יצחק תשובה. ארכיון (צילום: חדשות 2)
יצחק תשובה. ארכיון|צילום: חדשות 2

סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך, אישרה בצהריים את הסדר הנושים שהתגבש לחברת "דלק נדל"ן" שבשליטת יצחק תשובה. עם זאת, היא מתחה ביקורת נוקבת על התנהלות פרקליטיו של תשובה במהלך הדיונים ועל מתווה ההסדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההסדר יזכה את תשובה ב"תספורת" של 64% - כך שיימחקו חובותיו בגובה 1.4 מיליארד שקלים. "אין עסקינן ב'יום חג' ואף לא בסיומה המוצלח של דרך. למעשה עניין לנו בתוצאה בעייתית, שמאשרת הסדר בעייתי, ואף אם היא אילוץ בל-יגונה לנוכח הדין החל ותוצאות ההצבעות, היא מותירה תמיהות רבות ובוודאי שאינה מסלקת את עננת החשד הכבדה שדבקה במר תשובה והפועלים מטעמו", כתבה השופטת אלשיך.

השופטת הוסיפה ותקפה: "הסדר זה רחוק ממתן מענה למצוקה ולנזק הכבד שנגרם לרבים מהמחזיקים הפרטיים. זאת, תוך שבעל שליטה אשר לכאורה חזר והצהיר קבל עם ועדה כי יעמוד מאחורי עסקיו, מסתתר מאחורי מסך אישיות משפטית נפרדת – לא רק שלו עצמו, אלא גם של החברות האחרות רבות הנכסים שבבעלותו".

חרף הביקורת שמתחה והגינויים המפורשים, הסבירה השופטת אלשיך את החלטתה לאשר בכל זאת את מתווה ההסכם וכתבה: "בלב כבד, החלטתי שלא לפגוע באותם עשרה מחזיקים פרטיים שממילא נפגעו".