הקומיקאי הקנדי נורם מקדונלד, אחד מחברי הקאסט המיתולוגיים של "סאטרדיי נייט לייב", הלך לעולמו היום כשהוא בן 61. מקדונלד מת לאחר מאבק בן תשע שנים עם מחלת הסרטן, אותו שמר בסתר ממשפחתו, חבריו ומעריציו.

מקדונלד היה חלק מהקאסט של "סאטרדיי נייט לייב" באחת התקופות המוצלחות ביותר של תוכנית הקומדיה הוותיקה, בין השנים 1993 ל-1998. בנוסף להשתתפותו במערכונים השוטפים, הוא היה אחד ממגישי הפינה הנחשבת "Weekend Update", בה סקר את אירועי השבוע בליווי בדיחות עוקצניות. בנוסף, מקדונלד היה חבר בצוות הכותבים של הסיטקום "רוזאן", השתתף בסדרה "מקום טוב באמצע" וגם כיכב בקומדיה משלו בשם "המופע של נורם", שירדה מהמסך בשנת 2001. נוסף על כך, השתתף מקדונלד בתפקיד אורח ב"מגודלים", כמו גם בסרטים אחרים של אדם סנדלר, דוגמת "ג'ק וג'יל" ו"אנשים מצחיקים". 

"הדבר שהוא היה הכי גאה בו היה הקומדיה שלו", ספדה לו לורי ג'ו הוקסטרה, חברתו הטובה של מקדונלד שהייתו לצדו בשעת מותו, בשיחה עם מגזין דדליין, "הוא מעולם לא רצה שהמחלה שלו תשפיע על האופן בו המעריצים והאהובים שלו רואים אותו. נורם היה קומיקאי טהור. הוא כתב פעם ש'בדיחה צריכה לתפוס אנשים בהפתעה, ולא להתחנף'. הוא מעולם לא התחנף. נורם יחסר לנו מאוד". 

במהלך ימיו ב"סאטרדיי נייט לייב", מקדונלד עלה לכותרות בעיקר בעקבות תשומת הלב הרבה שהקדיש למשפט הרצח של או. ג'יי. סימפסון, כשהקומיקאי רמז לא פעם שסימפסון אשם ברצח בת זוגו לשעבר. אותו יחס, כך דווח באותם ימים, סיבך את מקדונלד עם קברניטי NBC - ואך הוביל להעזבתו מהתוכנית. בנוסף, מקדונלד בלט גם ביחסו לזמר מייקל ג'קסון, וכינה אותו לא פעם "פדופיל". 

מאז הבשורה על לכתו של מקדונלד, רבים בתעשיית הקומדיה האמריקאית ביכו את מותו. "פאק", צייץ הקומיקאי סת׳ רוגן, "הייתי מעריץ ענק של נורם ופחות או יותר העתקתי את הסגנון שלו כשהתחלתי לשחק. הייתי נשאר ער עד מאוחר אך ורק בשביל לצפות בו בתוכניות אירוח. הוא היה האורח הכי מצחיק אי פעם. אנחנו איבדנו היום אגדה קומית, אחד האנשים הגדולים בכל הזמנים. "אחד מחברי הקאסט הכי פחות מוערכים והכי קורעים של 'סאטרדיי נייט לייב’", הגדיר את מקדונלד השחקן והקומיקאי ג׳וש גאד, בעוד הבמאי אדגר רייט ("סקוט פילטרים נגד העולם") הודה לו על שנים של הומור וכתב: "מאוד מצער לראות אותך הולך".