מעבר כרם שלום. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מעבר כרם שלום. ארכיון|צילום: רויטרס, חדשות

מעבר הגבול פונה: בצה"ל פינו היום (חמישי) את מעבר הגבול כרם שלום שבין ישראל למצרים, זאת עקב התרעה ביטחונית. מאז שעות הבוקר מנהל צבא מצרים מתקפה גדולה נגד גדודי טרור בסיני, הסמוכה לאזור מעבר הגבול עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים בסיני, חיל האוויר המצרי תקף כלי רכב באזור רפיח המצרית שעליו היו טרוריסטים. בעבר, הצליחו פעילי ג'יהאד עולמי לחצות את הגבול לישראל באמצעות רכב משוריין. הניסיון הזה סוכל לאחר שבוצע לעברו ירי נגמ"ש.

גזרת הדרום לא הייתה שקטה גם אתמול: כלי טיס של חיל האוויר תקף אתמול בשעות הבוקר חוליית מחבלים שעסקה בהנחת מטענים באזור גדר הביטחון בצפון רצועת עזה. בחמאס דיווחו על הרוג אחד ושלושה פצועים בתקיפה. חקלאים באזור עוטף עזה הונחו לא להתקרב לגדר המערכת.

התקיפה בעזה בוצעה במסגרת פעילות משותפת של הצבא והשב"כ, לאחר שזוהתה חוליית מחבלים פלסטינית בזמן שהניחה מטען סמוך לגדר הביטחון באזור בית להיה. "גדודי חללי אלאקצא" בעזה הודיעו שההרוג הוא מוסא זעיתר, פעיל בארגון.

ככל הנראה, תכננה החוליה להפעיל את המטען לעבר כוח של צה"ל שעסק בפעילות מבצעית סמוך לגדר. במקביל, ביצע כוח קרקעי סריקות באזור גדר המערכת וזיהה זירת מטענים נוספת. חבלנים של הצבא החלו לפעול לנטרלה.