נשים
אחווה וטל - אלבום חתונה (צילום: אירית זום 18, mako)
צילום: אירית זום 18, mako

9 טיפים שיעזרו לכם למצוא אהבה

אם גם אתם התייאשתם מחיי הרווקות (איך? ולמה?), רוית לאלזר, שדכנית מנוסה ומנהלת קבוצת היכרויות בפייסבוק - עם הטיפים שכל סינגל וסינגלית מיואשים חייבים ליישם. בקיצור: נא להתחיל לשנן

ניצן סניור שניאור | mako | פורסם 11:34 08.01.18 

שנה גודל אות

1. קחו אחריות

החלטתן לחפש אהבה? תתייחסו לזה כמו אל משימה רצינית. אל תשבו בחיבוק ידיים ותחכו למישהו אחר שיעשה את זה בשבילכן. במקום לסמוך על חברה שתפרסם אתכן בפייס, או דודה רחוקה שתשדך לכן מישהו מהעבודה. כמו שהצלחתן להתארגן על דירה סבירה ועבודה שאתן מחבבות - קחו אחריות גם על חיי האהבה שלכן. החל מקבוצות ייעודיות בפייסבוק, פרופילים באתרי הכרויות או שפשוט - צאו מהבית והיו אסרטיביות.

2. ותרו על הבושה

אחד הדברים שקשים לאנשים שמחפשים אהבה, הוא להודות שהם מחפשים אהבה. משום מה זה גורם להם להרגיש שהם נכשלו אם לא מצאו עד עכשיו. זה כמובן לא נכון. כל אדם צריך אהבה, רוצה אהבה, נותן אהבה ומקבל אהבה. אם החלטתן לפנות לעזרת הרשת, זה לא הופך אתכן ליותר או פחות טובות. מדובר באמצעי נוסף שעשוי לעזור לכן. אל תחששו לספר שאתן מחפשות אהבה, כי אין לדעת מהיכן היא תגיע.

3. כנות מנצחת

היו אמיתיות לאורך כל הדרך - משלב ההתכתבויות ועד בכלל. אל תזייפו ואל תנסו להיות מי שאתן לא. אל תעגלו פינות ביחס לתפקידכן בעבודה, למקום מגוריכן ובטח שלא לגילכן. ניתן לזהות את הצורך שלכן להסתיר משהו ושקרים תמיד מתגלים בסוף. בנוסף, מערכת יחסים שתתחיל בשקר ולו הקטן ביותר, אינה בריאה. היו גאות בעצמכן - אלו אתן. מי שיתאהב בכן, יקבל אתכן כפי שאתם. לרצות ולנסות להיות מישהו אחר, זה מתיש  ולא מחזיק אנרגיה טובה.

4. סיפורים סיפורים

במידה והחלתטן להשתמש באתר היכרויות, נסו לספר משהו מקורי, מעניין ומהלב על עצמכן. הנתון שמייחד אתכן ועשוי למשוך אדם אחר. זה יכול להיות תחום התעניינות, תחביב או חוויית חיים מיוחדת. הסיפורים האלו יעזרו לקורא להתחבר אליכן ממקום רגשי. 

5. כבוד כבוד וכבוד

מי שפנה אליכן, קרוב לוודאי היה צריך הרבה אומץ לעשות זאת. לכן, גם אם אתן לא בעניין - סרבו בנימוס וכפי שהייתן רוצות להידחות בהתאם. כמובן שאם לא ענו לכן זה לא אומר שום דבר על אף אחת, אלא נטו עניין של טעם אישי. באותה מידה, לא כולם הטעם שלכן - נכון?

6. זמן הוא משאב יקר

אל תבזבזו יותר מידי זמן בהתכתבויות סתמיות, או תכתובת קצרה פעם ביום למשך זמן ארוך. במידה והדיאלוג מעניין, נסו להעביר אותו לטלפון ובהמשך לפגישה. אין כמו להרגיש את האנרגיה האמיתית מחוץ לרשת. זכרו, הרשת היא רק אמצעי. אל תישארו בהיכרות הווירטואלית לנצח.

7. העלו תמונות אותנטיות

תמונות שמשקפות אתכן. לא מעושות מדי או כאלו שניכר שמנסות להרשים. גם תמונות מבת המצווה שלכן או מהעשור הקודם פחות יתאימו. אם אין לכן תמונות עדכניות - פשוט תשלפו את הסמאטרפון. 

8. תחושות בטן

תסמכו על האינטואיציה שלכן. אם האדם שאתן משוחחות איתו מעורר בכן חשד כבר בשלב ההתכתבות, אתן לא מחוייבות להיפגש איתו. זו יכולה להיות שיחה נעימה או תחושה שלא משדרים לכן אמינות וכבוד ואין סיבה שתתעלמו מזה. האינטרנט יכול להיות כלי נהדר להיכרויות, אך באותה מידה הוא פרוץ ופתוח למתחזים.

9. פשוט תיהנו 

רוב האכזבות שלנו מדייטים, מגיעות מהציפיות והחלומות שבנינו לעצמנו בראש לגבי הדייט שפגשנו ברשת. עשינו זאת מבלי שבאמת הכרנו אותם בכלל, ואנחנו לא יודעות מי הם ומה הכוונות שלהם. לכן, הגיעו לדייט בלי יותר מידי "הרים" דמיוניים. ותיהנו ממי שאיתכן, ומהרגע. הכל כבר יתגלה לכן עם הזמן. לכו צעד צעד, הכירו לאט לאט. תנו את הצ'אנס להכיר, תיהנו מעצם היציאה עצמה וממה שאתן עושות. כל אדם הוא עולם ומלואו, ומעניין בדרכו, וגם כאן, גם אם לא תצא לכם זוגיות, יכול להיות שהכרתן חבר או חברה לחיים.

רוית לאלזר היא מנטורית ושדכנית המנהלת את עמודי הפייסבוק "רוית לאלזר - שדכנות מודרנית / אימון ליצירת זוגיות"ו-"בחורות ובחורים שווים בין חברים"