שוטרי משטרת ישראל נתקלים לא מעט בסיפורים מוזרים, החל מצעיר מבאר שבע ששדד בנקים באמצעות אבוקדו ועד גנב שפרץ לבתים ונהג לאכול מהמקרר של הדיירים שלהם. אבל המקרה הזה, ככל הנראה, הוא אחד מהשיאים: תושבת חיפה הציתה את שערה של בחורה אחרת כאשר הסיבה היא: היא לא ממש אהבה את העובדה שיש לה שיער שופע ובלונדיני.

המקרה המדובר התרחש לפני כשבועיים באחת מהפיצוציות בחיפה. רונה (שם בדוי), צעירה בשנות העשרים לחייה, הגיעה למקום יחד עם בן זוגה שנכנס פנימה בזמן שהיא המתינה לו בחוץ. לפתע, ללא כל התראה, שלפה אחת מהעוברות במקום מצית מכיסה והציתה לרונה את השיער. בתחילה לא הבחינה רונה, שעמדה עם גבה לבחורה, כי שערה נשרף, אך למזלה אחת הלקוחות שמה לב לכך ומיהרה לכבות את האש בידיה.

שוטרים שהוזעקו למקום איתרו את החשודה, תושבת העיר כבת 31, בסמוך לפיצוציה. הבחורה סירבה להתלוות לניידת וזרקה את נעליה לעבר השוטרת. לבסוף הצליחו השוטרים לעצור אותה והיא נלקחה לחקירה בתחנת משטרת חיפה והודתה במעשה.

"שרפתי לה את השיער בגלל שהוא היה ארוך ויפה והיא הייתה בחורה בלונדינית", טענה בחקירתה, "לקחתי את המצית שלי וכשהיא הייתה עם הגב אליי הדלקתי אותו ושרפתי את השיער". החוקרים ניסו בחקירתם למצוא מניע נוסף אך לא הצלחה. "אני זקנה והיא יפה, אין לי יופי כמו שלה אז שרפתי לה את השיער", הסבירה החשודה.

"זה מטורף מה שהיא עשתה לי", סיפר רונה בעדותה במשטרה, "חיכיתי לחבר שלי ואז מישהי אמרה לי שהשיער שלי עולה באש. חשבתי שהיא צוחקת אבל זה קרה באמת והיא כיבתה את האש. היה לי מזל גדול". בעקבות המקרה נאלצה הצעירה לגזור את שערה והגיעה לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול רפואי לאחר שחשה ברע בעקבות הטראומה שעברה.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה בשבוע שעבר כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד החשודה. היא מואשמת בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה, תקיפת שוטר והפרעה לשוטר, וצפויה להישלח לכלא באם תורשע בכל המיוחס לה. נכון להיום היא נמצאת במעצר והתביעה דורשת להשאירה שם עד לתום המשפט כיוון, שלטענת התובעים, היא מהווה סכנה לציבור.