בגיל 26 ספיר ברמן הגשימה חלום כשזכתה למינוי שופטת בליגת העל. זמן קצר לאחר מכן, ערכה מסיבת עיתונאים שבה חשפה כי עוברת הליך להתאמה מגדרית והודיעה: "תמיד ראיתי בעצמי אישה". היום יוקרן בבכורה בפסטיבל דוקאביב הסרט הדוקומנטרי על חייה, "ספיר", שישודר בהמשך גם בקשת 12. הסרט מלווה אותה בהליך ההתאמה, כמו גם בהקמת המשפחה: בשנה שעברה נישאה ברמן לבת הזוג שלה, בר אווסקר.

"אחרי מסיבת העיתונאים, המשחק הגדול ששפטתי בין הפועל חיפה לבית"ר ירושלים והפרסומת שעשיתי, הגיעה ההצעה לעשות סרט דוקומנטרי על החיים שלי. היו חששות", הודתה ברמן בריאיון לנסלי ברדה, "אני זוכרת את ההליכה בים עם אמא, כשהתייעצתי איתה האם בכלל להיכנס לתוך הטירוף הזה. רציתי לתעד את החיים שלי, גם בשביל עצמי - אלה רגעים של מהפכה בחיים שלי, של שינוי, של התאמה, של לחיות את מי שאני באמת".

"כשהכרתי את במאי הסרט, נוכחתי לדעת שזה בן אדם עם לב זהב, כל כך רך וטוב, שלא מחפש את הדברים הלא נכונים אלא מתמקד בזה שאני שופטת כדורגל מקצועית וטובה בליגת העל. השאלה שעולה מהסרט זה האם אני יכולה לשלב את שני החלומות הכי גדולים שלי, גם להיות אישה וגם להיות שופטת".

תועדו גם רגעי משבר?
"כמובן. המשבר הגדול שחוויתי ושאני עדיין מתמודדת איתו זה הכושר הגופני. הייתי מצטיינת בכושר הגופני, ומהרגע שהתחלתי לקחת הורמונים החלשתי את ההורמון הזכרי בגוף - וההשפעות ניכרות. זה המשבר. לעומת זאת, הבאתי הצלחה גדולה לעולם הכדורגל הישראלי ולעולם השיפוט ביכולת שלי. הראיתי את מי שאני. גדלתי בכדורגל, מגיל חמש אני בכדורגל. נהייתי שופטת בגיל 17. אני מכירה את כל האנשים. כשבאתי והנגשתי את מי שאני במסיבת העיתונאים טובה, חמה, כשאמרתי שאני אוהבת את מי שאני ולא מתנצלת, ושאני אוהבת אתכם, את האנשים שאני עובדת איתם - אז הם חיבקו אותי".

נישאת לבת הזוג שלך. מה עם התרחבות המשפחה?
"זה החלום, בניית המשפחה. בר ואני מבשלות כל שישי, מארחות את המשפחה. את פסח האחרון עשינו אצלנו. מבחינתנו, משפחתיות זה ערך עליון. אנחנו רוצות להגדיל את המשפחה בעזרת השם בשנים הקרובות כבר, שיהיו שניים-שלושה ילדים - ואז המשך".