נשים
גלריה 8.7 - ביונסה וג'יי זי (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
צילום: אימג'בנק/GettyImages

15 ציטוטים של המפורסמות הכי פמיניסטיות שיש

כבר אמרנו שמסתמן ששנת 2018 תהיה השנה שלנו? אז זהו, שאם טקס גלובוס הזהב לא הכניס אתכן עדיין לאווירת הגירל פאוואר, אולי ביונסה, טיילור סוויפט, מדונה, אמה ווטסון ועוד רבות וטובות - כבר יעבירו אתכן למוד מועצם מתמיד

מערכת mako נשים | mako | פורסם 11:33 09.01.18 

שנה גודל אות

1. "אני לא צריכה גבר סביבי כדי לקבל השראה ליצור תקליט מעולה, לחיות את החיים שלי, או להרגיש טוב עם עצמי. ואני רוצה שהמעריצות שלי יידעו את זה" – טיילור סוויפט.

2. "יש נשים שבוחרות ללכת אחרי גברים. ויש נשים שבוחרות ללכת אחרי החלומות שלהן. אם את מתלבטת באיזו דרך לבחור - תזכרי שהקריירה שלך בחיים לא תקום בבוקר ותגיד לך שהיא לא אוהבת אותך יותר" – ליידי גאגא. 

ליידי גאגא (צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL)
ליידי גאגא
|
צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL

"נשים צריכות לעבוד הרבה יותר קשה כדי להצליח בעולם. זה ממש מבאס אותי לדעת שאנחנו לא מקבלות את אותן ההזדמנויות כמו גברים, או מקבלות את אותו השכר לצורך העניין. ובואו נודה בזה, כסף נותן לגברים את הכוח להמשיך לנהל את העולם. זה מאפשר להם להגדיר את עולם הערכים שלנו ולהגדיר מה סקסי או נשי. וזה בולשיט. בסופו של יום, זה לא עניין של שוויון זכויות. זה עניין של איך אנחנו חושבות. והגיע הזמן שנעצב מחדש את התפיסה של איך אנחנו רואות את עצמנו" – ביונסה.

3. "אני מרגישה אחת מהפמיניסטיות הגדולות בעולם כשאני אומרת לנשים שהן לא צריכות לפחד מכלום" – מיילי סיירוס.

4. "אני קשוחה, אני שאפתנית ואני יודעת בדיוק מה אני רוצה. אם זה הופך אותי לכלבה, אז אין לי בעיה" – מדונה. 

מדונה ולורדס (צילום: אינסטגרם)
דור שני של פמיניזם. מדונה והבת לורדס
|
צילום: אינסטגרם

5. "זה חשוב להיות פמיניסטית. זה חשוב שיהיו דמויות נשיות. זה מדהים כשנשים יכולות להיות המנטוריות של נשים אחרות. זה גם חשוב שנשים יהיו מנטוריות של גברים ולהיפך. העובדה שהיה לי את גרג דניאלס כמנטור – הייתה פנטסטית. כשאני יכולה לעודד את השותפים שלי לכתיבה, בין אם הם גברים ונשים, לחשוב בצורה פמיניסטית, זה המפתח להצלחה בעתיד" – מינדי קאלינג.

6. "כשאת רווקה, מרגילים אותך לחשוב שזה בגלל שאף אחד לא רוצה אותך. היום, זה פשוט אומר שאת יפה. ואת סקסית. ואת פשוט לוקחת את הזמן שלך להחליט איך החיים שלך צריכים להיראות ועם מי את רוצה להעביר אותם" – קארי בראדשו. 

7. "להיות פמיניסטית אומר שאת פשוט מאמינה בשוויון זכויות. ואני חושבת שאם תשאלו מישהו אם הוא מאמין בזה – הוא יגיד שכן. גברים ונשים כאחד. ואם מישהו לא מאמין בזה, מי אמיץ מספיק כדי להודות?" – לייטון מייסטר. 

8. "הדבר הכי עצוב שבחורה עושה - הוא להוריד את עצמה למטה בשביל בחור" – אמה ווטסון.

9. "זה לקח לנשים שנים להבין שלימדו אותנו להתנצל על כל דבר ולהיגמל מזה. זה גם לוקח שנים למצוא את הקול שלך" – איימי פוהלר.

10. "בובת הברבי התעוותה, אבל זה בסדר לשחק איתה כל עוד מבינים שאף אישה לא נראית ככה במציאות" – לנה דנהאם. 

לינה דנהאם (צילום: Emma McIntyre, GettyImages IL)
לינה דנהאם
|
צילום: Emma McIntyre, GettyImages IL

11. "אני חושבת כמו מלכה. ומלכה לא פוחדת להיכשל. כישלון זו עוד עצירה בדרך להיות מדהימות מתמיד" – אופרה ווינפרי.

12. "אני לא אוהבת בנות שמתבכיינות ומתלוננות על זה שאין להן גבר. זו הסיבה שאף פעם לא אהבתי את 'סקס והעיר הגדולה'. הנשים שם הרגישו מועצמות רק כשהן מצאו גבר. זה לא קורה אצלי. אני לא מאמינה בזה. אנחנו יכולות לשלוט באהבה" – ג'ניפר אניסטון. 

13. "אנחנו חייבות ללמד את הבנות שלנו שהן יכולות להגיע הכי רחוק שהאנושות מסוגלת" – ביונסה.

14. "הבנות האלו, שתמיד נחשבו נורא יפות. גם תמיד נשענו על איך שהן נראות. אני הרגשתי שאני צריכה לעשות דברים כדי להיראות אטרקטיבית. כמו להיות אינטילגנטית מספיק כדי לפתח אישיות. עם הזמן זה גרם לי להבין שיש גם אפשרות שאני יפה" – דיאן וון פיסטנברג. 

15. "אני מרגישה שסיפרו לילדות צעירות שהן צריכות להיות נסיכות שבריריות. זה בולשיט. אני לגמרי מעדיפה להיות הלוחמת" – אמה ווטסון.