אחרי זוגיות בת עשור, שני ילדים ועסקים מצליחים שהקימו, ליאור דבח וספיר אביסרור לקחו פסק זמן מהשגרה העמוסה ויצאו למסע מסביב לעולם ב"המירוץ למיליון 2024" (פרק חדש הערב, שלישי בקשת 12). רגע לפני שהמריאו לנקודת ההזנקה באיסלנד, בשיחה איתם בבית המלון, הודו בני הזוג כי קשה להם להשאיר את הילדים מאחור.

"זה עצוב. אני בוכה כבר שלושה ימים, מהרגע שהגענו לחדר", חשפה ספיר, "אבל, השארנו אותם בידיים טובות". ליאור סיפר כי "הם נמצאים עם הסבתות, האחים, הדודים, הסבא. הם בידיים הכי טובות שיש ויהיה בסדר. אנחנו פה, הראש שלנו פה, ולא לבכות. הכל טוב".

איך מדד ההתרגשות, רגע לפני שממריאים?
ספיר: "עוד לא מבינים לאן אנחנו נכנסים. אין לנו מושג מה הולך להגיע. ליאור חושב שנוכל לצלוח את זה, אני יותר חוששת. מקווה שיהיה בסדר".

ליאור: "עוד לא מעכלים, אבל מוכנים. יאללה, תריצו אותנו. המטרה שלנו זה להגיע הכי רחוק. התכוננו לזה, השארנו הרבה דברים בבית. אם הגענו, אנחנו לוקחים".

אם תיקלעו למשבר במירוץ, איך תתמודדו עם זה?
ספיר: "מבחינת הדינמיקה והחיבור בינינו, אנחנו 100%. אנחנו מושלמים ביחד. עברנו הרבה דברים בחיים. אני מקווה שהתקשורת בינינו וזה שאנחנו כל כך טובים ביחד, זה מה שיעזור לנו להצליח".

ליאור: "אני בראש חיובי. אנחנו לא מפחדים מכלום. אני לא חובב גבהים, אבל יהיה בסדר. לא אחשוב על זה. אעצום את העיניים ואגיד להם: 'תדחפו אותי'. אין ברירה, עושים את זה".

החברים והמשפחה שיצפו בכם מהבית, יגלו עליכם משהו שהם לא יודעים?
ליאור: "מי שמכיר אותנו מכיר אותנו. אנחנו עשר שנים ביחד, לא יודעים להיות משהו אחר מלבד אנחנו, לטוב ולרע".

ספיר: "כולם יודעים שאני פחדנית וכולם יודעים שליאור לא רואה בעיניים. הם לא יהיו כזה מופתעים".