בשעות היום, באור מלא, הבחין תושב הגליל בהתרחשות מחשידה: מרכב שעצר במתחם גן הצפון הסמוך לקיבוץ הגושרים יצא גבר, ניתץ באלימות מכשיר סלולרי על הכביש, נכנס למושב האחורי של הרכב והחל להכות את האישה הצעירה שישבה בו. האזרח המודאג התקשר במהירות למוקד 100 של המשטרה, ודיווח על האירוע האלים.

"ראיתי שהוא ניפץ לה את הטלפון כמה פעמים על הרצפה ולאחר מכן הרביץ לה", שחזר העד בשיחה עם mako. הוא מסר למוקדן את מספר המכונית אותו הספיק לרשום, וכן את מספר הטלפון שלו כדי להישאר עם המוקד בקשר.

כוחות גדולים של משטרה הגיעו למתחם, אבל המכונית כבר עזבה את המקום. המשטרה השתמשה בטכנולוגיה לזיהוי הרכב והזניקה ניידות מתחנות משטרה שונות לכיוון מסלול נסיעתו של החשוד. השוטרים החלו במרדף אחרי הרכב שנסע דרומה, וכעבור שעה של מעקב הצליחו לאתר את המכונית בכניסה לכביש שש. הניידת עצרה את הרכב ומצאה בו שני גברים וצעירה; בתוך המכונית נמצאו גם בקבוקים רבים של משקאות אלכוהוליים, וחולצתה של הצעירה החבולה הייתה מוכתמת בדם.

לאחר שהשוטרים הפרידו בין שני הגברים לצעירה הם עיכבו אותם לתחנת המשטרה. בחקירתו סיפר החשוד כי הוא בן 24 מדרום הארץ, שהגיע לבלות בצפון עם חברתו בת ה-22 ועם חבר נוסף. בשלב מסוים פרץ בינו ובין החברה ויכוח בנוגע לאורך המכנסיים שלבשה, ולכן לדבריו השליך את הטלפון הנייד שלה לרצפה וניפץ אותו ואז נכנס לרכב והכה אותה באגרופים בפניה במשך שלוש דקות, עד שהחבר הנוסף התערב וביקש ממנו לחדול.

לשכת התביעות במשטרת המחוז הצפוני של המשטרה הגישה כתב אישום נגד החשוד לבית משפט השלום בקרית שמונה בגין עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש והיזק לרכוש במזיד. התביעה המשטרתית דרשה את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, כיון שהוא מהווה סכנה ממשית לחברתו במידה וישתחרר. בית המשפט קיבל את הבקשה וקבע שהחשוד יישאר במעצר עד להחלטה אחרת.

"משטרת ישראל רואה בחומרה את עבירות האלימות ומבקשת מכל מי שמרגיש שנפגע או היה עד לעבירה שכזו לפנות למשטרה במטרה למען שלומו ובטחונו של הציבור", נמסר מהמשטרה.