לפני ארבע שנים הייתה רוני עציון בקשר רומנטי עם אלירן מלול, הרוצח של מיכל סלה ז"ל שנשלח לפני שבועיים למאסר עולם. היא חשפה את עצמה לראשונה בפוסט בפייסבוק בו תיארה את טיב הקשר שהיה לה עימו. "אם לפני ארבע שנים הייתי אוהבת את עצמי באמת, הייתי בורחת משם מהר יותר", כתבה, "הייתי יודעת ששום דבר לא באשמתי, שנקרה בדרכי אדם מטורף, מסכן, חלש, שלא אוהב את עצמו ולכן גם לא יודע לאהוב אף אחד אחר. הייתי מסרבת להאמין לדברים שהוא אמר לי על עצמי, פחות סוחבת אותם איתי עד היום. אולי אם הייתי אוהבת את עצמי יותר, הייתי יודעת להקשיב לתחושות הבטן שלי. הייתי מוצאת את מיכל ומזהירה אותה".

הבוקר דיברה עציון לראשונה בתכניתם של פאולה וליאון, וסיפרה על כל הסימנים המקדימים שגרמו לה להבין שהיא נמצאת במקום הלא נכון. "קשה לתמצת מה עבר עליי מאז כי עברתי המון. זה סוג של טראומה שצריך לעבוד ולהתמודד איתה וכל פעם לעבור עוד שיעורים שהולכים ומתחדדים עם הזמן".

בהמשך הראיון חזרה אל הרגע בו שמעה על כך שמיכל נרצחה על ידי מי שהיה בן זוגה. "אני חושבת שהייתה לי הודייה גדולה על זה שאני בחיים שמאוד מהר התחלפה לאשמה, חרטה ובושה", אמרה, וניסתה להסביר כמה קשה להיחלץ ממערכת יחסים מתעללת. "הכל עטוף במעטפת של אהבה ודאגה – זאת מניפולציה רגשית ברמה גבוהה מאוד. לא הייתי יכולה להתלונן אז. בדיעבד אני יודעת להגיד שאני בוחרת להתמודד עם תחושת החרטה והאשמה. לא יכולתי לעשות שום דבר אחרת. חשבתי שהייתי עם גבר קנאי, אבל לרגע לא חשבתי שזה יגיע לשם".

"לא הכרתי את מיכל. ידעתי שהיא קיימת. פעם בכמה זמן נכנסתי לפייסבוק שלה כדי לראות אם אני רואה משהו בעיניים שלה"

עציון סיפרה שתחושות הבטן שלה הובילו אותה לעקוב אחרי מיכל - למרות שלא הכירה אותה כלל. "לא הכרתי את מיכל. ידעתי שהיא קיימת. פעם בכמה זמן נכנסתי לפייסבוק שלה כדי לראות אם אני רואה משהו בעיניים שלה".

היום היא מסייעת לנשים אחרות להתמודד עם מצבים דומים: "כל מי שבמערכת יחסים כזאת צריכה לשים לתחושות בטן מהתחלה. אם מישהו גורם לך להרגיש שכל המהות שלך היא פסולה וכל מה שאת עושה לא בסדר  - הוא כנראה אדם לא טוב בשבילך", אמרה בכאב. "אני בתהליך ארוך בו אני מתמודדת עם הטראומה הזאת. אני רוצה להיות צינור שעובר דרכו משהו שיכול לעזור לאחרים".

בסיום, שיתפה עציון בדרך שבה הקשר שלה עם מלול הסתיים באופן סופי ושלחה מסר לכל אותן נשים שמרגישות שהן נמצאות בקשר רומנטי שעתיד להפוך לאלים ומתעלל. "אני לא ידעתי להגיד שאני נמצאת במערכת יחסים אלימה, אבל פיזרתי רמזים שמשהו לא בסדר ומספיק אנשים ידעו לזהות עליי שעובר עליי משהו לא טוב. נפרדתי ממנו כי הייתי מותשת, כי אני תמיד הייתי הלא בסדר. הוא ניסה לשכנע אותי ללכת לטיפול זוגי, אבל אמרתי לו שהוא צריך ללכת לטיפול לבד קודם כל. הוא ניתק את הטלפון ושם זה נגמר".