זה הולך להיות ניימדרופינג מתיש: "פאלם ספרינגס", "סדר אותי", "המקום הטוב", "סיפור אהבה", "איך פגשתי את אמא", "שבב של אהבה", "מר רובוט", "הומקאמינג", "מחלקת גנים ונוף", "ליקריץ פיצה", "הלוטוס הלבן" ו"אקפולקו". כל הנ"ל - למעט שתי הסדרות האחרונות - חולקות כוכב, תסריטאי, במאי או יוצר עם הקומדיה השחורה החדשה "הריזורט" ("The Resort"). "הלוטוס הלבן" ו"אקפולקו" נמצאות כאן סתם כי נשמע שיש כרגע טרנד טלוויזיוני של סדרות על בתי מלון. עכשיו, כשזה מאחורינו, אפשר להמשיך הלאה בלי רפרנסים לסדרות אחרות.

"הריזורט", שעלתה השבוע בשירות הסטרימינג האמריקאי פיקוק - ומוטב שאחד מגופי השידור הישראליים ימהר להביא אותה גם לכאן - היא חלק מגל קומדיות המתח ששוטף את המסך בזמן האחרון. חלקן, כאמור, נוצרו על ידי אותן נפשות פועלות. היא מספרת על נואה (וויליאם ג'קסון הארפר) ואמה (כריסטין מיליוטי), זוג בני 30 ומשהו שמציינים עשר שנות נישואים בחופשה במקסיקו. כמו כל זוג שמציין עשר שנות נישואים, הניצוץ מזמן איננו. יותר משהשניים נטולי ילדים, הם נטולי עניין בבן או בת הזוג. תאונת דרכים אחת (שאמה מתאוששת ממנה די מהר) מביאה לתגלית שמניעה את הסדרה: מכשיר טלפון מסתורי. 

כריסטין מיליוטי,
יש שחקנים עם מנעד רחב יותר. כריסטין מיליוטי ב"הריזורט"|צילום: Marisol Pesquera/Peacock

המכשיר, כך מתברר, היה שייך לסאם (סקיילר גיסונדו) - צעיר שנפש בריזורט סמוך לפני 15 שנים ונעלם בנסיבות מסתוריות, יחד עם צעירה נוספת וגופה לא מזוהה שנשטפה לחוף. כמו כל סדרה אחרת היום, גם "הריזורט" נעה בין העבר להווה, כשנואה ואמה מנסים להתחקות אחר נסיבות היעלמותו של סאם דרך תכולת מכשיר הטלפון שלו. זה מזמן כמה אי הבנות מצחיקות, דרמות נעורים כתובות היטב ובעיקר את ניק אופרמן, שזה תמיד טוב. 

בניגוד לקומדיות המתח האחרות שמשודרות היום, נדמה ש"הריזורט" היא האפלה והסבוכה מכולן. לא סתם קונספירציה חביבה או מקרה רצח נקודתי, אלא תעלומה מצמררת - ועוד באתר נופש, מקום שכל צופה מכיר היטב ויודע עד כמה קל לשכוח בו מדאגות אמיתיות. אבל היא גם שוברת חזק ימינה בגזרת הקומדיה, פחות בגלל המשחק של מיליוטי והארפר (יש שחקנים עם מנעד רחב משלהם) ויותר בזכות הכתיבה החכמה ודמויות המשנה הקריקטוריות. מעל כל אלה, "הריזורט" אפילו מציפה דיונים אמיתיים על זוגיות ומיאוס הדדי, מרכיב חשוב שהופך אותה לנגישה ומעוררת הזדהות. עבור נואה ואמה, התעלומה שמתגלגלת לידיהם היא הזדמנות להרגיש חיים אחרי שנים נטולות ריגוש. עבור צופי הטלוויזיה שמאסו בהיצע הקיים, "הריזורט" היא חוויה שמגרה מקסימום חושים עם מינימום הסתבכות.