מעקודה

מעקודה אומנם נתפסת אצלנו כמאכל של שישי בצהריים, אבל מכיוון שאנחנו יודעים כמה זה משמח אותנו להיזכר בשעת רעב שיש שאריות של מעקודה במקרר - מצאנו לנכון לאפשר לעצמנו ליהנות ממנה בכל ימות השבוע. המרכיבים הם בגדול תפוחי אדמה וביצים (ובקטן תפוחי אדמה, ביצים, פטרוזיליה ובצל), ובכל פעם מחדש אנחנו נפעמים לגלות כמה טעים יכול להיות מאכל שמורכב מכל כך מעט אלמנטים.

מעקודה

 

אורז בסמטי עם כבד ובטטה (צילום: אפיק גבאי, mako אוכל)
אורז בסמטי עם כבד ובטטה|צילום: אפיק גבאי, mako אוכל

אורז עם כבדים

מהארוחות הנהדרות שמוכנות בפחות משעה מכריכה לכריכה, ויש בהן את כל מה שמצפים לו מארוחת צהריים: מנת חלבון חמה וטובה (כבדי עוף), תוספת פחמימתית בשביל השובע של הגוף והשמחה של הנפש (אורז) ושבבים של בטטה, שמנקדים את האורז במתקתקות כתומה ונעימה. רצועות של גמבה ליד - וסגרתם ארוחה ליגה. פוחדים מכבדים? ממה אין סיבה, בטח ובטח במתכון הזה, שבו מטגנים אותם עם בצל ואז פשוט ממשיכים לבשל עם האורז. שומרי הכשרות יצטרכו לצרוב את הכבדים קודם, אבל גם זה עניין של רגעים ספורים.

אורז עם כבדים

 

סלט תאילנדי (צילום: דפני פתיחה)
סלט תאילנדי|צילום: דפני פתיחה

 סלט תאילנדי עם רצועות חזה עוף

אם אתם רוצים לחגוג את השמש שיצאה, הסלט הזה מושלם למשימה. יש כאן ירקות חתוכים לרצועות דקיקות (קצת ווג'ראס אבל זה כל הכיף), חזה עוף צרוב במחבת ורוטב אלוהי על בסיס חמאת בוטנים (אגב, ידעתם שאפשר להכין אותה בבית? ראו בסרטון מיד). מתקתק, פציח, משביע, טעים - יופי של ארוחה, שאפילו לא מחייבת שנצ אחרי.

 סלט תאילנדי עם רצועות חזה עוף

_OBJ

שבוע טוב ושקט.