בשנים האחרונות, נטפליקס אימצה לחיקה את טרנד הדוקו-פשע, עם אינספור סדרות וסרטים דוקומנטריים על סיפורים אמיתיים ומצמררים. אבל לא היו חסרות בענקית הסטרימינג גם סדרות פשע שמבוססות חלקית על אירועים אמיתיים. "מיינד האנטר", למשל, שילבה בין פרטים אמיתיים לחלוטין על רוצחים סדרתיים מפורסמים לבין קווי עלילה בדיוניים על סוכני ה-FBI שניסו לפענח מה עומד מאחורי הפעולות של רוצחים ידועים לשמצה.

גם בחודש האחרון, נטפליקס סיפרה את הסחורה: את משבצת להיט הפשע הנוכחי של נטפליקס תופסת הסדרה החדשה "מי הרג את שרה?", דרמה מקסיקנית שעלתה רק בשבוע שעבר וכבר הצליחה להפוך למדוברת ולטפס אל ראש מצעד התכנים המבוקשים של ענקית הסטרימינג. הסדרה עוקבת אחר אלחנדרו (אלכס) גוזמן, שהורשע שלא בצדק ברצח אחותו ובילה 18 שנה מחייו מאחורי סורג ובריח. כשהוא סוף-סוף יוצא מכותלי בית הכלא, הוא צמא לתשובות לגבי מותה המסתורי של האחות - וגם לנקמה במי שהפלילו אותו.

בעוד קו העלילה עצמו לא מבוסס על סיפור אמיתי, מתברר שהסדרה בהחלט שאבה השראה מהמציאות. שם המשפחה של מי שעומדים במרכז העלילה, לדוגמה, איננו מקרי: משפחת לזקאנו קרויה על שמו של הרבירטו לזקאנו לזקאנו (הכפילות במקור), שהיה מנהיג של קרטל בשם לוס זטאס, ואחד מברוני הסמים המקסיקניים המבוקשים ביותר עד למותו בשנת 2012.

לאחר מותו של לזקאנו, נחשף כי הפעילות של קרטל הסמים שלו התרחבה עם השנים הרבה מעבר לסחר בחומרים אסורים, והם לקחו חלק באינספור פשעים אלימים, כולל סחר בבני אדם. בדומה למציאות, גם בסדרה הפטריארך של משפחת לזקאנו מתגלה כפושע עם עבר אלים שכולל רצח, אונס וסחיטה של נשים שעבדו בזנות. פרט נוסף בסדרה שמסתמך על החיים האמיתיים הוא מיקום סדרת הפשע באקפולקו, שאכן הפכה בשנים האחרונות למעוז העבריינים ולעיר שידועה בפשיעה שמתחוללת בה. "מה שפעם היה יעד תיירותי לוהט ידוע כיום בתור אחת הערים המסוכנות ביותר בעולם", נכתב במגזין פורבס על אקפולקו ב-2019. 

בנטפליקס כבר הודיעו שהסדרה תמשיך לעונה שנייה, שתגיע הרבה יותר מוקדם ממה שהיינו מצפים. העונה המדוברת תעלה למסך כבר ב-19 במאי, מה שרומז על כך שהסדרה ככל הנראה הוזמנה מראש לשתי עונות - ואולי הן אפילו צולמו ברצף, אחת אחרי השנייה.