כמעט עשור עבר מאז היום בו פורקה הכת של גואל רצון על ידי המשטרה, והבוקר התארחה אצל פאולה וליאון אלה גולן, שחייתה שם 12 שנה ומציינת את היום הזה כיום הולדת שני, בו נולדה מחדש. "העזיבה הייתה כשהכת התפרקה, אני לא חושבת שהייתי מצליחה להתפקח לבד ללא התערבות חיצונית, לא רואה את זה קורה. יש שתי נשים שכל המהלך התחיל בזכותן. היום אני מנערת אותן, 'איך ראיתן ואני לא ראיתי'".

אלה, שילדה לרצון חמישה ילדים, מספרת על אותו הבוקר, בו עצרו אותה שוטרים בדרך לעבודה. בתחילה לא ענתה להם, כיוון שהייתה מתורגלת לא להגיב לקריאה של גבר זר. אבל בהמשך, כשהראו לה תעודות שוטר, שיתפה פעולה ונכנסה לניידת. "סיפרתי להם בשיא הטבעיות. הראש שלי היה כל כך רגיל להיות בתוך הונאה עצמית, שאמרתי לעצמי שהם בטח רוצים לבדוק שהילדים גדלים במקום תקין, ואני אספר להם שהילדים גדלים במקום תקין. אחרי הרבה שעות של חקירה השוטרים הראו לי הוכחות מאוד קשות לדברים שקרו מתחת לאפנו".

הם הראו לך דברים כמו אלימות. זו הייתה הפעם הראשונה שנתקלת בזה?
"כן. בהיכרות עם כתות אחרות, אני יודעת היום להגיד שאם גואל היה מכניס לתוך שטיפת המוח מלכתחילה את הרעיון הזה של האלימות, של ההתעללות - לא בטוח שלא הייתי הולכת על זה. אני רואה מה קורה בכתות אחרות, אני רואה הורים שמכים את ילדיהם כדי להוציא מהם את השטן מתוך אמונה כזו או אחרת".

ילדיה של אלה היום בני עשר עד עשרים. "הילדים יודעים שזה אבא שלהם ולא רוצים קשר איתו. הם מבינים טוב מאוד את המשמעות", אמרה. לסיום סיפרה אלה כי היא מעבירה הרצאות בתיכונים בנושא כתות, וכי לדעתה הטיפול בנושא - לעומת הכמות הגדולה של הכתות בישראל – לוקה מאוד בחסר. "ידוע על כמאה כתות הרסניות בישראל, כתות הרסניות שעונות על ההגדרה של ניצול מיני, כלכלי ונפשי. העבודה הכי חשובה שלנו היא העלאת מודעות. כמו שמדברים על סמים ואלכוהול בתיכון, צריך לדבר גם על כתות".

צפו בקטע המלא מתוך "תכנית הבוקר עם פאולה וליאון"