הסרט הישראלי - והמחלוקת בבריטניה: ארבעה חודשים לאחר שידורו בישראל, מסביב לעולם עדיין נרשמים מאמצים להפיץ את סרט הדוקו "נובה" (NOVA#) על טבח 7 באוקטובר במסיבת הטבע ברעים - ואותם מאמצים אף מעוררים תרעומת פוליטית בממלכה המאוחדת. כך לפי דיווח אתמול (שבת) בטלגרף הבריטי, שם נטען כי ענקית הסטרימינג סירבה לשדר את הסרט בטענה שהוא "פוליטי מדי".

בעקבות בדיקת הנושא, גורמים המעורים בפרטים אישרו ל-mako כי "אכן נעשתה פנייה לנטפליקס כמו עוד מספר ענקיות סטרימינג בעולם ורשתות שונות" - זאת במטרה להפיץ את הסרט מבית yes וחברת ההפקות קסטינה לקהלים נרחבים ככל האפשר. עוד נודע ל-mako כי נכון לעכשיו, בנטפליקס בחרו שלא לרכוש את הסרט לשידור. מאמצים דומים להפצת הסרט נרשמו גם בישראל, וב-yes אף הציעו בחינם את זכויות השידור של "NOVA#" לכל גופי השידור המקומיים. 

הדיווח שפורסם בסוף השבוע בטלגרף מתבסס על מכתב שעליו חתומים 13 חברי פרלמנט בריטיים, שנכחו בהקרנה מיוחדת של הסרט שביים דן פאר. אותם חברי פרלמנט דרשו מנטפליקס נימוקים על ההחלטה שלא לשדר את הסרט, שאותו הגדירו כ"צפייה הכרחת" ו"מטלטלת", בצל טענות על כך שבנטפליקס סירבו לעשות זאת משום שהסרט "פוליטי מדי". בתגובה לפניית הטלגרף, הסבירו בנטפליקס כי יגיבו בקרוב למכתבם של חברי הפרלמנט - אך מיהרו להכחיש את הטענה שמדובר בחלק ממהלך ל"מחיקת ישראל וקולות ישראליים" מספריית התוכן של החברה. 

בסרט "NOVA#" לא מופיעים ראיונות או פרשנויות כלשהם - והוא מתבסס אך ורק על חומרים שתועדו בזמן אמת. עם תחילת המלחמה הצטרף פאר לחמ"ל התמיכה ההתנדבותי שהוקם באקספו תל אביב, כדי להגיש סיוע מיידי לתושבים ולחיילים בחזית. במסגרת התנדבותו שם, החלו להגיע לבמאי כמויות גדולות של סרטוני וידאו, התכתבויות וואטסאפ ושיחות מוקלטות של אנשים שהיו בתופת - והוא רתם לפרויקט את חברת ההפקה קסטינה. ב-yes הסבירו כי "חלק ניכר ממאמצי ההפקה הוקדש כדי לאתר את המצולמים בסרטונים ולקבל את אישורם, כמו גם את בני המשפחה של אלו שנרצחו ע"י המחבלים".

בנטפליקס סירבו להגיב.