יום אחד, לפני כשנה, התבקש ניקי גולדשטיין, במסגרת קורס מאמנים שלקח, לכתוב מכתב לילד הפנימי שבו. "כתבתי, 'ניקי, אני אוהב אותך, אני מבטיח לך שיהיה בסדר. זה בסדר שאתה גיי, אל תפחד מזה, אל תנסה להיות כמו כולם, אתה לא תאכזב אף אחד'. כתבתי את זה ונורא התרגשתי. כשקראתי את זה בקול מול החברים לקורס נפל לי האסימון. אחרי שדיברתי את זה לראשונה, ריחפתי. שחררתי איזה משהו. שם התחיל השינוי להקשבה פנימה, ובתקופה הזו הגיע הרעיון לסדרה".

אחרי הקרדשיאנס, הבוזגלוס והרפאליס, הגיע עכשיו גם תורם של הגולדשטיינים. במרכז הדוקו-ריאליטי החדש שיעלה ב-yes וב-STING ב-20 במאי עומד הקומיקאי ניקי גולדשטיין (46), שבארבע השנים האחרונות עבר טלטלה משמעותית: הוא נפרד משירלי, אשתו ואם שני ילדיו, יצא מהארון והתאהב בחבר הכי טוב שלו מילדות – לא בהכרח בסדר הזה. עכשיו הוא מכיר לנו את כל המשפחה: האחים חגית, מוטי ובני, ההורים מדלן ואריה, ועל הדרך גם את מערכות היחסים, הביקורת והקבלה של ניקי החדש. ואותו ניקי חדש הוא לא רק ניקי בזוגיות עם גבר, אלא ניקי מחובר יותר, מודע יותר, שמדבר על רוחניות ועל שחרור מדפוסים. "אף פעם לא הקשבתי לעצמי, וזה יכול להיות מאוד מוזר שמישהו בן 46, בגריינדר 38, מקשיב לעצמו בפעם הראשונה", אומר גולדשטיין. "אני בתקופה שאני מוצף, אבל לא מדברים חיצוניים כמו הסדרה או הופעה בהיכל התרבות, אלא אני מסוקרן ממי זה ניקי, ואני מפתיע את עצמי בכל פעם מחדש. לא מעניין אותי שיעלו לי העוקבים או שהסדרה טובה למכירת כרטיסים, מעניין אותי שיכירו את ניקי באמת. עד עכשיו הייתי גיי והייתי נשוי. הפייק שלי היה אמיתי, הייתי נשוי ובאמת מאוהב. אבל זה עדיין לא היה מה שהייתי באמת".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
חליפה: אמריקן וינטג׳ | חולצה: זארה | תכשיטים: אינדיאנה|צילום: רן יחזקאל

לא מובן מאליו להכניס מצלמות לתוך מערכות יחסים כל כך רגישות. מה חשבת לעצמך?
"הייתי מצלם את המשפחה שלי לסטורי, וכולם היו כותבים לי, 'אתם חייבים סדרה'. המשפחה שלי הייתה מקבלת ביקורות ותגובות, מוטי התקשר אליי פעם אחת מיוון, ואמר, 'ניקי, הדייל שאל אותי אם אכלתי, שאמא שלי לא תדאג'".

צפיתי בפרקים הראשונים ואני יכולה להעיד שהמשפחה מאוד משעשעת ומאוד-מאוד פתוחה. אתם אומרים כל מה שעובר לכם בראש, זה עלול לגרור לא מעט ביקורת.
"סביר להניח, אבל אני לא מפחד כי המשפחה שלי מונעת רק מאהבה. אצלנו הכל על השולחן, לטוב ולרע. יהיו ריבים וצעקות, ואחרי שעה טלפון, 'ניקי, דולסה (ממתק בספרדית – א"ו), תבוא לאמא'. לפעמים זה טוב ולפעמים זה לא טוב, כי זה טאטוא של פחד".

ראש הפקולטה להדחקה

לפני שנתיים וחצי התיישב גולדשטיין מול המצלמות לצדו של אייל שלום, שהיה החבר הכי טוב שלו מאז כיתה ט', ובריאיון בלתי נשכח לדנה ויס סיפר לעולם כיצד הפך לבן הזוג שלו. "אמא שלי עדיין מחכה שאחזור לשירלי", מספר גולדשטיין. "בפסח שעבר נכנסנו, שירלי, אני והילדים, ואמרתי לאמא שלי, 'חזרנו'. מה היא אומרת לי? 'הלוואי אמן'. אני בזוגיות כבר שנתיים עם אייל, אמא, תודה רבה שאת תומכת בדרך החדשה שלי. היא אומרת את זה לא כי היא לא רוצה שאהיה מאושר, אלא כי היא עדיין חושבת שאהיה יותר מאושר עם אישה וילדים, והיא לא רוצה שאני אפגע או שיפגעו בי. אחרי שהכתבה עם דנה ויס שודרה, אמא שלי הייתה במיון עם דפיקות לב מואצות. היא הגיעה עם משקפי שמש, כי היא התביישה. היום אני יודע שהיא לא התביישה בי, אבל האמת נחשפה, ואלה היו גם הפחדים שלה, שאולי היא ידעה ולא אמרה כלום".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
ז׳קט: לה גרסיונר כיכר המדינה | סט חליפת דנים: סטורי |תכשיטים: אינדיאנה|צילום: רן יחזקאל

אתה חושב שהיא ידעה במשך כל השנים?
"את חושבת שלא אמרו להם? שהם לא ראו שאני מחקה את ריטה? בואי, הם לא גידלו את עידן עמדי בבית. זה לא שהייתי בטקאוונדו ובכדורגל. בימי שבת דורון, טל (מדלי, בן דודו של גולדשטיין, וימיני, חברו הטוב – א"ו) ואני היינו עושים את האירוויזיון, וכשעשינו את גילי וגלית, אני הייתי גלית. דורון וטל יצאו שניהם מהארון ואנחנו שלישיית חברים, ואת טל אמא שלי מקבלת, היא מתה עליו, טל זה בסדר שהוא יהיה גיי, אבל הילד שלה – 'לא'. דורון יצא בגיל 24 וחווה דברים לא פשוטים, ואני ראיתי את זה מהצד. בשנות ה-90 גייז היה איידס וזלמן שושי, והייתי רואה את אמא שלי כשהיא שמעה על מישהו שיצא מהארון אומרת בשקט, 'אוי אלוהים ישמור, מסכן'. היא לא הייתה אומרת, 'איכס, מגעיל', אבל היא הייתה מרחמת. אז נכון, אם הייתי יוצא מהארון אמא שלי לא הייתה הורגת אותי ומרביצה לי מכות, זה לא מההורים שהיו יושבים עליי שבעה, לא היו מנתקים אותי בחיים. אז למה לא יצאתי? זה הדיסוננס שלי. על מה בזבזתי את הזמן? למה לא עשיתי את זה? מה אני, מטומטם?".

אז למה לא יצאת?
"מפחד גדול ומדפוס ריצוי חזק מאוד, הקרבה עצמית. ואולי גם בגלל שעל אפם וחמתם של ההורים הלכתי להיות שחקן, עברתי דירות, נסעתי לחו"ל, אף פעם לא שאלתי אותם. אז בתחום הזה, לפחות, המשכתי את הריצוי".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
חליפה: אמריקן וינטג׳ | חולצה: זארה | תכשיטים: אינדיאנה|צילום: רן יחזקאל

מהמכתב שלך לעצמך אני מבינה שאתה כבר ידעת את זה על עצמך בתור ילד.
"בתור נער הבנתי שיש לי משיכה לגבר, וזה הבהיל אותי בטירוף. הדחקתי את זה בצורה מושלמת. המאמנת שלי אמרה לי, 'אם הייתה פקולטה להדחקה אתה היית הדקן'".

איך מדחיקים?
"התעסקתי בכל העולם ואשתו, חוץ מאשר בי. ניסיתי ללכת נגד מה שפחדתי שיחשבו. יכולתי, למשל, לנסוע לניו יורק ללמוד משחק, התקבלתי לבית הספר של לי סטרסברג, אבל לא נסעתי, כי בתת-מודע הבנתי שאם אני אסע לברודווי, בשנייה אני אהיה שם גיי. את זה אני יודע היום בדיעבד, אבל אז סיפרתי לעצמי סיפור על איך התקבלתי כאן לאיזה מחזה, אז לא חבל? כשהתחתנתי ראיתי את המבטים של 'מה, אתה מתחתן?'. ראיתי והדחקתי".

איך אפשר באמת לנהל זוגיות ברמות כאלה של הדחקה?
"לא הרגישו עליי ועל שירלי שמשהו לא טוב. היינו החברים הכי טובים, היה לנו את הבית הכי כיפי. ולא יכולתי בלי שירלי, באמת התאהבתי ואהבתי. וגם היא התאהבה בי. לא סתם שירלי נהייתה אשתי, גם היא באה מבית שלא מדברים בו. אישה אחרת הייתה אומרת, 'או-קיי ביי'. היום אני יודע שכנראה היה בינינו הסכם כזה שבשתיקה. נורא קל להגיד את זה בדיעבד".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
חולצה: שואו רום אליהו מדר | נעליים: סטיב מאדן | תכשיטים: לוני וינטג׳ | חליפה: אוסף פרטי |צילום: רן יחזקאל

אמרתי לעצמי שאני בחיים לא אעשה את זה לשירלי

לאורך השנים חרושת השמועות על נטייתו המינית של גולדשטיין חגגה בטוקבקים. למרות ההדחקה ועל אף היותו נשוי באושר, היו עדיין ספקנים שלא הניחו לו; אלא שבניגוד לטוקבקים דומים שנזרקים כלאחר יד כלפי כמעט כל אומן, במקרה של גולדשטיין הם אכן ראו דרכו.

איך הרגשת כשהצביעו לך על הדבר שהכי ניסית להסתיר?
"זה היה מאוד מבהיל. פעם אחת שירלי ואני היינו בפרמיירה, ומגי אזרזר דיברה אליי כאילו אני אישה, זה לא היה אליי באופן מיוחד, ככה היא מדברת. היא אמרה לשירלי, 'מה, את אשתו?', ולי, 'יאחתי, מה, את נשואה?'. נורא התעצבנתי. הרגשתי שנחשפתי. אבל כמובן שכשיצאנו החוצה שירלי ואני, לא דיברנו על זה. רק עכשיו עשיתי את הקישור ואני מבין שבגלל זה לא אהבתי את מגי כל השנים האלו. היא ראתה לי. היום אני יודע שכשאראה אותה אחבק אותה".

אתה שחקן, אתה מכיר גייז מקרוב. החברים הכי טובים שלך הומואים. אף אחד לא ניסה להעיר את תשומת לבך?
"החברים הטובים שלי לא אמרו לי מעולם 'יאללה, צא מהארון'. שאלתי את טל, 'למה לא עשיתם את זה?'. הוא אמר לי, לא היה אפשר לדבר איתך על זה'. אני פשוט לא דיברתי עליי, דיברתי על כולם. כל מה שעשיתי היה לעקוב כל היום אחרי הקרדשיאנס, להתעסק במיליון דברים אחרים".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
ז׳קט: שואו רום אליהו מדר | חולצה וג׳ינס: דיזל|צילום: רן יחזקאל

מה היית אומר היום למי שבארון?
"אני לא יכול להגיד כלום לבחור הנשוי שהוא גיי, כי הוא צריך שיקרה משהו כדי שהוא יבין את זה. אם הוא מסתיר משהו, סביר להניח שהוא ישמין או יתמכר להימורים. אני יצאתי בגיל 42, אבל אף פעם לא מאוחר מדי להשתנות או להודות".

לאורך השנים, כשראית דמויות מוכרות יוצאות מהארון ואת העולם שנפתח, זה גרם לך לשקול לעשות שינוי בחיים שלך?
"כן, אבל אמרתי לעצמי שאני בחיים לא אעשה את זה לשירלי. הייתי אומר לעצמי בלילות, 'זה סוד שאני אקח איתי לקבר'. השלמתי עם זה, ויתרתי. גם חשבתי שניצחתי את זה, אמרתי לעצמי, 'יש אנשים דו-מיניים, אתה לא צריך לחיות עם גבר'. גבר זה מגעיל, נגעלתי מזה. אהבתי אישה, ריח של אישה, את הרוך".

אז איך קרה פתאום שיצאת מהארון עם אייל?
"זה לא קרה כי קמתי והודיתי, זה קרה בטעות. שירלי פשוט גילתה, היא ראתה דברים שהיא לא הייתה צריכה לראות, חיפשה דברים בטלפונים והבינה מהר מאוד. השיחה איתה הייתה מאוד עצובה, אני מאוד אהבתי אותה, לא רציתי לפגוע בה, ופגעתי. זאת שירלי, שירלי שלי, איך אני עושה לה דבר כזה? אבל אני לא יכול להצטדק יותר, לא רוצה יותר".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
ז׳קט: לה גרסיונר כיכר המדינה | סט חליפת דנים: סטורי |תכשיטים: אינדיאנה|צילום: רן יחזקאל

אפשר להבין בין השורות שהקשר בינך ובין אייל  התחיל בזמן שעדיין הייתם נשואים?
"התהליך קרה לנו, כן, כשהיינו נשואים. מה לעשות? זה לא קרה כי חיפשנו בחוץ רומנים. אני ואייל לא הרגשנו שאנחנו בוגדים. כשמישהו מנהל רומן הוא מסתיר, לנו זה לא היה. שירלי קראה לו 'בעלי השני', היא הייתה אומרת לי, 'טוב, לך לבעלך, תרד ממני'. לא היה דבר כזה הודעה ממנה ב-2:00 בלילה 'איפה אתה?', שירלי הייתה שולחת לי, 'מאמי, ד"ש לאייל, 2:00 בלילה אני הולכת לישון'. וזה לא שהיינו כל היום אוכלים אחד את השני, היינו מדברים את הרגשות שלנו. והיה לנו ברור שאנחנו לא עושים עם זה כלום, הרי זו פצצת אטום. חשבנו שזו הרפתקה וזה יעבור, שפרצנו איזה סכר כזה בחברות. זה כאילו הייתי ברומן ללא סקס, רומן של התאהבות ותשוקה לא נורמלית, כמו שני ילדים מאוהבים שמבינים שהם נשואים ואוהבים את הנשים שלהם".

זה לא שחיפשת גברים באתרים ובאפליקציות.
"ממש לא. פחדתי. כשהייתי בחו"ל רציתי פעם אחת לנסות, וגם ניסיתי, אבל זה היה ניסיון, הדחקה וביי. לא נהניתי, הייתה לי חוויה נוראה. הייתי מאוד מבוהל, לא יכולתי להרשות לעצמי לעשות את הדבר הזה, בטח שלא כשאני מפורסם. חשבתי שאפשר לחיות עם זה, שאני באמת אוהב את שירלי, שזו רק פנטזיה מינית".

אייל ואתה חברי ילדות. מה קרה פתאום ביניכם?
"זה לא היה בבת אחת. התחלנו להתקרב לאט-לאט, התאהבנו בתהליך של חמש שנים. היינו חבורה של חמישה–שישה זוגות, אבל אם אייל לא היה מגיע, אני לא הייתי מצטרף, ואם אני לא הייתי בא, אייל לא היה בא. החברים הבינו שזה לא נורמלי. דורון היה צוחק עלינו ואומר לנו, 'אתם זוג', והיינו צוחקים, 'כן, כן, ממש'. היינו טסים יחד לחו"ל ולא נוגעים אחד בשני, ישנים בחדרים נפרדים ורק יוצאים בערב ועושים צחוקים. זה היה הכי כיף. זו בכלל לא הייתה אופציה בעיניי שמישהו יימשך אליי. חשבתי שאצלנו אחד הוא אליל מין ואחד הוא המצחיק, וכשאייל זרק לי, 'אתה יודע, אני יכול להימשך אליך', הייתי בטוח שהוא אומר לי את זה בצחוק. עצרתי את זה, כי אם אייל אומר לך דבר כזה הוא כנראה השתגע, כי קודם כל הוא לא גיי, ודבר שני, אם הוא נמשך אליך אז הוא בכלל התחרפן".

ניקי גולדשטיין מתוך
צילום: באדיבות yes

לאורך השנים לא עלה בדעתך מעולם שאייל גיי?
"מעולם. היו לו תמיד רק חברות, הוא היה שולח לי תמונות של נשים, 'תראה את זאת מה הייתי עושה לה'. אייל באמת אוהב נשים, הוא יכול להיות גם עם נשים, אני הייתי הגבר הראשון שלו. קשה לי לתפוס שהוא איתי, מי ישמע אני מייקל לואיס או יהודה לוי. לא האמנתי כשהוא היה אומר לי 'איזה יפה אתה', הייתי אומר לו, 'באמת אתה אומר לי?'. עד שהוא אמר לי, 'די מאמי, זה מוריד, אתה לא יכול לשאול את זה יותר'. איך אמרו לו? 'בסוף בחרת שמנמן ושעיר'".

מבחינתי אנחנו כבר נשואים

שלום (46), מעצב פנים במקצועו, שירת לצד גולדשטיין בלהקה הצבאית, אבל עם השנים זנח את חלום הבמה. כעת הוא מניע מחדש קריירה מוזיקלית, וכבן זוגו של גולדשטיין עולה לעתים כאורח בהופעות שלו. הגולדשטיינים, מצדם, לא ממש מפרגנים לכוכב העולה ומאשימים אותו בניצול הפרסום של ניקי. בפרק הראשון של הסדרה הם מתבטאים בחשדנות כלפי החלק של שלום בהופעות. "לא נעים לי בכלל שהמשפחה שלי מתבטאת ככה נגדו", מספר גולדשטיין. "אני לא יודע מה יקרה בעתיד, אבל אני כן יודע שאני לא מפחד שאייל יבגוד בי, ואני לא מפחד שאייל איתי בגלל הפרסום".

הבמה והפרסום שלך קורצים לאייל?
"ומה רע בזה שהוא רוצה את הבמה? מה שקרה לי בזהות המינית קרה לו בזהות המקצועית. אמרתי לו, 'מאמי, אתה אומן ב-DNA שלך. אתה זמר, שחקן, אל תבלבל במוח".

בוולנטיינ'ס, באמצע הופעה של מירי מסיקה, עלו השניים על הבמה ושלום הציע לגולדשטיין נישואים. "זו הפעם הראשונה בחיים שלי שהפתיעו אותי", מספר גולדשטיין. "לא היה לי מושג. כשמירי הזמינה אותנו לבמה אמרתי לעצמי, 'איזו חמודה, היא רוצה לתת לו לשיר'. ואז הוא התחיל לקרוא לי איזה משהו, ואני אומר, 'יואו, אנחנו באמצע הופעה של מירי מסיקה, לא נעים לי, תן לה להמשיך לשיר'. רק כשהוא אמר את המילים '... ולחיות איתך ביחד' והקהל עשה כזה 'אוווו' – רק אז הבנתי שהוא מציע לי נישואים. הייתי בהלם, והוא אמר לי, 'מה אתה צוחק?'. זה פשוט היה מנגנון הגנה, זה הביך אותי בהתחלה, כי זה מול קהל ובאמצע הופעה, אבל לא היה לי ספק שאני רוצה. מבחינתי אנחנו כבר נשואים".

היית גיי בארון, אין לך רצון להתנסות קצת לפני הבחירה להתמסד?
"את צודקת מאוד. אבל כאן נכנס האלמנט של החבר הכי טוב, ובגלל שאייל הוא לא רק בן הזוג שלי אלא החבר הכי טוב שלי, מגיל 13, שמכיר כל דבר בי, אנחנו מתגברים גם על הדברים האלה. אנחנו יודעים שמיניות זה דבר מתפתח, אנחנו מתנסים אבל יחד, כל אחד נותן לעצמו את המקום. אני מגלה היום את המיניות שלי מחדש, אייל ואני התפתחנו יחד וזה הדבר הכי מדהים שקורה. זה לא שאני עושה משהו עם אנשים אחרים, אנחנו לא בזוגיות פתוחה בשום צורה, אבל אנחנו נהנים יחד במגרש המשחקים שלנו. גם אם הייתי הולך לדייט מהגריינדר – לא שזה קורה – הייתי הולך למישהו הביתה ל-40 דקות, עושה את מה שאני עושה וחוזר לאהוב שלי לראות 'עובדה' ולהזמין פיצה. דחף מיני זה משהו מאוד טבעי בגוף של בני האדם. אבל אם אעשה את הדברים האלה כדי להתאהב במישהו, אז אני כבר לא אהיה עם אייל".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
חולצה: שואו רום אליהו מדר | נעליים: סטיב מאדן | תכשיטים: לוני וינטג׳ | חליפה: אוסף פרטי |צילום: רן יחזקאל

איך היחסים שלך עם שירלי היום?
"אני מאוד אוהב את שירלי, ולצערי אני לא מרגיש שנוכל לחזור להיות חברים מאוד-מאוד טובים. אנחנו נפגשים המון ויושבים יחד בחגים, אבל בפסח האחרון לא רציתי להיות איתה. הרגשתי שזה בסדר ונסעתי עם הילדים לצפון, יש לה את המשפחה שלה ולא חשבתי שאני עושה משהו רע. זה קשה, אבל זה בסדר. אני משלם על זה מחיר. כשאני בא לאמא שלי עם אייל הם שואלים, 'מה, שירלי לא תבוא?'. אבל אייל הוא בן הזוג שלי, ואני רוצה להיות עם בן הזוג שלי. הם אומרים, 'אבל זה לא יפה'. בסדר. לא הכל יפה ואני לא יכול היום לפעול רק על פי מה שכולם חושבים שצריך לעשות".

בשבוע הבא אתה הולך להופיע בסטנדאפ מוזיקלי בהיכל התרבות בתל אביב ולציין 25 שנות קריירה. זה גדול.
"זה מופע שבא להגיד, 'זה אני בלי מסכות'. בא לי להראות לכם מי זה ניקי ורק לעשות לכם טוב. כילד תמיד ראיתי את ציפי שביט ודודו דותן ודודו טופז עושים את הערבים האלה בהיכל התרבות ותמיד רציתי גם כן, אז זה בשביל ניקי הילד".

ניקי גולדשטיין (צילום: רן יחזקאל)
ז׳קט: לה גרסיונר כיכר המדינה | סט חליפת דנים: סטורי |תכשיטים: אינדיאנה|צילום: רן יחזקאל

יחד עם המהפך האישי עברת גם מהפך חיצוני.
"וואו, נראיתי עייף עם שקיות מתחת לעיניים, נראיתי כמו איזה זמר עם יווני. היום אני נראה הכי טוב שנראיתי אי-פעם, אנשים אומרים לי, 'לא מזהים אותך. אתה נראה בן 35'. השחרור של הסוד הוביל גם לשחרור בכלל. נכון שיש בוטוקס וד"ר אודי בר אבל זה לא רק זה, זה משהו שקרה לי בפנים שהוקרן החוצה. אני נראה היום צעיר יותר ממה שנראיתי בגיל 20, וזה פנימי".

כאבא גרוש, רמת החיים שלך השתנתה?
"אני אוהב כסף ויוקרה, אני אוהב לנהוג במרצדס ואני רוצה מלון חמישה כוכבים ולהיות החברה הכי טוב של קים קרדישאן, אבל היום זה כבר לא מנהל אותי, פעם התעסקתי רק בזה. לא טסתי שנה לחו"ל ועברתי מבית של ארבע קומות, מרתף ואופר לדירת ארבעה חדרים עם חדר שירותים אחד. הייתי שמח שתהיה לי אופר, אבל היום אני מבין שיהיה – יהיה, לא יהיה – הכל טוב. מרגש אותי יותר ללכת למסיבת טבע עם אייל. בסופו של דבר אני רוצה להגיע לגיל 80 ולהגיד שהקשבתי לעצמי, שהגשמתי את עצמי, שהייתי מאושר". 

צילום: רן יחזקאל | סטיילינג: כינרת מנור | איפור: הלן אמויאל | שיער: אבנר מלכה | הפקה: טל פוליטי