נשים

מסכה מסוכנת

מסכות הפנים השחורות והמתקלפות שמסירות ראשים שחורים ומנקות את הנקבוביות, הפכו לטרנד לוהט בתחום הטיפוח וניקיון העור. אבל רופאי העור מזהירים מנזק בלתי הפיך ומבקשים להתרחק מהמוצר המסוכן ככל שניתן

מערכת mako נשים | mako | פורסם 17:03 19.03.17 

שנה גודל אות

מסכות הפחם השחורות והמתקלפות הן ללא ספק הטרנד הכי מוגזם של השנה האחרונה בתחום הטיפוח. המסכה השחורה והדביקה שמתקלפת יחד עם הראשים השחורים ומנקה את הנקבוביות, הטריפה את הביוטי בלוגריות, העמיסה על יוטיוב סרטוני הדרכה ואפילו גרמה לכמה יוטיובריות לרקוח גרסאות לואו – קוסט על בסיס דבק מגע.

המשתמשות הקבועות מדווחות על עור חלק, בוהק, נקי ונעים. זה נשמע כמעט מושלם: לתלוש את השחורים החוצה ולהפסיק ללחוץ באומללות ובכאב על הנקבוביות. אבל רופאי עור וקמוסטיקאיות מזהירות: תתרחקו מזה. ודחוף.

"למי שמתפתה להשתמש במסכת הפחם: לא. פשוט לא", כתב הקוסמטיקאי אנדי מילוואד בעמוד הפייסבוק שלו. "המסכה מסירה לא רק את השחורים, אלא את השכבה החיצונית של העור. זה מה שנותן את האשליה שהעור שלכן רך וחלק יותר. אבל האפקט הזה לא יחזיק מעמד הרבה זמן".

גם רופא העור, ד"ר יאניס אלכסנדרידס מאשר את הדברים של מילוואד בראיון לדיילי מייל: "אני מבין את הפיתוי בפתרון המהיר שהמסכות מספקות, אבל אני חייב להגיד שהנזק שהן יוצרות מדאיג", לדבריו לא רק הסרה של שכבת העור העליונה מסוכנת, אלא גם חומרים אחרים בעור שמוסרים איתה: "על שכבת העור החיצונית יש שמנים שמגנים על העור ושומרים עליו מפני חדירה של חיידקים. כך שיוצא שלטווח הרחוק העור נותר חשוף לזיהומים ויובש". 

מילוואד מציין, שעור בריא אמור להתחדש אחת לשלושים יום באופן טבעי ושהסרה של ראשים שחורים היא מותרת. אך הנקבוביות הבהירות יותר, צריכות להישאר במקומן כדי לא להאט את ההתחדשות שלו, מה שהמסכה - בהחלט עלולה לעכב.