מאז ה-7 באוקטובר שופטת "רוקדים עם כוכבים" אנה ארונוב התגייסה ויצאה למסע הסברה ברחבי הרשתות החברתיות, ובפרט עבור אלה שברוסיה. היום בשידור המיוחד שינחה אברי גלעד לקראת חג השבועות (22:00, קשת 12) תדבר ארונוב על קבוצת חברי הילדות מהתיכון בקירגיסטן שהפנתה עורף בשבת ההיא, ועל החשש שהאנטישמיות ברוסיה רק הולכת וגוברת.

איך את עם כל התגובות הקשות שקיבלת בשבעה באוקטובר?
"לא היה פשוט אבל גם לא הפתיע אותי. עשיתי סרטוני הסברה ברוסית והיה ברור שדווקא שם כל מי שנמצא בצד השני עבר שטיפת מוח. הרוסים לא אוהבים אותנו, הם אנטישמים, גיליתי את זה עכשיו. גרתי בקירגיסטן 19 שנה והיו לי חברים שעד היום אנחנו מתכתבים, הכל היה טוב עד השבעה באוקטובר". 

"אני נדהמתי לגלות כמה הם חיכו לרגע שיהיה לגיטימי להוציא החוצה את האנטישמיות, הייתה איזו חגיגה שממש פגעה בי". מספרת ארונוב. "יש לנו קבוצת ווצאפ של החבורה מהתיכון בקירגיסטן, שולחים שם ברכות ליומולדת ועדכונים קלים. כשדבר כזה גדול קורה בישראל הייתה ציפייה שכולם ישאלו אותי אם אני בסדר, אם אני צריכה עזרה, זה הכה בי כשכולם שתקו. לא הרגשתי אנטישמיות כשגרנו שם, אבל ההורים שלי דיברו על זה כל הזמן בבית. עלינו לארץ כי ברחנו מהאנטישמיות שההורים שלי התחילו להרגיש בזמנו. היום האנטישמיות הגיעה לכל מקום בו יש בני אדם, בטח במדינה מוסלמית".