר המשקאות של "יוליוס" במשלוחים עד הבית. להזמנות ובירורים: ת"א, 052-850051 ושאר הארץ, 053-4248786.