תקופת הזוהר של סדרות וסרטי הפשע האמיתי אולי מאחורינו, אבל הסיפורים האלה ממשיכים לרתק את הקהל, כשהמקרה התורן הוא סרט שעלה לנטפליקס לאחרונה והפך לאחד הנצפים בשירות. "תאמינו לי: החטיפה של ליסה מקוויי" הוא אמנם סרט טלוויזיה ששודר בשנת 2018 ברשת Lifetime האמריקאית, אבל העלייה שלו לענקית הסטרימינג, לצד העובדה שהוא נמצא בעשירייה הפותחת של התכנים הכי נצפים בנטפליקס ישראל - אלה כבר סיבות טובות לדבר על המקרה האמיתי מאחוריו.

הסרט מבוסס על מקרה החטיפה והאונס האמיתי של ליסה מקוויי, שהייתה בת 17 בלבד כשנחטפה על ידי רוצח סדרתי בשנת 1984. מקוויי התגוררה אז בפלורידה, ונחטפה על ידי רוצח בשם בובי ג'ו לונג, שהחזיק אותה בשבי ואנס אותה שוב ושוב במשך 26 שעות. היא הייתה הקורבן היחיד של לונג ששרד, ובסופו של דבר סייעה למשטרה לתפוס אותו. לונג נאסר והוצא להורג בשנת 2019. 

ליסה מקוויי, 2013 (צילום: Frederick M. Brown, Getty images)
הקורבן היחיד ששרד. ליסה מקוויי|צילום: Frederick M. Brown, Getty images

עוד לפני שמקוויי סייעה למשטרה לתפוס את הרוצח, היא נתקלה בספקות. שם הסרט נובע מכך שאנשי המשטרה שחקרו אותה - גברים וגם נשים - לא האמינו לעדות שלה. בנוסף, עוד לפני שנחטפה ונאנסה, מקוויי סבלה מהתעללות מינית בבית מצד בן הזוג של סבתה, כשככל הנראה אמה וסבתה ידעו על כך. לימים, אחרי שעזרה למשטרה לפצח את המקרה ולתפוס את האנס שלה, מקוויי עברה להתגורר עם הדוד והדודה שלה, וכשגדלה החלה לעבוד במשרד השריף המקומי כשהיא מתמחה בפשעי מין עם קורבנות קטינים. 

ברשתות החברתיות הצופים משתגעים על הסרט וממליצים עליו בחום, למרות הנושא הקשה. "זה סרט מבחיל וקשה לצפייה, אבל הוא מראה את האומץ המדהים ואת האינטליגנציה של בחורה צעירה שעוברת טראומה. כל כך מרגש ומדהים", צייצה צופה אחת, ורבים כתבו שמדובר ב"צפיית חובה לאוהבי הפשע האמיתי", כשהם קוראים לסרט "קורע לב", "מכעיס ומרתיח" ומציינים לחיוב את קייטי דאגלס בתפקיד הראשי. למרות שהם קוראים לסיפור "נורא" וכועסים על האופן בו המשטרה מתייחסת לליסה בתחילה, כולם מסכימים שהסרט שווה צפייה ושהסוף שלו מרגש עד דמעות - וכולם, כך נראה, לא היו שומעים עליו אלמלא ענקית הסטרימינג הייתה מפיצה אותו באיחור מפואר.