הכינו את הטייפ: סדרת הלהיט של נטפליקס "13 סיבות", שזכתה בשנה שעברה להרבה באזז חיובי (וגם שלילי, תיכף נדבר על זה), חוזרת בעונה שנייה ויש אפילו תאריך שהוא יחסית קרוב – ה-18 במאי.

הסדרה מבוססת, כזכור, על רומן באותו השם שמגולל את סיפורה של נערה בשם האנה בייקר (קת'רין לנגפורד), שהתאבדה עקב התעללות שעברה מצד חבריה לספסל הלימודים בתיכון. בייקר השאירה אחריה 7 קלטות (13 משני הצדדים) אשר מפרטות את הסיבות להתאבדותה, ומשמשות למעשה כתב אישום נגד נערים ומבוגרים שהיו יכולים לסייע לה.

במהלך העונה הראשונה מאזין חברה הטוב קליי ג'נסן (דילן מינט) לקלטות ומגלה מי אשם. בנקודה הזו מסתיים גם הספר עליו מבוססת הסדרה, כך שהעונה השנייה למעשה תמשיך בעלילה חדשה לגמרי, שלפי נטפליקס תתמקד ב"תהליך ההבראה וההחלמה של קליי וחבריו לכיתה, אשר חושפים קונספירציה סודית ומחליאה לטייח את ההתאבדות". כמו כן שחררה נטפליקס טריילר שחושף כי העונה, במקום קלטות שמטרידות את מנוחתם של קליי וחבריו, צצות פתאום תמונות פולארויד מסתוריות שמכילות מסרים חבויים.


לצד ההצלחה הגדולה של העונה שעברה, הסדרה גם זכתה לגלי ביקורת שחבטו בה וטענו כי היא מעודדת התאבדות בקרב בני נוער כפתרון לגיטימי לבעיות שהם חווים. כמו כן הציגה הסדרה סצנות ויזואליות קשות של מוות, וטיפלה בנושאים רציניים כמו דיכאון, אונס, התעללות מינית ובריונות, ברמה שרבים חשבו שהיא כלל לא הולמת לצפייה עבור בני נוער.

בתגובה לכך ערכה נטפליקס לקראת העונה השנייה מחקר מקיף בקרב 5,400 טינאייג'רים מרחבי העולם, במטרה ללמוד כיצד לבצע "שינויים חשובים" בסדרה. כמו כן השיקה ענקית הסטרימינג אתר נלווה שמעודד את הצופים לשוחח עם מישהו על הבעיות שהם חווים, ואף תתחיל כל פרק בעונה החדשה בפנייה ישירה מצד אחד השחקנים לצופים, שיפציר בהם לקבל עזרה אם הם זקוקים לה.

בנוסף, לצד כל פרק בעונה החדשה תפיק נטפליקס תוכנית אולפן נלווית שתלווה את הפרקים בראיונות של השחקנים, היוצרים ומומחים. בין מפיקי הסדרה, אגב, נמנית גם הזמרת סלינה גומז, שהייתה אמורה לגלם את האנה בגלגולה הקודם של הסדרה כסרט קולנוע.