לפני חצי שנה הישראלים היו אמורים סוף סוף להכיר את "הבוגדים" ("The Traitors"). אחד ממותגי הריאליטי הכי מדוברים בעולם, שפותח במקור בהולנד, רושם צמיחה מטאורית מסביב לגלובוס - וגם קיבל גרסה ישראלית בקשת 12, בהנחייתם של אסי עזר ורותם סלע. אבל כמה ימים לפני הבכורה הגיע 7 באוקטובר, היום שבעקבותיו קשה לדבר על "רצח" ו"בגידה" מדומיינים בלבד ושבגללו התוכנית מחכה לפי שעה על המדף. לפחות יש גרסה אמריקאית שתמלא את החלל.

למעלה משנה לאחר ששודרה לראשונה בשירות הסטרימינג פיקוק והפכה לאחד מלהיטיו הגדולים ביותר, עונת הבכורה של "הבוגדים" האמריקאית זמינה מעכשיו גם ב-yes. הריאליטי בהנחייתו של השחקן אלן קאמינג (שלפעמים סתם לא מורגש ולפעמים ממש מזיק) מאגד 20 מתמודדים בטירה סקוטית לטובת משחק מעולמות "החפרפרת" ו"הרוצח". מתוך אותם 20 משתתפים נבחרים קומץ "בוגדים", ואלה מקבלים מדי לילה הזדמנות לרצוח את אחד מה"נאמנים". אבל עוד קודם לכן, כולם מתאספים מדי ערב מסביב לשולחן במטרה לגרש מקרבם אדם שהם חושדים בו בבגידה. זה ממשיך ככה כל העונה, כולל כמה משימות יצירתיות, עד הגמר: או שהבוגד שהסתנן אליו יגנוב את כל הכסף, או שהנאמנים האחרונים יחלקו את הפרס.

הפורמט הזה מבלבל, גם במהלך הצפייה עצמה ובעיקר מבחינת האסטרטגיה של ההפקה: בניגוד ל"החפרפרת", נניח - הצופים יודעים מי הם הבוגדים של "הבוגדים" כבר מההתחלה. זה מנטרל את אלמנט המסתורין, שלכאורה אמור להיות מהותי, אבל לא בהכרח פוגע במתח. "הבוגדים" פשוט מקדשת אסטרטגיות ומשחקי מוחות, ואלה בגדר טעם נרכש. הכל קם ונופל על הדמויות שמובילות אותם. 

בעוד שמסביב לעולם נהוג לגייס ל"הבוגדים" משתתפים אנונימיים, בעונה הראשונה של העיבוד האמריקאי דווקא החליטו שלא להחליט - חצי מהמתמודדים הם אנשים מהרחוב, החצי השני הם שמות מוכרים. חובבי הריאליטי התחרותי ישמחו לגלות שם את סירי פילדס מ"הישרדות", חובבי ריאליטי הטראש יברכו על ליהוקה של קייט צ'סטיין מ"סיפון תחתון". בעונה השנייה של המותג, ששודרה לאחרונה מעבר לים ותגיע לכאן בהמשך, בהפקה כבר הלכו אול-אין על אגדות ריאליטי אמריקאיות והתוצאה הייתה מענגת בהתאם. בעיבוד הישראלי צפוי להינתן רוב דווקא לליהוקים האנונימיים, אבל זה כנראה בגלל שבודדים כאן שמעו על המותג הזה. ברגע שהתהודה תתרחב, עונת כוכבי ריאליטי כחול-לבן של "הבוגדים" יכולה להתגלות בתור אירוע טלוויזיוני מכונן.