ציפי אנגלמן וציפי רימל (צילום: צילום פרטי)
"אישה עם המון-המון רגישות וחמלה". אנגלמן ורימל|צילום: צילום פרטי

"אני מבקשת שאפרים יתחתן עם מישהי טובה יותר ממני, שתהיה אימא טובה לילדים שלי", כך אמרה ציפי רימל (35), שנהרגה אתמול יחד עם בתה נעם רחל בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 443, לחברתה ציפי אגלמן באחת משיחותיהן על המוות.

לאחר הרצח של בני הזוג הנקין לפני 5 שנים, אנגלמן קראה לרימל לשיחה. השתיים דיברו על הצד הטכני של השכול, וירדו גם לפרטים הקטנים ביותר. "סיכמנו, למשל, שכל אחת תבוא לנקות לשניה את הבית במהלך השבעה, כדי שלא יהיו פאדיחות ושהבית לא יהיה מבולגן", מספרת אנגלמן בשיחה עם mako, "שתי הציפיות, ככה קראו לנו ביישוב".

אנגלמן מוסיפה כי השיחה על החיים שאחרי המוות הייתה יוזמה שלה. "אמרתי לה 'בואי נדבר על מה קורה אם זה קורה לי. אני בטוחה שכל מתנחלת עשתה את השיחה הזו עם החברה הכי טובה שלה. השיחה הייתה חצי בהומור חצי ברצינות. אני ביקשתי ממנה, למשל, שאם קורה לי משהו – שתוודא שבעלי יתחתן עם אישה שמנה יותר ממני. ציפי לקחה את השיחה הרבה יותר ברצינות, ואמרה את הדברים על אפרים".

אנגלמן מספרת על רימל שהייתה אישה רגישה באופן יוצא דופן: "היה לה חשוב לבקש שבמקרה שיקרה לה משהו, שנזכור שהמשפחה שלה משמעותית, שנטפל גם במשפחה שלה ולא רק בילדים. היא הייתה אדם עם המון-המון רגישות וחמלה כלפי הזולת".

"כל אחד מאיתנו נושא תיק - בין אם זה תיק של שכול או של משבר כלשהו, וציפי ידעה לזהות את התיקים האלה אצל האנשים ולעזור להם. היא הייתה רוצה שאנשים יהיו יותר חומלים אחד כלפי השני, אפילו בכביש כשמישהו עוקף אותך, אתה לא יודע לאן הוא ממהר - אולי נוסע לבית החולים? אולי קיבל בשורה קשה? תהיו חומלים. היא הייתה כזו: רגישה, שמחה, אוהבת אדם".