"אלוהים, בבקשה תעזור למשפחה של החבר שלי": הקומיקאי ראמי יוסף, המוכר בזכות תפקידיו בסדרה "ראמי" ובסרט "מסכנים שכאלה", הנחה הלילה (א') את תוכנית המערכונים האמריקאית המיתולוגית "סאטרדיי נייט לייב" - וסיים את מונולוג הפתיחה שלו בקריאה נרגשת לסיום המלחמה במזרח התיכון ושחרור כל החטופים, לצלילי תשואות מהקהל שבאולפן.

יוסף, בן למשפחה מוסלמית ממוצא מצרי, סיפר במהלך המונולוג שלו כי הוא בין הבודדים בקבוצת החברים שלו שנוהג להתפלל - וכי חבריו ה"חוטאים" מרבים להתקשר אליו כשהם בצרה כי "הם רוצים שאתפלל עבורם". יוסף אף סיפר כי חברו אחמד, שמשפחתו חיה בעזה, התקשר אליו וסיפר לו על הסבל שזו חווה מאז פרוץ המלחמה: "אין לי מושג מי חצי מהאנשים האלה. אני לא יודע מה לעשות. בבקשה תתפלל עבורם", סיפר שהחבר ביקש ממנו.

המונולוג של יוסף, שישודר בהמשך השבוע ב-yes יחד עם יתר הפרק של "סאטרדיי נייט לייב" בהנחייתו, נמשך עם תפילה פומבית שלו עצמו: "אלוהים, בבקשה תעזור למשפחה של החבר שלי", קרא הקומיקאי, "בבקשה תעצור את הסבל. תפסיק את האלימות. שחרר בבקשה את תושבי פלסטין, בבקשה. ובבקשה שחרר את החטופים - את כל החטופים, בבקשה". 

ההתייחסות של יוסף לסכסוך במזרח התיכון איננה חריגה, גם לא לאחר 7 באוקטובר - הקומיקאי הגיע ל"סאטרדיי נייט לייב" במטרה לקדם את מופע הסטנדאפ החדש שלו מבית רשת HBO, "עוד רגשות", ובו הוא מתייחס באופן ישיר למלחמה. בין היתר אומר שם יוסף: "אתם חושבים שמישהו אהב את מה שקרה ב-7 באוקטובר? זה נורא. אנחנו שונאים לראות אנשים מתים. זה גרם לי לבכות. וככה זה תמיד. זאת הסיבה שבגללה דיברנו על פלסטין כל חיינו. אנחנו שונאים את מה שקורה שם, אנחנו רוצים צדק, אנחנו רוצים שלום. אתם חושבים שאני מצדד בחמאס? אחי, אני… אני מעדיף את הטליבאן. הם בשטח כבר 20 שנה, הם חזקים. חמאס נותן לאנשים לרכוש השכלה, אני לא אוהב את זה. אני שונא בתי ספר".