קשה לדמיין הרבה מצבים שיגרמו לפאולה רוזנברג להיעדר מתוכנית הבוקר שהיא מנחה עם בעלה ליאון רוזנברג, אבל הנה, הגיע הרגע שבו לא הייתה ברירה: רגע שבו הייתה חייבת לעצור את הכל ולחפש את כלבתה האהובה גרטל, שנעלמה במהלך הלילה. לקראת סוף השידור הבוקר (רביעי) העבירו ליאון וריטה גולדשטיין את השידור לבית משפחת רוזנברג, שם ישבה פאולה לצד בנותיה ארבל ושילה, ולצד טלי מור, אותה פאולה כינתה "מלאכית". ואז התקבל ההסבר המלא להיעדרות של פאולה מהתוכנית וגם נודע הסוף הטוב לסיפור.

"לא הכרתי אותה עד לפני שעתיים, אבל עכשיו אני המעריצה מספר 1 שלה", הציגה פאולה את טלי מור, שמצאה את כלבת המשפחה. "מה שקרה זה שקמתי בשש בבוקר ואני רואה בקבוצת הווטסאפ של הבניין תמונה של גרטל המתוקה שלנו וכתוב 'הכלבה הזאת נמצאה במעלית. של מי היא?'", היא המשיכה. "הסתבר שהשכנים שמצאו אותה במעלית לא ידעו למי היא שייכת אז הם הוציאו אותה מחוץ לבניין. ומאז אנחנו מסתובבים בכל השכונה. אני נכנסתי להתקף בכי. גרטל מאוד מבוגרת, יש לה עין אחת. דמיינתי אותה מסתובבת בלילה ולא מסתדרת". 

ליאון אמנם הגיע לאולפן הבוקר, אבל לא התחמק מאחריות והודה במהלך השיחה שהוא אחראי למחדל הנורא, משום שיצא עם הכלבים לטיול בלילה ולא שם לב שגרטל המסכנה נשארה במעלית. שילה הצטרפה לשיחה בשלב מסוים וסיפרה: "חיפשנו אותה כל הבוקר. אני וארבל לא הלכנו לבית ספר וחיפשנו אותה שעות. עשינו סיבובים מסביב לבניין. אני עליתי וירדתי את כל המדרגות ברגל ובסוף עלינו הביתה ואמא הסתכלה בקבוצות פייסבוק, וראינו את ההודעות של טלי".

 

טלי סיפרה מהצד שלה כי חזרה מעבודתה בעיתון "ישראל היום" בשתיים בלילה, כשהבחינה בכלבה המשוטטת. "עצרתי את האוטו, ניגשתי לכלבה החמודה והתחלתי להסתובב בשכונה, חשבתי שאולי מישהו מחפש אותה", אמרה. "ואז לקחתי אותה הביתה, למרות שיש לי כלבה נוספת". 

ליאון, שביקש את סליחה בנות משפחתו - וגם קיבל אותה - הבהיר: "המסר הוא שאם אתם רואים כלב משוטט, אל תשאירו אותו, כי יש מישהו שמחפש אותו".